uhaatssteMsoer Gesink bergaf in de aanval SPORT 33 aan de kant Van Barneveld handhaaft positie Martins Indi sluit aan bij Feyenoord Deur open voor Boogerd bij RTL7 Eikenhout speelt laatste minuten Winnende rentree Kromowidjojo VRIJDAG 8 MAART 2013 Michael Rasmussen arriveert in Arnhem bij het gerechtshof voor de voorzetting van het hoger beroep tegen de Rabobank-wielerploeg. foto Bas Czerwinski/ANP HEERENVEEN - Schaatsster Margot Boer komt vandaag niet in actie op de 500 meter tijdens de wereld bekerfinale in Heerenveen. De sprintster kampt met griep, zo meldde ze donderdag op Twitter. Of Boer de rest van het weekein de wel in actie kan komen, is nog afwachten. Bij de wedstrijden in Thialf zijn tickets te verdienen voor de we reldkampioenschappen afstanden over twee weken in de Russische plaats Sotsji. Op elke afstand mo gen daar drie Nederlandse schaat sers starten. Op de 500 meter zijn voor de vrouwen nog twee start- plekken beschikbaar. Het eerste ticket is al in bezit van Thijsje Oe- nema. Op de eerste dag van de finale worden de 500 meters voor man nen en vrouwen gereden alsmede de ploegachtervolging. door Patrick Delait SAINT-VALUER - Voor de verande ring ging Robert Gesink donderdag in de eerste lastige etappe van Pa- rijs-Nice niet bergop in de aanval, maar in volle afdaling. Op twee ki lometer voor de finish in Saint-Val- lier ontsnapte de kopman van Team Blanco aan de aandacht van het peloton. Zijn poging om het tijdverlies van de woensdagrit enigszins te herstellen, draaide ech ter op niets uit. Gesink werd voorbij de rode drie hoek overrompeld door een kop groep van 37 renners, waarvan de Zwitser Michael Albasini zich ver uit de snelste toonde. In een sprint versloeg de 32-jarige renner van Orica-GreenEdge met groot machtsvertoon Maxim Iglinskiy (Astana) en Peter Velits (Omega Pharma-Quick Step). De Ameri kaan Wayne Talansky (Garmin), die eveneens deel uitmaakte van de hoofdmacht, behield zijn gele leiderstrui in een heuvelachtige rit met zeven beklimmingen. Behalve Gesink finishten ook Team Blanco-ploegmaat Wilco Kelderman en Lieuwe Westra in de eerste groep. De Fries van Va- cansoleil-DCM zal de etappe naar Saint-Vallier niet licht vergeten. Moest hij woensdag al zijn reser ves aanspreken om na een lekke band terug aansluiting te krijgen bij de groep met favorieten, ook donderdag zorgde Westra in de fi nale ongewild voor spektakel. Een stuurfout in de afdaling van de Cóte de la Sizeranne kwam de kopman van Vacansoleil bijna duur te staan. Westra bleef ternau wernood op zijn fiets, maar ver loor door de manoeuvre wel de aansluiting met de koplopers. Dankzij een kamikaze-achtige achtervolging slaagde Westra erin om de scheve situatie nog recht te zetten. Op drie kilometer voor de streep nam de dertigjarige renner zijn plaats in de kopgroep weer in. Westra, vorig jaar tweede in het eindklassement, kan de komende dagen bewijzen dat deze prestatie geen toevalstreffer was. Vandaag wacht het peloton de koningin- nenrit naar La Montagne de Lure. In deze vijfde etappe, gekruid met zes beklimmingen, kan Westra een gooi doen naar de lei derstrui. Als best geklasseerde Ne derlander staat hij in het klasse ment zesde op zes seconden van leider Talansky. Wilco Kelderman en Robert Gesink moeten ruim een minuut goedmaken. Het duo van Team Blanco kan in de beslis sende fase niet rekenen op de hulp van Stef Clement. De Bra bander gaf donderdag op. NOTTINGHAM Raymond van Barneveld heeft zich gehandhaafd in de top van de Premier Lea gue Darts. De Hagenaar won donderdagavond in de vijf de ronde in Nottingham met 7-5 van Andy Hamilton. De Engelsman bleef tot 4-4 keurig bij, maar verloor toen twee legs op rij. 'Barney' sloot af met een knappe elf-darter. Beide spe lers noteerden een gemid delde van meer dan 100 pun ten per beurt. ROTTERDAM Bruno Martins Indi heeft donderdag voorzichtig de groepstraining bij Feye noord hervat. De verdediger liep anderhalve week gele den in de gewonnen topper tegen PSV (2-1) een ham stringblessure op. Hij miste daardoor afgelopen zondag de confrontatie met NEC. a Trainer Ronald Koeman ver wacht dat Martins Indi zon dag op bezoek bij Roda JC weer kan meedoen. HILVERSUM Bij RTL7 staat de deur open voor Michael Boogerd om als analist aan te schuiven bij het wielerprogramma Tour du Jour. Dat zei pro grammadirecteur Marco Lou- werens donderdag op Radio 1. „Ik denk dat Michael nog steeds iemand is die heel veel van wielrennen weet en wat dat betreft een goede analist is." Boogerd bekende woensdag dat hij tijdens zijn carrière verboden mid delen heeft gebruikt. BERINGEN Voetbalster Jessie Eikenhout heeft donderdagavond met het Nederlands meisjesteam onder 17 jaar met 1-5 verlo ren van de leeftijdsgenoten van Duitsland. De Middel burgse verdedigster viel de laatste tien minuten in voor Yentl Abbing in de eerste wedstrijd in de tweede EK-kwalificatieronde. Oranje speelt zaterdag tegen gastland België en dinsdag tegen Denemarken. LEEDS Ranomi Kromowidjojo heeft haar rentree in het wedstrijdbad meteen ge vierd met een overwinning op de 100 meter vrije slag. De olympisch kampioene, die na de Spelen van Lon den enige maanden afstand nam van de zwemsport, was in Leeds de snelste op het koningsnummer. Ze finishte in de finale na 54,14, bijna anderhalve seconde sneller dan 's ochtends in de series.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55