Warm weer goed voor bezoek tuincentra Tweede fase van bouw park bij Nieuwvliet O O 0 Rfi U ril ril 2 WONEN mm Hl cxL „Op dat mooie plekje wil ik wel wonen", zegt Leo Rozen- daal tegen zijn vrouw Suzanne als hij ziet dat er een penthouse aan het Weegbreepad in Goes te koop staat. Maar het is te duur. Het penthouse blijft een droom. Als vier jaar later de koopprijs zakt, hapt het echtpaar toe. De tuincentra hebben de afgelo pen dagen geprofiteerd van de lenteachtige temperaturen. Hoe wel geen cijfers beschikbaar zijn, had zowel Intratuin als Groen rijk het aanmerkelijk drukker in hun vestigingen. Nu meteorologen koud weer voorzien de komende dagen, ad viseren de tuincentra de net ge kochte en geplante bollen en plantjes goed tegen de kou te be schermen. Zet potten binnen en dek bollen en planten af met vliesdoek of noppenfolie. Uit recente cijfers blijkt dat de jaaromzet van de tuinbranche vorig jaar uitkwam op bijna 3,9 miljard euro. Dat is 200 miljoen minder dan in 2011. Ruim de helft van de daling is terug te voeren op de koude aprilmaand. Die maand was veel kouder en somberder dan gebruikelijk. Met als gevolg dat de maandomzet ruim 100 miljoen euro minder was dan een jaar eerder. Net als in 2011 steeg het aantal internet aankopen fors, naar 8 procent van het totaal. Het gaat met na me om dierartikelen, tuinverlich- ting, meubelen en barbecues. Tuincentra deden goede za ken door het mooie weer. Projectontwikkelaar Ballast Ne- dam start volgende maand met de bouw van de tweede fase van Strand Resort Nieuwvliet-Bad. Dat is een vakantiepark van Lan- dal GreenParks, aan de kust bij Nieuwvliet. De eerste fase van het park werd vorige zomer opgeleverd. Er staan nu 88 huizen, in de vorm van 'Zeeuwse' boerderij-, dijk- en he renwoningen. In het centrale ge bouw, dat de vorm en uitstraling heeft van een boerenschuur, zijn onder meer een restaurant, super markt en zwembad gevestigd. Het park heeft een open uitstraling, met een grote kreek en fruitbo men. De tweede fase omvat de bouw van nog eens 91 woningen. Een deel ervan staat al in de verkoop. In april wordt begonnen met de bouw van 35 huizen. Die worden verkocht aan particulieren en in vesteerders, die via Landal een deel van de huuropbrengst krij gen. De goedkoopste huizen kos ten zo'n 189.000 euro, exclusief btw. Volgens Landal was in het eerste halfjaar gemiddeld 80 pro cent van het park bezet. HM HM 1 1 1 1 1 1 Geen tuin, maar wel heerlijk in de zon door Elian van 't Westeinde Het uitzicht, de ruimte, het licht. „Dit is het helemaal voor ons", zegt Suzanne Rozendaal (52). Sinds een jaar woont ze met haar man Leo (54) in het penthouse op de bovenste ver dieping van een van de drie woontorens aan het Weegbreepad in Goes. Hun vorige huis was een multiniveauwoning met veel trapjes en een flinke tuin. „Die tuin was zeer onderhoudsvriendelijk, want we houden allebei niet van tuinieren. Maar wel van zon. Hier kunnen we op een van de dakterrassen rondom het huis altijd wel een plekje vinden om heerlijk in de zon te zitten." Als Leo en Suzanne de lift naar boven pakken en uitstappen op de bovenste etage, staan ze meteen in het hart van het penthouse, de hal. Dit is een lichte ruimte doordat het grootste deel is voorzien van een koepelvormig daklicht. Alle kamers komen uit op deze ruimte. De zeer ruime living, een studeerkamer, twee slaapka mers en een badkamer. Verder heeft het penthouse twee terrassen, een op het zuidoos ten en een op het zuidwesten. Wie aan zijn conditie wil werken, pakt de trap naar boven. Meteen achter de voordeur staat een kleurrijke verzameling antieke blikken. „Mijn oma had een kruidenierswinkel. Een paar blikken zijn nog van haar geweest. Daar ben ik zuinig op. Ook op rommelmarkten en via internet weet ik soms mooie exemplaren op de kop te tikken. Mijn pronkstuk is het Verkade blik in de keuken." Voordat ze het penthouse betrekken, slaat de fa milie Rozendaal flink aan het klussen. In de hal wordt een muurtje verzet omdat Suzanne de antieke kast van haar oma daar een prominent plekje wil geven. In de living gaan de radiato ren wat naar achteren, wat meer ruimte geeft voor de zithoek. „Door het hele huis liggen nieuwe houten vloeren. We hebben een nieu we keuken en ook alle sanitair is compleet ver nieuwd. Er is behangen, gesausd en betegeld. Alle eer daarvoor gaat naar mijn schoonzoon. Die heeft het meeste gedaan. Dat is super." In de living staat een antraciet grijs bankstel met rode stoelen van Montèl. Deze meubelstuk ken namen Leo en Suzanne mee uit hun vorige huis. Onder de bank ligt een rood kleed. Rond om de eikenhouten eettafel staan acht muisgrij ze stoelen met armleuningen. Op tafel liggen ro de onderzettertjes onder de theeglazen. „Dat zie je door het hele huis terug: grijs met een rood accent", zegt Suzanne. Rood komt ook terug in het veelkleurige abstracte schilderij bo ven de bank. „Dat is onze laatste aanschaf. We waren al een tijdje op zoek naar iets voor boven de bank. Maar ja, daar moet je echt tegenaan lopen. Op een keer, we waren op vakantie in Duinkerken, stapten we een winkel binnen met alleen maar dit soort schilderijen. Allemaal met oranje. Toen ik kenbaar maakte dat ik rood zocht, stuur de de verkoopster ons naar boven. We wisten niet waar we moesten kijken, wat een keuze. In dit schilderij zitten alle kleuren, maar zwart, grijs en rood overheersen." Vlak naast de eettafel is de open keuken. Strak, zilvergrijs en van alle gemakken voorzien. Het glimmend zwarte granieten blad bezorgde Su zanne wel even een 'zweetmomentje'. „Dat was nog spannend. Het blad paste maar nèt in de lift." Vanuit deze ruimte hebben Leo en Suzanne via een schuifpui toegang tot het dakterras. „Om zes uur staat de zon aan deze kant. Dan schui ven we de deuren open en gaan we lekker bui ten eten. De ruimte rondom het huis is zo heer lijk. Vanuit elke ruimte hebben we prachtig uit zicht. Aan de ene kant kijken we over Goes uit. Aan de andere kant zien we alleen bomen en weilanden. Je bent hier helemaal op jezelf. Om dat de achterburen hun huis gebruiken als va kantiewoning, kijkt niemand bij ons binnen. Wij staan elke dag lachend op." Leo en Suzanne Rozendaal. fotografie Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42