Meiveld is nog lang niet versleten 1 Realisme bij Bierens I I 34 SPORT DERDE KLASSE ZATERDAG Hoewel hij niet tevreden is over zijn verrichtingen, ligt Maarten Brasser met De Meeuwen op titelkoers. Informatie van het waterschap De zaalvoetballers van Meiveld zijn kampioen geworden in de eerste klas se van de RZW. door Maurice Steketee VLISSINGEN - Ze zijn weliswaar al wat op leeftijd, maar voetballen kunnen ze nog steeds als de beste. De zaalvoetballers van Meiveld pro longeerden woensdagavond hun ti tel in de eerste klasse van de Regio nale Zaalvoetbalcompetitie Walche ren (RZW). „Ons team heeft een gemiddelde leeftijd van 42 jaar, maar door slim te voetballen kunnen we nog steeds goed mee", vertelt Ar no Melaard, één van de steunpila ren van het team. Door een 6-5-zege op directe con current Westkapelle werd de titel binnegehaald. „Net als vorig jaar en dat is toch wel vrij uniek", ver telt Melaard, die zelf in 2002 sa men met Jeffrey van de Velde het team oprichtte. „Het idee om een team te beginnen ontstond op een mooie zomerse zondagmid dag. Er was een aantal spelers dat het wat rustiger aan wilde gaan doen op het veld, maar toch wilde blijven voetballen. Door wat let ters van onze achternamen aan el kaar te plakken kwamen we op Meiveld uit. We zijn in de derde klasse begonnen en werden al snel kampioen." Het team bestaat momenteel bijna nog helemaal uit dezelfde se lectie als waarmee in 2002 werd begonnen. „We zijn echt een vriendenteam. Meiveld staat voor Brasser kijkt uit door Mitchell Minnaard 'Met Elkaar Lekker Voetballen En Lekker Drinken' en dat geeft de sfeer in ons team wel aan. Dat neemt niet weg dat we nog steeds allemaal heel fanatiek zijn, maar niet ten koste van alles. We heb ben altijd respect voor de tegen stander. We zijn zo'n beetje de oudste ploeg van de eerste klasse en spelen tegen teams die nog niet de helft van onze leeftijd heb ben. Door goed positiespel kun nen we nog steeds goed mee, en als je dan kampioen wordt is dat een mooie beloning. En dat al twee wedstrijden voor het einde van de competitie." Het kampioenschap werd binnen gehaald tegen Westkapelle. Bin nen een halve minuut stond de 0-1 al op het scorebord door een treffer van Lars Huisson. Deze stand werd nog voor de rust uitge bouwd naar 1-5 door doelpunten van Denny ter Steege (1), Roy Hendriksen (2) en Jan Baaijens (1). Na de pauze nam Meiveld wat gas terug en kwam Westkapelle terug in de wedstrijd. Toch trok Meiveld aan het langste eind, me de doordat Lars Huisson zijn tweede doelpunt van de wed strijd maakte. Na de nipte 5-6-ze- ge vlogen de spelers elkaar in de armen om de tweede titel op rij te vieren. Meiveld mag zich nu op maken voor de strijd om het Zeeuws kampioenschap. Daarin treft het de kampioenen uit de an dere Zeeuwse zaalvoetbalregio's. VLISSINGEN - Voetballer Maarten Brasser leeft al de hele week ge spannen toe naar de wedstrijd van zaterdag tegen Domburg. Een duel dat leeft in Zoutelande. „Ik ken alle jongens die bij Domburg spelen. Alleen daarom al is het vaak een beladen wedstrijd", zegt de middenvelder van zater dag-derdeklasser De Meeuwen. Helemaal tevreden over zijn in breng tot nu toe is Brasser niet. De laatste zes jaar had hij steeds een zeurende pijn aan zijn lies. „Die pijn komt ieder jaar op de zelfde momenten in het jaar te rug: in de voorbereiding op het nieuwe seizoen en net na de win ter. Je hebt dan een paar weken of maanden min of meer stilgeze ten." Brasser kreeg zeven jaar geleden voor het eerst last van zijn lies. „We waren net kampioen gewor den met hét eerste en we speel den in de tweede klasse. Daar heb ben we het twee seizoenen volge houden." De Meeuwen degradeerde naar de derde klasse. Dit strookte niet De Meeuwen verloor in de competitie één keer. Uit dertien duels haalde de ploeg dertig punten (negen zeges en drie gelijke spelen). Tot nu toe was al leen Nieuwdorp met 1 -2 te sterk. met de ambities van de 27-jarige spelbepaler. „Ik wilde in de twee de klasse blijven spelen en het liefst ook om het kampioenschap. Vandaar dat ik de overstap naar Arnemuiden