Soepkokerij doet beroep op raadsleden imcisS 141516 Lezing over dementie 1 1 1 I Lawaaiactie kinderen 24 SCHOUWEN-DUIVELAND In de bak voor onderhoud Home a3 FEESTELIJKE TrercHome JONGEREN Na succesvolle pilot gaat dinsdag 19 maart de jongeren ontmoetingsplaats weer van start WERK AAN BRUG LANGSTRAAT 7 ARNÉMUIDEN 0118-603805 VF door Melita Lanting ZIERIKZEE - Als de gemeentelijke vergoeding voor de kringloopwin kel Soepkokerij in Zierikzee wordt afgebouwd, staat de toekomst van het bedrijf op de tocht. Dat stelt ei genaar Ernesto Avelino. Dat wordt versterkt door het voorstel van de gemeente om naast afbouw van de vergoeding ook de huur van het pand waarin de Soepkokerij zit, te verhogen tot een marktconforme prijs. Avelino pleitte donderdagavond tijdens de commissievergadering om af te zien van beide maatrege len. Hij schetste hoe hij tot twee keer toe door de gemeente werd overvallen met financiële tegen vallers. „Op 18 juni werden wij door wethouder Stouten overrom peld met de mededeling dat de vergoeding zou worden afge bouwd. Toen wij later vroegen of de huur van ons pand misschien overdraagbaar was, werden we uit genodigd voor een gesprek en kre gen we te horen dat de huur in tien jaar tijd wordt verhoogd met 260 procent." Avelino wees de BRUINISSE - Er wordt gewerkt aan de brug bij Bruinisse. Om het broodnodige onderhoud aan de basculebrug uit te kunnen voeren moeten de werklieden letterlijk aan - of beter gezegd in - de bak. Het karwei duurt naar verwachting nog tot rond 15 maart Al die tijd geldt een aangepast bedieningsregime voor Grevelingenbrug en sluis, foto Dirk-Jan Gjeltema MAART MAART MAART www.eenwereldvolwonen.nl mw m m m Mortiereboulevard 40 Middelburg raadsleden er op dat de Soepkoke rij geen subsidie ontvangt, maar een vergoeding voor het ophalen van bruikbaar grof vuil bij men sen thuis. Daarmee bespaart de gemeente omdat er minder grof vuil wordt aangeboden bij de mi lieustraat. Op vragen van de raadsleden leg de Avelino uit dat dit laatste het wezenlijke verschil is met een tweedehands zaak. De Soepkoke rij moet het doen met de spullen die worden aangeboden, een twee dehands winkel kan spullen opko pen bij bijvoorbeeld veilingen. Een optie om de Soepkokerij ook om te vormen tot een tweede hands winkel is volgens Avelino niet haalbaar omdat de huurprijs dan direct omhoog gaat tot een marktconform bedrag en daar voor zijn de winstmarges te laag. Avelino wees de raadsleden dan ook op de - in zijn ogen - onrede lijke huurverhoging. Het pand van de Soepkokerij in de Lange Nobelstraat in Zierikzee zou in slechte staat van onderhoud verke ren. Of de gemeenteraad het zal opnemen voor de Soepkokerij bleef donderdag nog onduidelijk. Jop in Brogum gaat open voor alle jongeren door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een beetje rondhan gen met je vrienden zonder dat omwonenden zich aan je ergeren. En, als je zin hebt, een potje tafel tennis of spelletje dart doen. De Jongeren ontmoetingsplek (Jop) in Brogum krijgt een vervolg. Dinsdag 19 maart gaan de deuren van het Zierikzeese podium open voor jongeren van 13 tot en met 17 jaar. Afgelopen winter draaide de Jop voor het eerst in Brogum bij wij ze van proef. Zierikzeeënaar Mar vin Schouwenburg (bijna 16 jaar) was één van de jongeren die wei eens binnenliep. „Je kon darten, er was een pingpongtafel voor ons neergezet en je kon je eigen muziek opzetten. Het was wel leuk, ja", blikt hij op die avonden terug. De opzet is ten opzichte van de pi- lot iets veranderd. In plaats van twee avonden in de week gaat de Jop Brogum straks één keer in de week open. „Donderdag bleek las tig te zijn in verband met sport en andere activiteiten. We concen treren ons nu