bij het kopen van nieuwbouw? WONEN 5 Gerard Revelaan 52, Kloetinge 209.000 k.k. Van Dycklaan 34, Vlissingen 202.500 v.o.n. VRIJDAG 8 MAART 2013 Nieuwe tussenwoning in de tot mooiste wijk van Goes uitgeroepen Riethoek, met forse uit bouw op de begane grond en vrij uitzicht aan de voorzijde. Deze in 2011 opgeleverde luxe woning is com pleet afgewerkt en di rect, zonder werkzaam heden, te betrekken. Aan park grenzende wo ning met twee woonla gen en eigen parkeer plaats aan de voorzijde. De woningen staan op een terp. Via een trapje wandelt de bewoner zo vanuit zijn tuin het park in. De glazen pui met openslaande deuren in de living zorgt voor veel licht en een fraai uitzicht op tuin en park. moet je compleet inrichten' de Slijkstraat in Vlissingen. Bedoeling is dat de woningen deze zomer worden opgeleverd, foto Ruben Oreel auto kan van belang zijn. Als die voorzieningen ook nog gebouwd moeten worden, dan doe je er goed aan om daar zoveel mogelijk informatie over op te vragen bij de bouwer of de gemeente. De meeste nieuwbouwwoningen worden Vrij Op Naam (V.O.N) aangeboden. Veel van de kosten die bij bestaande woningen voor rekening van de koper zijn (kos ten koper), worden dan door de verkoper betaald. Dat lijkt aantrek kelijk, maar veel mensen vergeten dat er ook een hoop extra kosten zijn. De koop van een nieuw bouwwoning verloopt in termij nen. Eerst moet de grond worden betaald en naarmate de bouw vor dert wordt er steeds meer uit het zogenoemde bouwdepot afge schreven. In het depot staat het volledige hypotheekbedrag. Een voorbeeld van een kostenpost waar kopers van bestaande wonin gen niet mee te maken krijgen is het betalen van rente tijdens de bouw over het volledige geleende hypotheekbedrag. Over het deel van het geleende bedrag dat in het bouwdepot staat, krijg je ren te terug van de geldverstrekker. Vaak is dat lager dan wat je be taalt aan hypotheekrente. Omdat het bouwdepot afneemt door de betalingen die eruit worden ge daan stijgt tijdens de bouw het rentebedrag dat aan de geldver strekker wordt betaald. Een impressie van hoe de Slijkstraat er na oplevering uit komt te zien. illustratie M2 Makelaars Een impressie van de binnenzijde van een woning. M2 Makelaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45