3 PIANO'S 1.50 Presentatie Baarends-cd OOG luidt noodklok Aanbesteding leerlingenvervoer over binnenstad Borsele kost minder dan geraamd Drie wietkwekerijen op Tholen ACUSTICA BEVELANDEN en THOLEN 25 Dress2impress laat mensen met bijstanduitkering goed voor de dag komen bij sollicitatiegesprek. BAYERISCH Iedere zondag open &eri£(su>t(w9rukil Klaverjas avondje op zijn Rotterdams Expositie Delfstof van Peter Rosier VRIJDAG 8 MAART 2013 tweede leven door Luc Oggel goes - Achter een grote tafel in het Goese Nijverheidscentrum, het gemeentelijke re-integratiebe- drijf, staan Mohammed Tannira en Lemiaa Albadry. Ze gaan enigs zins schuil achter een flinke sta pel kleren die ze inspecteren en sorteren. Her en der in de ruimte staan nog karren vol, die allemaal nog moeten worden uitgezocht. Mohammed en Lemiaa zijn vrij willigers van de onlangs opgerich te organisatie Dress2impress. Die is in het leven geroepen om men sen met een bijstandsuitkering die gaan solliciteren, te helpen aan een representatieve outfit. In woners van de gemeenten Goes en Noord-Beveland zijn opgeroe pen om eens goed naar hun kle dingkast te kijken en spullen die niet meer worden gedragen, te do neren aan Dress2impress. Dat heeft gewerkt, want inmiddels zijn al tientallen zakken vol kle ding afgegeven. En niet de minste spullen. Er hangen colberts die re gelrecht van de stomerij komen, met het labeltje er nog aan. Maar ook veel merkkleding die er nog pico bello uitziet en zelfs nieuwe overhemden, nog in het plastic. Opvallend, zeker in tijden van cri sis, beaamt projectleider re-inte- gratie (ex-) inburgeraars Mandy Leenpoel van de gemeente Goes, die Dress2impress heeft opgezet. „Maar ja, vooral vrouwen weten: als je iets een halfjaar niet meer hebt aangehad, wordt het niks meer", lacht ze. Leenpoel, sinds oktober vorig jaar werkzaam bij de gemeente, kende het fenomeen vanuit de Rand stad. Het leek haar een aardig idee het hier ook op te zetten, vooral omdat Goes en Noord-Beveland veel doen om mensen die werk loos zijn weer de arbeidsmarkt op te helpen. Dress2impress is feite lijk een onderdeel van het traject, het is dus ook niet de bedoeling Aantal inzamelpunten waar mensen nette kle ding kunnen inleveren die ze zelf niet meer dragen of passen. Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur Korte Huifakkerstraat 2 4815 PS Breda 076 560 24 23 www.acustica.nl Pianospelen, daar geniet je iedere dag van Projectleider re-integratie (ex-) inburgeraars Mandy Leenpoel van de ge meente Goes, drijvende kracht achter Dress2impress. om te concurreren met bijvoor beeld de Kledingbank Zeeland, zegt Leenpoel. Kleding die niet bruikbaar is, zoals een pyjama die ook is ingeleverd, een stropdas in alle kleuren van de regenboog of kleding die in de jaren 8o mis schien hip was maar waar je nu om wordt uitgelachen, gaat in eer ste instantie naar het Leger des Heils, waar het Nijverheidscen trum al mee samenwerkt, en an ders wellicht naar de Kleding bank. Voorwaarden om in aanmerking te komen voor een outfit is dat ie mand een uitkering heeft en een uitnodiging voor een sollicitatie gesprek kan laten zien. Overigens mogen ook (ex-)inburgeraars die in het Nijverheidscentrum wer ken, zoals Mohammed en Lemiaa, er gebruik van maken. De werkzoekende komt op af spraak naar het Nijverheidscen trum, waar vervolgens wordt be sproken bij welk bedrijf en naar welke functie wordt gesollici teerd. De kleding wordt daar op afgestemd en daarnaast krijgt de sollicitant tips en advies over de persoonllijke presentatie. „Het is een gegeven dat je je een stuk ze kerder voelt als je netjes bent aan gekleed", zegt projectleider Leen poel. Sollicitanten mogen de kleding overigens houden. Het is nu wach ten tot de eerste sollicitant zich meldt om te worden aangekleed. „Het was even afwachten hoe het zou lopen, maar we kunnen nu mensen gaan helpen." Behalve kleding zoekt Dress2im- press ook nog andere spullen die bijdragen aan een goede indruk, zoals haarborstels, deodorant, ma- ke-up, parfum, haarproducten en accesssoires. Voor het doneren van die spullen kan contact wor den opgenomen met Mandy Leen poel via telefoonnummer 0113-249657. Kleding kan worden ingeleverd in speciaal daarvoor be stemde bakken. Die staan in het stadskantoor in Goes (M.A. de Ruijterlaan 2), het gemeentehuis van Noord-Beveland in Wissen- kerke (Voorstraat 