maakte. Het is een club die vergelijkbaar is met De Meeuwen. Ook een dorpsclub." Bij Arnemuiden speelde Brasser drie seizoenen lang op het mid denveld. De pijn aan zijn lies hield aan, net als zijn ambitie om hogerop te gaan. „Toch merkte ik na drie jaar dat er meer niet in zat bij Arnemuiden. Promotie naar de eerste klasse was niet meer rea listisch." Brasser keerde in de zomer van 2010 dan ook terug naar de club waar hij van jongs af aan voor had gespeeld. „De Meeuwen is mijn club. Ik heb er alle jeugdteams doorlopen. Toen ik achttien was stond ik in het eerste elftal. Dit is alweer mijn derde seizoen dat ik terug ben in Zoutelande." En ook dit seizoen speelde de irritatie aan zijn lies weer op. Dit keer was het kunstgras van Bruse Boys, waar de eerste selectie een oefen wedstrijd tegen Duiveland speel de, de boosdoener. „Na een aantal weken rust in de winter, kreeg ik toen weer last. Ik stond die wed strijd op mijn oude vertrouwde plek, net achter de spitsen." Een felbegeerde plek bij De Meeuwen. „We hebben vier jongens die daar voor in aanmerking komen. Als je dus een keer niet kan komen trai nen of je speelt een week wat minder, sta je er zo naast." Naast het veld wel te verstaan, maar afgelopen zaterdag stond Brasser tegen Apollo'69 letterlijk naast de nummer tien. „Ik stond voor het eerst sinds tien jaar weer eens rechtshalf. Dat was wel even wennen. Je moet naar binnen trek ken als je balverlies hebt bijvoor beeld. En dat ben je als centraal aanvallende middenvelder niet ge wend." Brasser was achteraf wel tevreden over zijn inbreng in de wedstrijd, waarin nipt met 2-1 werd gewon nen. „Het is juist leuk om eens iets anders te proberen. Boven- Op donderdag 21 maart 2013 vergadert de algemene vergade ring in een openbare vergadering om 19.30 uur in het waterschaps kantoor in Terneuzen. Vooraf gaand aan deze vergadering vinden de openbare commissie vergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 12 maart om 17.00 uur in het waterschaps kantoor in Terneuzen. De commissie Waterbeheer vergadert op 12 maart om 19.30 uur ook in het waterschaps kantoor in Terneuzen. Op 13 maart om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen in het waterschapskantoor in Terneuzen. Op donderdag 14 maart 2013 bent u van harte welkom bij een informatiebijeenkomst over het peilbesluit Tholen. Tijdens deze bijeenkomst presenteert het waterschap het voorontwerp peilbesluit. De provincie infor meert over de voorgenomen aanpassing van de normen voor wateroverlast. Daarnaast worden vervolgprocedures toegelicht. De bijeenkomst start om 19.30 uur in gemeen schapscentrum Meulvliet, Zoekweg 8 in Tholen. V X xX. vvSoocyVwCXi MduKÉMi Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. waterschapScteldcstrofnan Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Voor Volharding-spe ler Willem Bierens zijn het mooie tijden. Vorige week donderdag werd dochter Fenna geboren en de ze week beproeft hij zijn geluk in de PZC-toto. In deze editie staan een aantal der by's op de rol. De duels Nieuw- land - MZVC en Yerseke tegen Krabbendijke leveren volgens Bie rens een 'ééntje' op. „Nieuwland en Yerseke staan allebei wat lager, maar ik denk dat ze thuis de pun ten gaan pakken." Het Zeeuws-Vlaamse treffen in de tweede klasse van het zondag voetbal tussen Terneuzen en Aar denburg eindigt volgens hem on beslist. „Beide ploeg scoren wei nig en krijgen weinig goals te gen." Bierens speelt met Volharding in de vijfde klasse B van het zondag voetbal uit bij Robur. Hij voor spelt een gelijkspel in de Beve- landse derby. Het zou het eerste gelijke spel van het seizoen wor den. Bierens: „Thuis hebben we flink verloren, maar toen waren we niet volledig. Nu is de selectie wel compleet. We zullen het gaan zien." MVSiHS n sssssk Kloetinge - Zwaluwen X RWH - Hoek X Terneuzense Boys - Almkerk X Heerjansdam - CPC Vlissingen Nieuwland - MZVC X Yerseke - Krabbendijke X UNA/Brinvast-GOES X Vlissingen - DESK X Terneuzen - Aardenburg X Zeel. M'burg- Rood Wit W X Robur-Volharding ~1 x OJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34