RTdüe^ond',e''iMO'ê Oudere komt niet weg met stelen Naakte man valt vrouwen lastis IN HET NIEUWS 3 cwpoefenaren Politiek: wonen op Patersven toch legaal Politie voortaan in polo met cap COMTOISE EXPOSITIE EP 2 t/m 16 maart Nederstraat 19 - Middelburg www.wijzerantiekeklokken.nl VRIJDAG 8 MAART 2013 ie fout in de krant «dM-r—f WÊÊÉ B P illustratie De Persdienst kunnen concentreren en in niet de stress zitten of hij wel een goe de zorgverlener voor zich heeft." Iedereen laat wel eens steken val len, nuanceert ze. „Maar moet wij dan gelijk worden opgeknoopt aan de hoogste boom?" Het publiceren van berispingen en boetes wakkert het wantrou wen van patiënten in de medi sche staf alleen maar aan, vreest zij. Een zorgverlener kan nog lang last hebben van de publicatie van een berisping, denkt hoogleraar gezondheidsrecht in Amsterdam Johan Legemaate: „Het publiek kan denken dat er wel heel wat mis zal zijn terwijl het bijvoor beeld om een eenmalige fout gaat." Wilna Wind, directeur van patiën tenfederatie NPCF, ziet het an ders. „Een zorgverlener heeft niet voor niets een berisping gekre gen", zegt ze. „Die heeft gedrag vertoond dat niet past bij zijn be roep. Je wil toch weten of de dok ter dingen heeft gedaan die niet door de beugel kunnen? Mensen moeten daar kennis van kunnen nemen. Anders heeft het weinig zin." Lode Wigersma, directeur beleid bij artsenvereniging KNMG noemt het een 'onevenredige in breuk op de privacy van de arts'. „Een berisping kan worden opge legd, omdat een arts een zorgdos- sier niet goed heeft bijgehouden of verstuurd", zegt hij. „Als de zorg voor patiënten ernstig in ge vaar komt, dan krijg je meestal geen berisping of boete maar een zwaardere maatregel." De impact van zo'n advertentie kan desalniettemin heel groot zijn: „Stel je bent huisarts Jansen in een klein dorp en je staat in de krant vanwege een fout. Dan ver lies je zo een aanzienlijk deel van je patiënten." De KNMG wil aandacht vragen voor de nadelige uitwerking van de wetswijziging. Ze krijgen er ge regeld klachten van artsen over binnen. Minister Schippers (Volksgezond heid) heeft vorig jaar al aangege ven de wetswijziging na drie jaar te zullen evalueren. ZUNDERT - Permanent wonen op Pare Patersven in Wernhout wordt waarschijnlijk toch legaal. Het grootste deel van politiek Zundert ziet het niet meer zitten om er een familierecreatiepark van te maken als de huidige bewo ners weg zijn. Dat zou tientallen miljoenen euro's kosten en de kans wordt niet erg groot geacht dat iemand zo veel geld wil inves teren in het park. In december 2011 besloot de ge meenteraad dat het legalisatiepro ces van Pare Patersven stopgezet moest worden. Nog maar twee weken geleden begon de gemeen te met de uitvoering van dat be sluit. Bewoners kregen een brief met de boodschap dat ze binnen een bepaalde tijd voor een ander vast woonadres moeten zorgen. Coalitiepartij VVD ging in 2011 onder druk akkoord met het stop zetten van het legalisatieproces, maar wil nu op dat besluit terug komen. De liberalen weten zich gesteund door oppositiepartij Agrarisch Belang die destijds ook voor stemde. De rest van de oppo sitie was al tegen. De club van eigenaren reageert verheugd op het nieuws. DEN HAAG - Ze zijn eruit, bij de po litie. Het nieuwe uniform dat in 2014 wordt ingevoerd, is donker blauw met gele strepen en bestaat onder meer uit een polo en een cap. Dat is donderdag bekendge maakt door het ministerie van Veiligheid en Justitie. Minister Ivo Opstelten heeft, na overeenstemming met korpslei ding en bonden, gekozen voor een nieuw operationeel uniform met 'meer functionaliteit, uitstra ling en comfort'. Er komt ook 'een soepel en comfortabel' veiligheids- vest bij. Voor de nieuwe uitmon stering is niet over één nacht ijs gegaan. Er kon worden gekozen uit enkele modellen. Meer dan 33.000 betrokkenen gaven een reactie en daarvan sprak 65 pro cent zich uit voor het uniform met gele striping. Ook koos een meerderheid voor de polo (korte en lange mouwen) en de cap. door Freke Remmers DOETINCHEM - Winkeldieven zijn te genwoordig niet de jongsten meer. Sterker nog, het zijn opvallend vaak ouderen die stelen, zeggen on dernemers in het supermarktmaga zine Distrifood. De gemiddelde graaier in de su permarkt is geen jonge scholier, zeggen supermarktondernemers. Bijna de helft (46 procent) van de respondenten van het Distrifood winkelierspanel geeft aan dat het vooral ouderen zijn die stelen. „Een opa van 81 werd aangehou den voor vleesdiefstal. Hij moest huilen en zei dat hij in de war was, waarop ik geen aangifte heb gedaan omdat ik het zielig vond. Een week later pakte ik hem weer en bleek hij een notoire winkel dief te zijn", vertelt een Spar-on- dernemer uit Zuid-Holland. Slechts 12 procent van de deelne mers wijst naar jongeren als de grootste groep dieven en dieveg ges, 19 procent naar allochtonen. Ongeveer een kwart geeft aan dat er geen groep bovenuit steekt. Dat laatste is ook de ervaring van de Almelose Plus-winkelier Her man van Limbeek. „Ik pak gemid deld één dief per week. De ver wachting is dat het vooral jonge ren zijn, maar dat klopt niet. Jon geren en ouderen houden elkaar in evenwicht. Er zitten ook wel ge pensioneerden bij. Dieven komen uit alle lagen van de bevolking." Als ouderen stelen, nemen ze meestal duurdere producten mee, geven winkeliers aan. „Een blok kaas, een biefstuk, een fles port. Terwijl jongeren betrapt worden met een pakje kauwgom of een blikje cola", stelt Peter Mulder van de Zwolse Spar. „Dus in waar de stelen ze zeker meer." Ook Detailhandel Nederland geeft aan dat het zeker niet alleen jongeren zijn die stelen. Uit een onderzoek op basis van politieregistraties blijkt dat 77 pro cent van de diefstallen wordt ge pleegd door mensen ouder dan 18 jaar en 8,8 procent door 55-plus- sers. Andere ondernemers herkennen het beeld van de oudere dief ech ter niet. Zij wijzen naar criminele bendes uit Oost-Europa. GELDROP - De politie is op zoek naar een potloodventer die de af gelopen 2 weken in de omgeving van Eindhoven vrouwen heeft las tiggevallen. De ongeveer 30-jarige blanke man rijdt naakt rond in een VW Golf met geblindeerde achterruit en stapt zo nu en dan uit om zijn geslachtsdelen te to nen. Hoewel de beschrijvingen van de man variëren, maakt de po litie uit eerdere meldingen op dat hij al zo'n 2 weken bezig is. De ver dachte heeft blond stekeltjeshaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3