Toezicht centrale Borssele strenger Walcherse koersballers strijden om de jaarlijkse eer in Koudekerke Hogazon WALCHEREN 27 Al 30 jaar uw betrouwbare partner BESPAREN MET HOGAZON Belasting omlaag voor watertoerist Fietsendief gepakt in Vlissingen Bus langs attracties rijdt week langer Presentatie Hommage aan Baarends-cd Sommelier De Librije gaat naar Spetters Werk begonnen voor verzilting Rammegors VRIJDAG 8 MAART 2013 Naser Assaf Jelle Meijer André Bakke l President Rooseveltlaan 735 Vtissingen T 0118 - 41 84 77 T 0113 - 56 40 04 F 0113 - 56 30 09 info@hogazon.nl www.hogazon.nl door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Tweede Kamer wil dat een onafhankelijk instituut zal toezien op de veiligheid van kern centrales in Nederland. Momenteel gaat het ministerie van Economische Zaken over zo wel het goed- en afkeuren van nu cleaire vergunningen als over (vei ligheidscontroles, Dat is echter te gen het advies van het Internatio naal Atoomenergieagentschap (IAEA). Dat adviseert lidstaten na melijk om de controle- en inspec tiediensten onafhankelijk in te richten. Sinds het opheffen van het minis terie van Vrom in 2010 werkt de afdeling die nucleaire vergunnin gen goed- of afkeurt onder Econo mische Zaken. PvdA, WD en GroenLinks vinden dat niet zo verstandig. Minister Henk Kamp (Economi sche Zaken) stelt dat dit kabinet geen kernenergie promoot. Toch onderzoekt de regering of en hoe verantwoordelijkheden geschei den moeten worden. Een deel van de Tweede Kamer vraagt zich af of er ook haar scheurtjes zitten in het reactorvat van Borssele. Dat is wel het geval bij de centrales in het Belgische Tihange en Doel. Volgens Kamp wordt het vat in Borssele in april gecontroleerd met behulp van ultrasone tech niek. De centrale ligt dan stil voor onderhoud. De minister van Economische Za ken stelt dat er in Borssele niets aan de hand is omdat de installa tie met behulp van 'andere tech nieken' is vervaardigd. Kamp be nadrukt dat het met de veiligheid van Borssele wel goed zit. Dat leidt de bewindsman af uit Euro pese veiligheidstesten. Ook met de beveiliging tegen ter reuraanslagen zit het volgens mi nister Kamp goed. De punten waarop de kerncentrale nog kan worden verbeterd moeten in 2017 zijn uitgevoerd. Dat kost 30 mil joen euro. De bewindsman denkt op korte termijn de vergunning te kunnen verlenen om de centrale in Borsse le tot 2034 open te kunnen hou den. advertentie door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - Het was donderdag weer een spannende strijd tijdens het 21-ste Walcherse koersbaltoer nooi in de Couburg in Koudekerke. De 22 groepen, uit de gemeente Veere, en Vlissingen, Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland lieten zich van hun beste kant zien tij dens deze jaarlijkse wedstrijd. Na de laatst kamp konden de zes koersballers van de groep Meliskerke/Zoutelande 1 zich tot winnaar laten kronen. Tweede werd Palet uit Middelburg en de koersbalgroep Nieuw- en Sint Joosland werd derde. Sportwet houder Chris Maas reikte na af loop de prijzen uit Volgens Henny van Os van Stich ting Welzijn Veere (SWV), die het toernooi 'faciliteert en onder steunt', ontstonden in Domburg en Biggekerke de eerste groepjes koersballers. Gaandeweg besloten ze ook onderling competities te gaan spelen. Dat groeide uit tot het Dorpentoernooi, georgani seerd door de toenmalige Stich ting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren (SWOW). Dat dorpentoernooi wordt nu al zo'n drie decennia jaarlijks ge speeld in februari. Het Walchers toernooi wordt traditiegetrouw op de eerste donderdag van maart gespeeld. De organisatie is in han den van de Werkgroep koersbal Walcheren. Het ene jaar in De Halve Maan in Oostkapelle, het andere jaar in de Couburg in Kou dekerke. Lau Verhage: „De seer was hartstikke goed. Er waren zo'n 130 koersballers." De sfeer onderling is zeer gemoe delijk. Het is vaak en feest van her kenning voor de deelnemers. Maar de dames en heren op leef tijd, de jongste is 65 en de oudste een eind in de negentig, zijn wel competitief ingesteld. Want win nen willen ze wel. Profiteer nu van het 6% BTW tarief! THOLEN Tholen wil de watertoeristen belasting flink verlagen. De ge meente zou nu veel te duur zijn in vergelijking met die in de omgeving. In Tholen beta len mensen die in een jachtha ven liggen geen belasting op ba sis