31) en bij het Nijverheidscentrum zelf (Dirk Dronkersweg 18). Meer nieuws zie: www.pzc.nl weekendaanbieding www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 KORTGENE Individueel klaverjassen op z'n Rotterdams kan vandaag in Ca fé de Graaf van buren in Kort- gene. Inschrijven vanaf 19.00 uur, of via 0113-851958. Meedoen kost vijf euro p.p. Er zijn prijzen en versnaperingen. ELLEWOUTSDIJK Peter Rosier uit 's-Heer Hen drikskinderen toont werk uit de afgelopen jaren onder de ti tel 'Delfstof in 't Kerkje van El- lesdiek te Ellewoutsdijk. De tentoonstelling opent zon dag 10 maart met een vrije in loop tussen 14.30 en 17.30 uur. tholen - De politie heeft woens dag op Tholen drie hennepkweke rijen opgerold. In een leegstaand pand in de Frank van Borselen- straat in Sint Maartensdijk was een kwekerij met 175 planten ver stopt. In een woning in de Dorps weg in Oud-Vossemeer stonden 227 oogstrijpe planten in vier ka mers. In een loods aan de Onder- nemersweg in Tholen waren twee opleggers ingericht met 811 planten. Alles is vernietigd. Giste ren is een 41-jarige Ouddorpenaar opgepakt bij een wietkweek met 709 planten in Brouwershaven. goes - In Café Baarends aan de Voorstad in Goes wordt vanavond de Hommage aan Baarends-cd li ve ten gehore gebracht. Alle arties ten die meewerkten, onder wie BNN-presentator Patrick Lodiers, zijn aanwezig. Zij spelen en zin gen hun speciaal voor het café ge schreven nummer. Ook zijn er vier conferences. Het evenement begint om 21.00 uur, entree zes eu ro. De opbrengst is voor een goed doel. Aansluitend treedt de Cle mens van de Ven Band op. door Luc Oggel GOES - De Ondernemers Organisa tie Goes (OOG) luidt de noodklok over de binnenstad. Er is op korte termijn actie nodig om te voorko men dat het winkelcentrum in de versukkeling raakt. OOG heeft daarom een actieplan opgesteld, dat door voorzitter Ron Berks donderdagavond kort werd toegelicht tijdens de raadsvergade ring. De binnenstad zit volgens berks in een 'dubbele dip'. Dat komt enerzijds door de crisis en anderzijds doordat steeds meer aankopen via internet worden ge daan. Bedrijven staan onder druk en de leegstand neemt toe. OOG verwijt de gemeente dat er het afgelopen jaar nauwelijks reac tie is gekomen op afgegeven signa len. ''Gemodder en demotive rend', zo omschreef Berks. Er moet dringend wat gebeuren en daarom is het actieplan opgesteld. Openingstijden, sfeer/kwaliteit en parkeren zijn aandachtspun ten, evenals de reclamebelasting die wat OOG betreft moet wor den aangepast. Ook samenwer king is een sleutelwoord. De raadsfracties en het college willen het plan nader bekijken en reage ren later inhoudelijk. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De aanbesteding van het leerlingenvervoer in de ge meente Borsele pakt 248.000 euro lager uit dan was geraamd. „Jaren lang moesten we ieder jaar extra geld beschikbaar stellen voor het leerlingenvervoer. Ik ben daarom blij met de meevaller", zegt wethouder Ad Schenk. Borsele had voor het leerlingen vervoer een budget beschikbaar van 531.000 euro. Op de Europese aanbesteding hadden zich vier vervoersbedrijven ingeschreven. „We hebben niet alleen naar de fi nanciën maar ook naar de kwali teit gekeken. Zorg Vervoerscentra- le Nederland kwam daar als beste uit. Dit bedrijf levert goede kwali teit en kan het leerlingenvervoer in onze gemeente verzorgen voor een bedrag van 283.000 euro." Zorg Vervoerscentrale Nederland is nog niet actief in Zeeland. „Het bedrijf is bezig met het vergroten van het marktaandeel. Wellicht dat het bedrijf daarom deze aan bieding heeft gedaan." De aanbestedingsprocedure is vo rig jaar juli gevoerd. De gemeente Borsele kan het totale voordeel daarom niet gebruiken voor iets anders. Nu al is bijvoorbeeld dui delijk dat meer leerlingen gebruik zullen maken van het leerlingen vervoer dan vorig jaar juli was ge raamd. Omdat de gemeente verplicht is leerlingen te vervoeren, heeft Bor sele van het totale voordeel al een ton opzij gezet om de extra kos ten op te vangen. Ook tijdens het schooljaar kunnen er nog wijzi gingen in de ritten optreden, om dat er kinderen bij komen. „Maar ondanks dat blijft het voor deel aanzienlijk", zegt wethouder Schenk. Het financiële voordeel is donderdagavond aan de orde ge weest tijdens de vergadering van de gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61