cheap.nl I dagactie voor kinderalimentatie' Willem-Alexander neemt 'trots' afscheid van Defensie 3 dagen shoppen in Düsseldorf BINNENLAND 5 de opvolging 'Pedoclub kan niet in beroep' 'Draag wit' Publieke discussie Stertarieven Koningsspelen 66 De nieuwe regels zorgen bovendien voor extra stress per /toplocatie één superactie! korting Mercure Hotel Düsseldorf Neuss WAT WAS PROJECT X HAREN OOK ALWEER cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 vatvfrT per persoon, per arrangement Het Nieuw Republikeins Genoot schap roept Nederlanders die hun twijfels hebben over de monar chie op tijdens de troonswisse ling wit te dragen. „Dat moet aan geven: het mag wel wat minder", zei campagneleider van het ge nootschap Hans Maessen gisteren in Amsterdam. Leden van het NRG willen zelf op 30 april op de Dam in Amsterdam naar de nieu we koning zwaaien met een wit te zakdoek. „Dat doen voetbalfans ook als ze vinden dat de trainer gewisseld moet worden." Het genootschap wil dat er in Ne derland een publieke discussie op gang komt over de rol van de mo narchie. De leden zijn voorstan der van een democratisch geko zen staatshoofd. Maar omdat de vestiging van een republiek voor alsnog politiek volstrekt onhaal baar lijkt, koerst de organisatie eerst op een ceremonieel koning schap voor Willem-Alexander, dus zonder politieke invloed. De republikeinen willen op 30 april ergens in Amsterdam een mani festatie houden met muziek en witte ballonnen. Het NRG roept Nederlanders op zich met ludieke acties zich te melden op www.ne- derlanddraagtwit.nl. De STER heeft voor adverteer ders op 30 april een speciaal 'Koning Willem-Alexanderpak- ket" in de aanbieding. De prij zen van een spotje op Neder land 1 lopen die dag op van 10.000 euro per 30 seconden voorafgaand aan de troonswis seling tot 45.000 euro tijdens. Ter vergelijking: voor een spot je op dezelfde tv-zender na af loop van het 'Achtuurjournaal' van zaterdag 30 maart (het duurste tijdslot van die dag) moet 6420 euro per 30 secon den neergeteld worden. De ta rieven gaan dus dik over de kop. Ongeveer 1,6 miljoen kinderen doen op 26 april mee aan de Ko ningsspelen ter gelegenheid van de troonswisseling op 30 april. De bedoeling is dat 7500 basisscholen meedoen. Voor de Koningsspelen is er 's morgens een gezond en fees telijk ontbijt voor alle deelne mers. Scholen kunnen zich vrij willig opgeven voor de sport dag via een speciale website. Deelname aan de spelen is niet verplicht. Om de scholen extra te motive ren kunnen zij dankzij een ver kiezing voor de beste Konings spelen per provincie een be zoek van het aanstaande ko ningspaar winnen. Prins Willem-Alexander en prinses Maxima zullen de sportdag openen op een nog na der te bepalen school. Prins Willem-Alexander doet als aanstaand staatshoofd na bijna 28 jaar afstand van zijn huidige actieve militaire status. Voor zijn inhuldiging als Koning der Ne derlanden wordt hem op ver zoek eervol ontslag verleend. Dat heeft de Rijksvoorlichtings dienst gisteren meegedeeld. „Ik ben trots op onze krijgsmacht en haar militairen", stelt de prins in de Defensiekrant. Als staatshoofd en lid van de re gering kan de koning geen actie ve militaire functie meer vervul len binnen de krijgsmacht. In de Defensiekrant legt de prins zijn positie uit aan medewerkers van het ministerie van Defensie. De Prins van Oranje is nu nog mi litair in de rang van comman deur bij de Koninklijke Marine. Hij heeft een overeenkomstige opperofficiersrang bij de andere krijgsmachtdelen. De koning mag wel zijn uniform blijven dra gen bij gelegenheden, zonder rangonderscheidingstekens. nen." Hoogleraar familierecht Paul Vlaardingerbroek van de Uni versiteit van Tilburg steunt de analyse van de familierechtadvoca ten. „Ik verwacht dat de nieuwe regels bovendien tot extra stress voor ouders, advocaten, rechters én kinderen zal leiden", zegt hij. „Want vergeet niet: de kinderen zitten er tussenin en krijgen veel mee." In de politiek wordt al enkele ja ren gesproken over modernise- Hoogleraar Paul Vlaardingerbroek ring van (kinder) alimentatie. De regels uit het verleden zouden niet meer aansluiten bij de huidi ge maatschappij, waarin vaak bei de ouders werken. De initiatiefne mers van WD en PvdA sturen naar verwachting nog voor de zo mer een wetsvoorstel voor een voudigere kinderalimentatie naar de Tweede Kamer. Volgens vFas hadden de rechters langer moeten nadenken over de nieuwe Tremanormen, zoals de regels heten. „Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat de nieu we regels wat gehaast zijn inge voerd", zegt Van Coolwijk. „Wel licht om aangekondigde wetswij zigingen voor te zijn." Vlaardingerhoek noemt de nieu we regels 'een gemiste kans'. LEEUWARDEN - Het hoger beroep dat is ingesteld door pedofielen vereniging Martijn is onrechtma tig. Dat vindt het Openbaar Minis terie (OM). Het hof boog zich gis teren over het door Martij n inge stelde hoger beroep tegen het ver bod op de vereniging. Volgens het OM bestaat Martijn niet meer sinds de rechtbank in Assen de vereniging in juni 2012 heeft ver boden. De pedofielenvereniging weerspreekt die opvatting. Raads man Bart Swier wijst er op dat de Hoge Raad eerder al een uitspraak heeft gedaan over een soortgelijk onderwerp. In die uitspraak wordt gezegd dat verboden vereni gingen wel degelijk in hoger be roep mogen gaan. VRIJDAG 8 MAART 2013 2 overnachtingen ind. ontbijt Gratis gebruik fitness Gratis parkeren Hotel op 20 min. van het centrum Facebookrellen uit een onderzoek van de Univer siteit Utrecht dat nota bene de Groningse politie van alle 25 korp sen het meest gebruik maakt van twitter. Het Openbaar Ministerie (OM) meldde gisteren dat er sinds de rellen 110 verdachten zijn opge pakt. Onder hen bevinden zich dertig minderjarigen. Hoeveel van hen veroordeeld zijn is nog onbekend. Er zijn vooral taakstraf fen uitgedeeld. 45 verdachten moesten een geldbedrag tussen de 200 en 500 euro in het speciale schadefonds storten. Een meisje zette een uitnodiging op Facebook voor haar 16e verjaar dagsfeestje in Haren. Per ongeluk maakte ze er een 'openbaar evenement' van, waar door heel de wereld wist waar en wanneer het feestje werd gehou den, net als in de film Project X. Al snel lieten duizenden mensen weten naar Haren te willen ko men. Dat aantal groeide naarmate er meer aandacht voor kwam in de media en op twitter. Ondanks waarschuwingen niet te komen trokken op de dag van het 'feestje', 21 september, duizenden nieuwsgierigen naar Haren. De eerst gemoedelijke sfeer sloeg om en enkele relschoppers trok ken een spoor van vernieling. De totale schade wordt geschat op een miljoen euro. (25 cpm] *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5