Toezicht centrale Borssele moet anders van Kamer 2 Spaanse 4-daagse slaat aan J Hogazon SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Dress2impress laat mensen met bijstanduitkering goed voor de dag komen bij sollicitatiegesprek. 66 Met de beveiliging van de kerncentrale in Borssele is niets mis Al 30 jaar uw betrouwbare partner! BESPAREN MET HOGAZON VRIJDAG 8 MAART 2013 leven kleding door Jeffrey Kutterink door Luc Oggel GOES - Achter een grote tafel in het Goese Nijverheidscentrum, het gemeentelijke re-integratiebe- drijf staan Mohammed Tannira en Lemiaa Albadry. Ze gaan enigs zins schuil achter een flinke sta pel kleren die ze inspecteren en sorteren. Her en der in de ruimte staan nog karren vol, die allemaal nog moeten worden uitgezocht. Mohammed en Lemiaa zijn vrij willigers van de onlangs opgerich te organisatie Dress2impress. Die is in het leven geroepen om men sen met een bijstandsuitkering die gaan solliciteren, te helpen aan een representatieve outfit. In woners van de gemeenten Goes en Noord-Beveland zijn opgeroe pen om eens goed naar hun kle dingkast te kijken en spullen die die niet meer passen of niet meer worden gedragen, te doneren aan Dress2impress. Dat heeft gewerkt, want inmiddels zijn al tientallen zakken vol kleding afgegeven. En niet de minste spullen. Er hangen colberts die regelrecht van de sto merij komen, met het labeltje er nog aan. Maar ook veel merkkle ding die er nog pico bello uitziet en zelfs nieuwe overhemden, nog in het plastic. Opvallend, zeker in tijden van crisis, beaamt project leider re-integratie Mandy Leen- poel van de gemeente Goes die Dress2impress heeft opgezet. „Maar ja, vooral vrouwen weten: als je iets een halfjaar niet meer hebt aangehad, wordt het niks meer", lacht ze. Leenpoel, sinds oktober werk zaam bij de gemeente, kende het fenomeen vanuit de Randstad. Het leek haar een aardig idee het hier ook op te zetten, vooral om dat Goes en Noord-Beveland veel doen om mensen die werkloos zijn weer de arbeidsmarkt op te helpen. Dress2impress is feitelijk een onderdeel van het traject, het is dus ook niet de bedoeling om te concurreren met bijvoorbeeld de Kledingbank Zeeland, zegt Leenpoel. Kleding die niet bruik baar is, zoals een pyjama die ook is ingeleverd, een stropdas in alle kleuren van de regenboog of kle ding die in de jaren 8o misschien hip was maar waar je nu om wordt uitgelachen, gaat in eerste instantie naar het Leger des Heils, waar het Nijverheidscentrum al mee samenwerkt, en anders wel licht naar de Kledingbank. Voorwaarden om in aanmerking te komen voor een outfit is dat ie mand een uitkering heeft en een uitnodiging voor een sollicitatie gesprek kan laten zien. Overigens mogen ook (ex-)inburgeraars die in het Nijverheidscentrum wer ken, zoals Mohammed en Lemiaa, er gebruik van maken. De werkzoekende komt op af spraak naar het Nijverheidscen trum, waar vervolgens wordt be sproken bij welk bedrijf en naar welke functie wordt gesollici teerd. De kleding wordt daar op afgestemd en daarnaast krijgt de sollicitant tips en advies over de persoonllijke presentatie. „Het is een gegeven dat je je een stuk ze kerder voelt als je netjes bent aan gekleed", zegt projectleider Leen poel. Sollicitanten mogen de kle ding overigens houden. Het is nu wachten tot de eerste sollicitant zich meldt om te worden aange kleed. „Het was even afwachten hoe het zou lopen, maar we kun nen nu mensen gaan helpen." Twee gezinnen hebben gebruikgemaakt van het aanbod om tijde lijk in een hotel te ver blijven. Oud-Zierikzeeënaar Hans Wohl organiseert in oktober voor de derde keer de Vierdaagse van Marbella. archieffoto Dirk-jan Gjeltema zierikzee - De Vierdaagse van Marbella is een blijvertje. Oud-Zierikzeeënaar Hans Wohl organiseert het wandelevene ment aan de Spaanse zuidkust dit jaar voor de derde keer. Het aantal deelnemers groeit. Begonnen met 658 wandelaars in 2011, deden er vorig jaar 1552 men sen aan mee. Voor de komende editie van 10, 11, 12 en 13 oktober heeft Wohl inmiddels 550 in schrijvers. Dat zijn voornamelijk Nederlanders die de tocht combi neren met een vakantie. Nieuw dit jaar is een app, waarop de wandelaar de routes kan lezen en zijn tijd registreren. www.marbella4dayswalking.com DEN HAAG - De Tweede Kamer wil dat een onafhankelijk instituut zal toezien op de veiligheid van kern centrales in Nederland. Momenteel gaat het ministerie van Economische Zaken over zo wel het goed- en afkeuren van nu cleaire