van het aantal overnachtin gen en mensen, maar op basis van gemiddelden. VLISSINGEN Woensdagavond rond 23.15 uur hield de politie een 28-jarige Vlissinger aan op verdenking van fietsendiefstal in de Koude- kerkseweg in Vlissingen. De man werd betrapt met een fiets op zijn skateboard. Ook kon hij zich niet identificeren. De fiets is in beslag genomen, en de man is ingesloten. WISSENKERKE De Noord-BevelandExpress, die in het hoogseizoen gratis vervoer langs de Noord-beve- landse kernen en attracties biedt, rijdt deze zomer een week langer, maar niet meer op vrijdag en maandag. De bus maakt vier keer per dag een ronde over het eiland. VLISSINGEN- Woensdag 13 februari heeft de Nederlandse regering bekend gemaakt dat het btw-percentage op onderhoud en re novatie van 1 maart 2013 tot 1 maart 2014 omlaag gaat van 21 naar 6%. Deze maatre gel maakt deel uit van een breder pakket: het 'woonakkoord'. Het btw-tarief op arbeids kosten bij renovatie en herstel van bestaande woningen wordt verlaagd. Dit gaat van 21 naar 6%. Wat betekent dit voor u? Wij vroe gen het Hogazon: Naser Assaf: "Door deze maatregel kunnen onze klanten dubbel profiteren; bij aankoop van kunststof kozijnen kan dit vele honder den euro's voordeel opleveren. Het toepassen van kunststof kozijnen met HR++ beglazing levert al zeer veel besparing op, denk bijvoor beeld aan onderhoud en schilderwerk!" Jelie Meijer: "wanneer je uitrekent hoe veel je op jaarbasis kunt besparen met onze kunststof kozijnen dan is de keuze niet zo moeilijk. Neem een gemiddelde woning met Houten kozijnen en enkel glas dan kom je tot de volgende rekensom: besparing op stook kosten 240.-, besparing op onderhoud en schilderwerk 800.- dat levert dus al snel een besparing op van ruim 1000.- per jaar op!" Zo is de aanschaf van kozijnen, samen met het verlaagde btw-tarief, wel heel snel terugverdiend. André Bakker: "Vergeet ook niet de vele extra voordelen van onze kozijnen zoals: het comfort zowel in de zomer en in de winter. En bijvoorbeeld veiligheid; de Gayko kozijnen staan bekend om hun extreme inbraakwe rendheid!" GOES In Café Baarends aan de Voor stad in Goes wordt vanavond de Hommage aan Baarends-cd live ten gehore gebracht. Alle artiesten die aan het schijfje meewerkten, onder wie BNN-presentator Patrick Lo- diers, zijn aanwezig. De avond begint om 21.00 uur, entree zes euro. BRESKENS Wouter Denessen wordt som melier bij restaurant Spetters in Breskens. Hij is dat nu nog bij driesterrenrestaurant De Li brije in Zwolle. Denessen werk te daar vijfjaar. Hij volgt daar mee de weg van Spetters-kok Laurent Smallegange, die eer der eveneens werkzaam was bij De Librije. SINT PHILIPSLAND Kortom: het is NU de beste tijd om kunststof kozijnen te laten plaatsen. Linda Sinac, vult aan: "Hetnieuwe 6% BTW tarief is ook geldig op zonwering en rollui ken! Met de eerste mooie zonnige dagen die we inmiddels hebben gehad in gedachten, is het ook wel heel interessant om u nu te laten informeren over de mogelijkheden! U profi teert van het lage btw-tarief en u bent op tijd om straks te kunnen genieten van bijvoor beeld uw nieuwe zonwering. Onze zonwe ring is namelijk altijd maatwerk!" In de uitgebreide showroom zijn vrijwel alle producten die Hogazon voert te zien. Het complete aanbod van kozijnen, deuren, schuifpuien, zonwering, dakkapellen, Keralit Gevelbekleding tot en met Velux dakven sters. Hogazon levert onder andere de Gayko kunststof kozijnen welke niet van houten ko zijnen zijn te onderscheiden. Klanten hoeven 'bij Hogazon geen aanbetaling te doen bij het aanschaffen van kozijnen of zonwering. Op deze manier wordt 100% zekerheid en kwaliteitsgarantie geboden. Hogazon heeft een eigen parkeerterrein en is geopend van maandag tot en met vrijdag 08.30-17.00 uur; zaterdag 10.00-15.00 uur. Hogazon, Presi dent Rooseveltlaan 735, Vlissingen, telefoon 0118-418477, www.hogazon.nl Geconcentreerd volgen de deelnemers aan het jaarlijkse Walcherse Koersbaltoernooi de verrichtingen van de con currenten in de Couburg in Koudekerke. foto Ruben Oreel Rijkswaterstaat is begonnen met werkzaamheden voor de verzilting van het Rammegors bij Sint Philipsland. Bij de Krab- benkreekdam zijn bomen en struiken weggehaald. In de dam komt een doorlaatmiddel om de verbinding met de Oos- terschelde te herstellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27