Gemeente Assen gaat zelf huurhuizen bouwen Huurders minder blij met binnenklimaat WONEN 3 VRIJDAG 8 MAART 2013 De gemeente Assen gaat zelf huurhuizen bouwen. De Drentse hoofdstad wil op die manier de woningmarkt vlot trekken en kan dan ook zelf bouwgrond kwijt. Dat zegt wethouder Albert Smit (PvdA). Assen is de eerste ge meente in Nederland die zich op deze manier op de woningmarkt begeeft. Woningcorporaties doen volgens de wethouder 'weinig tot niets meer'. Veel bouwprojecten worden uitgesteld of helemaal ge schrapt. Dat kost gemeenten veel geld. Bovendien nemen de wacht lijsten voor een huurwoning snel toe. In Assen kan het inmiddels tot 5 jaar duren eer iemand in aan merking komt. „De markt zit op slot en niemand heeft de sleutel", aldus Smit. Het is de bedoeling dat de bouw wordt gefinancierd uit de gemeentelijke reserves. De plaatselijke woningcorporatie moet vervolgens tegen een vergoe ding het beheer en onderhoud op zich nemen. Smit denkt dat de ge meente goedkoper huizen kan la ten bouwen dan andere partijen: onder de 100.000 euro. De wonin gen worden mogelijk wel wat klei ner en soberder uitgevoerd. Gemeente Assen betreedt de huurwoningmarkt. Huurders zijn een stuk minder tevreden over het binnenkli maat van hun woning dan huis eigenaren. Dat blijkt uit consumentenon derzoek van USP Marketing Con sultancy. Van alle huurders beoordeelt 38 procent het binnenklimaat met een zes of lager, terwijl van de huiseigenaren 9 procent het bin nenklimaat met een rapportcij fer onder de zes beoordeelt. 59 procent van de huiseigenaren geeft een 8 of hoger. Het gemid delde rapportcijfer van huiseige naren ligt op 7,6. Bij huurders is dat 6,6. Over de isolatie van de woning zijn huurders ook minder tevre den. Zij geven gemiddeld een 6,4, terwijl huiseigenaren het rapportcijfer 7,5 geven. De venti latie van de woning wordt door huurders beoordeeld met een 6,9, terwijl de huiseigenaren een 7,7 geven. Van de huiseigenaren geeft 64 procent een 8 of hoger voor ventilatie, tegenover 41 pro cent van de huurders. Voor het onderzoek zijn 518 men sen ondervraagd. Wie: Suzanne en Leo Rozendaal met hondje Roos (8) en dochter Lenne- ke (20) die studeert en alle weekenden naar huis komt. Waar: penthouse Weegbreepad 56 in Goes Laatste aanschaf: schilderij boven de bank Lievelingsplek: in de zon op het terras Wie aan zijn conditie wil werken, pakt de trap naar boven. Net als in de rest van het huis hebben Suzanne en Leo ook in de living gekozen voor grijs met een rood accent. llitili! De open keuken. Strak, zilvergrijs en van alle gemakken voorzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43