vergunningen als over (vei ligheidscontroles. Dat is echter te gen het advies van het Internatio naal Atoomenergieagentschap (IAEA). Dat adviseert lidstaten na melijk om de controle- en inspec tiediensten onafhankelijk in te richten. Sinds het opheffen van het minis terie van Vrom in 2010 werkt de afdeling die nucleaire vergunnin gen goed- of afkeurt onder Econo mische Zaken. PvdA, WD en GroenLinks vinden dat niet zo verstandig. Minister Henk Kamp (Economi- Minister Kamp sche Zaken) stelt dat dit kabinet geen kernenergie promoot. Toch onderzoekt de regering of en hoe verantwoordelijkheden geschei den moeten worden. Een deel van de Tweede Kamer vraagt zich af of er ook haar scheurtjes zitten in het reactorvat van Borssele. Dat is wel het geval bij de centrales in het Belgische Tihange en Doel. Volgens Kamp wordt het vat in Borssele in april gecontroleerd met behulp van ultrasone tech niek. De centrale ligt dan stil voor onderhoud. De minister van Economische Za ken stelt dat er in Borssele niets aan de hand is omdat de installa tie met behulp van 'andere tech nieken' is vervaardigd. Kamp be nadrukt dat het met de veiligheid van Borssele wel goed zit. Dat leidt de bewindsman af uit Euro pese veiligheidstesten. Ook met de beveiliging tegen terreuraansla gen zit het volgens hem goed. De punten waarop de kerncentrale nog kan worden verbeterd moe ten in 2017 zijn uitgevoerd. Dat kost 30 miljoen euro. Kamp denkt binnenkort de ver gunning te kunnen verlenen om Borssele tot 2034 open te houden. advertentie ■■■■MaaBnHRBHnnMHni VUSSINGEN- Woensdag 13 februari heeft de Nederlandse regering bekend gemaakt dat het btw-percentage op onderhoud en re novatie van 1 maart 2013 tot 1 maart 2014 omlaag gaat van 21 naar 6%. Deze maatre gel maakt deel uit van een breder pakket: het 'woonakkoord'. Het btw-tarief op arbeids kosten bij renovatie en herstel van bestaande woningen wordt verlaagd. Dit gaat van 21% naar 6%. Wat betekent dit voor u? Wij vroe gen het Hogazon: Naser Assaf: "Door deze maatregel kunnen onze klanten dubbel profiteren; bij aankoop van kunststof kozijnen kan dit vele honder den euro's voordeel opleveren. Het toepassen van kunststof kozijnen met HR++ beglazing levert al zeer veel besparing op, denk bijvoor beeld aan onderhoud en schilderwerk." Jelle Meijer: "wanneer je uitrekent hoe veel je op jaarbasis kunt besparen met onze kunststof kozijnen dan is de keuze niet zo moeilijk. Neem een gemiddelde woning met Houten kozijnen en enkel glas dan kom je tot de volgende rekensom: besparing op stook kosten 240.-, besparing op onderhoud en schilderwerk 800.- dat levert dus al snel een besparing op van ruim 1000.- per jaar op!" Zo is de aanschaf van kozijnen, samen met het verlaagde btw-tarief, wel heel snel terugverdiend. André Bakker: "Vergeet ook niet de vele extra voordelen van onze kozijnen zoals: het comfort zowel in de zomer en in de winter. En bijvoorbeeld veiligheid; de Gayko kozijnen staan bekend om hun extreme inbraakwe rendheid!" Profiteer nu van het 6% BTW tarief! Kortom: het is NU de beste tijd om kunststof kozijnen te laten plaatsen. Linda Sinac, vult aan: "Het nieuwe 6% BTW tarief is ook geldig op zonwering en rollui ken! Met dg eerste mooie zonnige dagen die we inmiddels hebben gehad in gedachten, is het ook wel heel interessant om u nu te laten informeren over de mogelijkheden! U profi teert van het lage btw-tarief en u bent op tijd om straks te -kunnen genieten van bijvoor beeld uw nieuwe zonwering. Onze zonwe ring is namelijk altijd maatwerk!" In de uitgebreide showroom zijn vrijwel alle producten die Hogazon voert te zien. Het complete aanbod van kozijnen, deuren, schuifpuien, zonwering, dakkapellen, Keralit Gevelbekleding tot en met Velux dakven sters. Hogazon levert onder andere de Gayko kunststofkozijnen welke niet van houten ko zijnen zijn te onderscheiden. Klanten hoeven bij Hogazon geen aanbetaling te doen bij het aanschaffen van kozijnen of zonwering. Op deze manier wordt 100% zekerheid en kwaliteitsgarantie geboden. Hogazon heeft een eigen parkeerterrein en is geopend van maandag tot en met vrijdag 08.30-17.00 uur; zaterdag 10.00-15.00 uur. Hogazon, Presi dent Rooseveltlaan 735, Vlissingen, telefoon 0118-418477, www.hogazon.nl Naser Assaf Jelle Meijer André Bakker President Rooseveltlaan 735 Vlissingen T 0118 - 41 84 77 T 0113 - 56 40 04 F 0113 - 56 30 09 info@hogazon.nl www.hogazon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53