Raad vindt 1,3 miljoen te gortig Kritische noot van provincie maakt wethouder niet zenuwachtig Hogazon BESPAREN MET HOGAZON Rammegors moet eraan geloven Al 30 jaar uw betrouwbare partner! BEVELANDEN en THOLEN 27 VERZILTING NATUURGEBIED Naser Assaf Jelle Meijer André Bakker President Rooseveltlaan 735 Vlissingen T 0118 - 41 84 77 T 0113 - 56 40 04 F 0113 - 56 30 09 info@hogazon.nl www.hogazon.nl VRIJDAG 8 MAART 2013 door Rob Paardekam THOLEN - Een meerderheid van de Thoolse gemeenteraad staat niet te springen om ruim 1,3 miljoen eu ro uit te trekken om de dienstverle ning aan de burger te verbeteren. Dat bleek deze week tijdens de ver gadering van de commissie be stuurszaken. Burgemeester Nuis liet eerder al weten dat hij ook niet blij is dat het college om op dit moment - in tijden dat er flink moet wor den bezuinigd - een dergelijk voorstel naar de gemeenteraad moet sturen. Toch heeft het colle ge volgens hem weinig keus, aan gezien het Rijk eist dat gemeen ten hun dienstverlening verbete ren. Zo moeten ze in 2015 alle maal een Klant Contact Centrum hebben. Daar komen mensen te zitten die vragen van de inwoners direct kunnen beantwoorden, zo dat bellers niet eindeloos meer worden doorverbonden. Ook wil de gemeente de digitale dienstver lening sterk verbeteren. Het proces om gemeenten hun dienstverlening te laten verbete ren is volgens Nuis al in 2004 in gezet door het Rijk, dus lang voor de economische crisis begon. De meeste fracties hikken enorm tegen de kosten aan en willen we ten of ook met minder geld aan de eisen van het Rijk kan worden voldaan. Het college zegde toe een aantal varianten op een rij te zullen zetten. Dat kost tijd en daarom wordt het voorstel niet volgende week tijdens de raads vergadering behandeld. De eenmalige investering van ruim 1,3 miljoen euro leidt op ter mijn overigens tot een structurele bezuiniging, omdat door efficiën ter werken minder personeel no dig is. Nuis waarschuwt dat deze bezuiniging op de tocht komt te staan als de raad niet of minder in vesteert in de dienstverlening. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De Thoolse wet houder Frank Hommel wordt niet zenuwachtig van de kritische op merkingen die de provincie heeft gemaakt over het aantal woningen dat de gemeente wil bouwen in het havengebied in Sint-Annaland. In totaal komen daar zo'n 300 wo ningen. De provincie wijst erop dat dit al 50 procent is van de tota le Thoolse woningbehoefte in de komende tien jaar. Als de gemeen te het plan doorzet, zal dat vol gens Gedeputeerde Staten gevol gen hebben voor andere woning bouwplannen in de gemeente. De provincie ziet er namelijk steng op toe dat gemeenten alleen bou wen voor de bestaande behoefte. Wethouder Hommel zegt de op merkingen van de provincie te zien als een waarschuwende vin ger, meer niet. Hij wijst erop dat de gemeente zelf ook in de gaten houdt dat er niet te veel gebouwd wordt. Van sommige plannen heeft de gemeente volgens hem al gezegd dat ze voorlopig niet door gaan. Hij noemde de toekomstige wijken Molenvliet en Buitenzorg II in Tholen-stad als voorbeelden. De provincie stelde ook dat som mige geplande woningen in het toekomstige havengebied (die in de Kleine Suzannapolder) te dicht bij de standerdmolen op de Molendijk komen te staan. Vol gens de provincie mogen binnen een straal van honderd meter geen nieuwe huizen worden ge bouwd die hoger reiken dan het laagste punt van de verticaal staande wieken. Een deel van de geplande huizen in de Suzanna polder zou niet aan deze eis vol doen. Hommel denkt dat dit pro