Geen tuin, wel heerlijk in de zon p 2 3 achter de voordeur 4 5 KOOPHUIS Een nieuwbouwwoning moet je compleet inrichten 7 TOILET Kunst tot in de kleinste kamer Nederlanders zijn een vindingrijk volk. Als ware Willy Wortels bedenken we oplossingen voor alledaagse problemen. Deze drie huishoudelijke uitvindingen zijn veelbelovend. reageren? wonen@depersdienst.nl SLIM TUINIEREN Wat: de Snoeihulp, een mal voor het planten van haagjes en bloembedden Wie: Peter Simons Waarom: strakke lijnen planten en snoeien wordt er makkelijker mee „Ik kwam op het idee voor de Snoeihulp tij dens een fietstochtje met mijn vrouw. We zagen veel tuinen met buxusvormen, sierlij ke borders en bloemenranden. Het maken van strakke en sierlijke vormen is lastig en recht snoeien van haagjes helemaal. De Snoeihulp is een serie van 21 verschillende mallen, waarmee je eenvoudig tuinontwer pen kunt maken zonder veel passen en me ten. De onderdelen worden aan elkaar ge koppeld, met een pin die ze ook in de grond verankert. Voor het beplanten van een bloemenperk zijn ze tijdelijk nodig. Na het aanplanten van haagjes laat je ze liggen, de mallen dienen vervolgens als hulp bij het in vorm houden van de haag. Ik ben nu bezig met het ontwikkelen van een bijpas sende machine met wieltjes, drie messen en een handvat voor op de snoeihulp. Daar mee kun je heel snel en strak in één keer driezijdig snoeien. Ik heb al eerder dingen uitgevonden, maar hier sta ik zo achter, dat ik het serieus in de markt wil zetten. Als er genoeg vraag is, kan ik de Snoeihulp bin nen acht weken leveren." 9 door Suzanne Dijkstra Interesse? Peter Simons hoort het graag via info@snoeihulp.nl (ook: www.snoeihulp.nl) www.urplug.com Nog meer slimme uitvindingen ontdekken? Op www.patentparade.nl zijn ze te vinden. www.silent-air.com UNIVERSEEL PLUGGEN Wat: de Urplug (spreek uit als: oerplug) Wie: Jaap van der Kamp Waarom: het is onhandig voor elke schroef een andere plug te kopen „Toen ik een zoldertje isoleerde, ontdekte ik hoe onhandig pluggen zijn. Je moet verschillen de gaten boren voor de schroef en de plug; voor je het weet, zit de plug muurvast en kun je hem er niet meer uithalen. En voor elk materi aal is een andere plug nodig, niet handig. Ik ex perimenteerde met een alternatief, gebruikte kauwgom, maar dat wordt niet hard. Ik probeer de vervolgens montagekit en aluminiumfolie en dat hechtte heel erg goed. Zo ontstond mijn Urplug, een dun aluminium staafje met boog constructie, dat elke schroef, spijker of deuvel muurvast zet. Hij is flexibel in gebruik en de schroef vreet zich vast in de Urplug, waardoor je hem zo in de muur kunt slaan of schroeven. Dat gaat lekker snel. Je kunt de Urplug boven dien bijknippen, sa menknijpen, plat slaan en telkens op nieuw toepassen. Of je gebruikt hem als wig. Is het gat nog te groot na het plaat sen van de Urplug, dan gebruik je er ge woon nog eentje. Ik bied ze via mijn ei gen website aan, in zakjes van 40 stuks voor 4,99 euro. Het is de be doeling ze ook via bouwmarkten te gaan verko pen, maar dat duurt nog wel even." foto's DesignPress GEEN GEKLIEDER Wat: zelfroerend verfblik Wie: Daan Schmidt Waarom: geklieder met verfblikken is irritant „Roeren en uitschenken van verf uit een blik is kliederen. Je kunt het etiket niet meer lezen omdat het onder de verf zit, de rand van het blik loopt vol en gedoe met roerhoutjes... Moet anders kunnen. Ik ont werp veel en blijf me verbazen dat dingen die ik bedenk nog niet bestaan. Op mijn 18e verbeterde ik de kaasplank van mijn moeder, de producent was blij. Uitvinden en dingen verbeteren, zit in mijn bloed. Dat geldt ook voor mijn zelfroerende verf blik; ik bracht een item aan in de bodem waardoor roeren niet meer nodig is. De lin kerhelft van de bodem helt 45 graden de ene kant op, de rechterhelft in dezelfde hoek naar de andere kant. Zo kan de verf in het blik perfect ronddraaien. Ik testte het met 1,5 jaar oude verf, ook dat ging prima. De deksel is voorzien van een lucht- en een schenkgat; dat voorkomt knoeien. Je kunt ze ook goed stapelen. Ik heb octrooi aangevraagd en de eerste verfproducent heeft zich al ge meld: Akzo Nobel heeft interesse. We moeten nog een aanpassing verzinnen voor het verpakken van de blikken tijdens het vervoer van de producent naar de verkoper. Is dat eenmaal gelukt, dan staat mijn uitvinding straks in de winkels en hoeft niemand meer te knoeien met verf."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41