op één avond, op dinsdag. Maar dan gaat de deur open voor alle gasten", licht Jani- ne Schouls van het Welzijnshuis de veranderingen toe. Bij de pilot was slechts één groep - zich verza melend bij Kaaskenswater - be- NIEUWE COLLECTIE IS BINNEN trokken. Maar er zijn heel wat meer jongeren in die leeftijdscate gorie. „Vorig jaar hingen er zo'n acht groepen, in wisselende sa menstelling, in Zierikzee rond." Bovendien is de Jop niet uitslui tend bedoeld voor op straat 'rond hangende' jongeren. „Het is meer dat er voortaan iets leuks voor jon geren is te doen op dinsdag", zegt Thomas Vos van het Welzijns huis. Schouls: „En Brogum is dan the place to be" De twee organisaties vullen el kaar in dit initiatief naadloos aan. Vorig jaar hingen er rond de acht groepen jongeren rond in Zie rikzee, van minstens vier personen groot. „We willen verbreden en dit zijn jongeren, die hebben de toe komst. Het is leuk als zij al jong kennis kunnen maken met Brogum", zegt Frans Kruijff van het pop- en theaterpodium. Hij ziet weinig problemen in de open stelling op één avond voor meer dere groepen. „Misschien zijn het in eerste instantie verschillende eilandjes, maar dat mengt vanzelf. Ze hoeven straks ook de stad niet meer door om elkaar te zoeken. Je weet waar iedereen zit." Tijdens de Jopavond zijn begelei ders present maar van een dicht- geprogrammeerd 'oppasavondje' is absoluut geen sprake. Marvin: „Nee hoor, je hebt helemaal geen babysitgevoel. Het was leuk met die vrijwilligers van Brogum. En je bepaalt zelf wat je doet." Daarbij kan heel veel. „Als jonge ren aangeven dat ze willen scha ken, zetten we schaakborden neer. Willen ze ondersteboven darten, dan kunnen we dat ook re gelen", zegt Kruijff. De bedoeling is, naast de dinsdag, ook nog af en toe een extra activiteit op een wil lekeurige dag op poten te zetten. Schouls: „Een workshop ofzo." OPENEN MET HARLEM SHAKE Tijdens de opening van de Jop op dinsdag 19 maart dansen de jonge ren de Harlem Shake op het po dium in Brogum. Daaraan vooraf gaand wordt een workshop (break dance of freerunning) gehouden. De Jop is wekelijks geopend van 19.00 tot 21.30 uur. Jongeren van 13 tot en met 17 jaar zijn welkom. Ook vrijwilligers kunnen zich mei- ZIERIKZEE - Neurologe Esther Korf van het Admiraal De Ruijter Zie kenhuis (ADRZ) verzorgt dinsdag 12 maart een lezing over demen tie. De ziekte leidt ertoe dat men sen zich anders gedragen. Vaak helpt het partners van demente- De grootste Riverdale shop van Zeeland! w.. v. Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www. trendhome. nu ZIERIKZEE - De kinderen van ze ven christelijke basisscholen (Ra- darscholen) op Schouwen-Duive- land voeren donderdag 14 maart actie. Om half negen 's ochtends gaan ze op het schoolplein zoveel mogelijk herrie maken. Ze doen dat om aandacht te vragen voor H den; voor begeleiding of als ze een workshop willen geven. Door de samenwerking tussen Welzijnshuis en Brogum is het ge lukt op korte termijn een (aange name) hangplek voor jongeren op te zetten. Het regelen van een con tainer vergt doorgaans meer tijd. In de zomer volgt een evaluatie van de Jop. renden als ze meer weten van de achterliggende oorzaken van de mentie. De lezing wordt gehou den in zorgcentum De Wieken aan de Hoge Molenstraat in Zierik zee. Belangstellenden zijn wel kom. Aanvang 19.30 uur. leeftijdsgenootjes met een handi cap die in ontwikkelingslanden le ven. Zij kunnen vaak niet naar school. De school haakt daarmee aan bij een actie van het Liliane- fonds. Voor iedere school die mee doet doneert het fonds geld voor fp een Afrikaans schoolproject. 4 dc SC fa ze tic ke H w dc va H hl aa re fa er er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50