bleem op te lossen is. Donderdag, tijdens de commissie vergadering, bleek dat de meeste partijen in de raad door willen gaan met de havenplannen. advertentie Profiteer nu van het 6% BTW tarief! SINT PHiLIPSLAND - Alle protesten ten spijt heeft Rijkswaterstaat donder dag een begin gemaakt met de werkzaamheden die moeten leiden tot de verzilting van natuurgebied het Rammegors bij Sint Philipsland. Bij de Krabbenkreekdam werden bomen en struiken weggehaald. In die dam wordt later een doorlaatmiddel gemaakt, zodat het Rammegors weer in verbinding komt met de Oosterschelde en onder water komt te staan. Rijkswaterstaat hoopt dat er op die maner schorren en slikken ontstaan. Tegenstanders noemen het onzinnig dat miljoenen euro's worden uitge trokken om een mooi stuk natuur (het huidige Rammegors) te vervan gen door andere natuurfoto Willem Mieras VLISSINGEN- Woensdag 13 februari heeft de Nederlandse regering bekend gemaakt dat het btw-percentage op onderhoud en re novatie van 1 maart 2013 tot 1 maart 2014 omlaag gaat van 21 naar 6%. Deze maatre gel maakt deel uit van een breder pakket: het 'woonakkoord'. Het btw-tarief op arbeids kosten bij renovatie en herstel van bestaande woningen wordt verlaagd. Dit gaat van 21 naar 6%. Wat betekent dit voor u? Wij vroe gen het Hogazon: Naser Assaf: "Door deze maatregel kunnen onze klanten dubbel profiteren; bij aankoop van kunststof kozijnen kan dit vele honder den euro's voordeel opleveren. Het toepassen van kunststof kozijnen met HR++ beglazing levert al zeer veel besparing op, denk bijvoor beeld aan onderhoud en schilderwerk." Jelle Meijer: "wanneer je uitrekent hoe veel je op jaarbasis kunt besparen met onze kunststof kozijnen dan is de keuze niet zo moeilijk. Neem een gemiddelde woning met Houten kozijnen en enkel glas dan kom je tot de volgende rekensom: besparing op stook kosten 240.-, besparing op onderhoud en schilderwerk 800.- dat levert dus al snel een besparing op van ruim 1000.- per jaar op!" Zo is de aanschaf van kozijnen, samen met het verlaagde btw-tarief, wel heel snel terugverdiend. André Bakker: "Vergeet ook niet de vele extra voordelen van onze kozijnen zoals: het comfort zowel in de zomer en in de winter. En bijvoorbeeld veiligheid; de Gayko kozijnen staan bekend om hun extreme inbraakwe rendheid!" Kortom: het is NU de beste tijd om kunststof kozijnen te laten plaatsen. Linda Sinac, vult aan: "Het nieuwe 6% BTW tarief is ook geldig op zonwering en rollui ken! Met de eerste mooie zonnige dagen die we inmiddels hebben gehad in gedachten, is het ook wel heel interessant om u nu te laten informeren over de mogelijkheden! U profi teert van het lage btw-tarief en u bent op tijd om straks te kunnen genieten van bijvoor beeld uw nieuwe zonwering. Onze zonwe ring is namelijk altijd maatwerk!" In de uitgebreide showroom zijn vrijwel alle producten die Hogazon voert te zien. Het complete aanbod van kozijnen, deuren, schuifpuien, zonwering, dakkapellen, Keralit Gevelbekleding tot en met Velux dakven sters. Hogazon levert onder andere de Gayko kunststofkozijnen welke niet van houten ko zijnen zijn te onderscheiden. Klanten hoeven bij Hogazon geen aanbetaling te doen bij het aanschaffen van kozijnen of zonwering. Op deze manier wordt 100% zekerheid en kwaliteitsgarantie geboden. Hogazon heeft een eigen parkeerterrein en is geopend van maandag tot en met vrijdag 08.30-17.00 uur; zaterdag 10.00-15.00 uur. Hogazon, Presi dent Rooseveltlaan 735, Vlissingen, telefoon 0118-418477, www.hogazon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63