3 PIANO'S nu in een badkuip zonder een stop' 'Ik woon Vrouw bestraft voor ontucht ACUSTICA WALCHEREN 25 Dress2impress laat mensen met bijstanduitkering goed voor de dag komen bij sollicitatiegesprek. Iedere zondag open Jeugdvoorstelling in historische kerk Quator Danel treedt op in St Jacobskerk Jaarlijkse uitvoering Luctor et Emergo Kees Slager signeert in Paard van Troje VRIJDAG 8 MAART 2013 tweede leven door Luc Oggel GOES - Achter een grote tafel in het Goese Nijverheidscentrum, het gemeentelijke re-integratiebe- drijf, staan Mohammed Tannira en Lemiaa Albadry. Ze gaan enigs zins schuil achter een flinke sta pel kleren die ze inspecteren en sorteren. Her en der in de ruimte staaan nog karren vol, die alle maal nog moeten worden uitge zocht. Mohammed en Lemiaa zijn vrij willigers van de onlangs opgerich te organisatie Dress2impress. Die is in het leven geroepen om men sen met een bijstandsuitkering die gaan solliciteren, te helpen aan een representatieve outfit. In woners van de gemeenten Goes en Noord-Beveland zijn opgeroe pen om eens goed naar hun kle dingkast te kijken en spullen die die niet meer passen of niet meer worden gedragen, te doneren aan Dress2impress. Dat heeft gewerkt, want inmiddels zijn tientallen zakken vol kleding afgegeven. En niet de minste spullen. Er hangen colberts die regelrecht van de sto merij komen, met het labeltje er nog aan. Maar ook veel merkkle ding die er nog pico bello uitziet en zelfs nieuwe overhemden, nog in het plastic. Opvallend, zeker in tijden van crisis, beaamt project leider re-integratie Mandy Leen- poel van de gemeente Goes die Dress2impress heeft opgezet. „Maar ja, vooral vrouwen weten: als je iets een halfjaar niet meer hebt aangehad, wordt het niks meer", lacht ze. Leenpoel, sinds oktober werkzaam bij de gemeen te, kende het fenomeen vanuit de Randstad. Het leek haar een aar dig idee het hier ook op te zetten, vooral omdat Goes en Noord-Be veland veel doen om mensen die werkloos zijn weer de arbeids markt op te helpen. Dress2im- press is feitelijk een onderdeel Aantal inzamelpunten waar mensen nette kle ding kunnen inleveren die ze zelf niet meer dragen of passen. Projectleider re-integratie (ex-)inburgeraars Mandy Leenpoel van de ge meente Goes, drijvende kracht achter Dress2impress. van het traject, het is dus ook niet de bedoeling om te concurreren met bijvoorbeeld de Kledingbank Zeeland in Middelburg, zegt Leen poel. Kleding die niet bruikbaar is, zoals een pyjama die ook is in geleverd, een stropdas in alle kleu ren van de regenboog of kleding die in de jaren '8o misschien hip was maar waar je nu om wordt uitgelachen, gaat in eerste instan tie naar het Leger des Heils, waar het Nijverheidscentrum al mee sa menwerkt en anders wellicht naar de Kledingbank. Voorwaarden om in aanmerking te komen voor een outfit is dat ie mand een uitkering heeft en een uitnodiging voor een sollicitatie gesprek kan laten zien. Overigens mogen ook (ex-)inburgeraars die in het Nijverheidscentrum wer ken, zoals Mohammed en Lemiaa, er gebruik van maken. De werk zoekende komt op afspraak naar het Nijverheidscentrum, waar ver volgens wordt besproken bij welk bedrijf en naar weke functie wordt gesolliciteerd. De kleding wordt daar op afgestemd en daar naast krijgt de sollicitant ook nog tips en advies over de persoonllij- ke presentatie. „Het is een gege ven dat je je een stuk zekerder voelt als je netjes bent aange kleed", zegt projectleider Leen- poeL Sollicitanten mogen de kle ding overigens houden. Het is nu wachten tot de eerste sollicitant zich meldt om te worden aange kleed. „Het was even afwachten hoe het zou lopen, maar we kun nen nu mensen gaan helpen." Behalve kleding zoekt Dress2im- press ook nog andere spullen die bijdragen aan een goede indruk, zoals haarborstels, deodorant, ma- ke-up, parfum, haarproducten en accesssoires. Voor het doneren van die spullen kan contact wor den opgenomen met Mandy Blok- poel via telefoonnummer 0113-249657. Kleding kan worden ingeleverd in speciaal daarvoor be stemde bakken. Die staan in het stadskantoor in Goes (M.A. de Ruijterlaan 2), het gemeentehuis van Noord-Beveland in Wissen- kerke (Voorstraat 31) en bij het Nijverheidscentrum zelf (Dirk Dronkersweg 18). Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur Korte Huifakkerstraat 2 4815 PS Breda 076 560 24 23 www.acustica.nl Pianospelen, daar geniet je iedere dag van Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl OOST-SOUBURG In de historische kerk in Oost- Souburg speelt theatergroep Pa- getti zondag, na afloop van een kerkdienst, om 11.45 de kinder- lunchvoorstelling 'Strakjes komt de clown te zien'. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 2 tot en met 6 jaar. Toegang 9 euro (voor vrienden van de Historische Kerk 7,50 euro), inclusief de lunch. Kaarten alleen in de voorverkoop. VLISSINGEN Het Quatuor Danel kwartet geeft zondag 10 maart om 15.30 uur een concert in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen. Entree bedraagt vijftien euro. Kaarten verkrijgbaar voorafgaand aan het concert a.d. kassa van de kerk. Quatuor Danel speelt strijkkwartetten van Dvorak, Mozart en Weinberg. Bezet ting: Mare Danel Gilles Mil let (viool), Vlad Bogdanas (alt viool) en Guy Danel (cello). MIDDELBURG ZOUTELANDE Muziekvereniging Luctor et Emergo houdt zaterdag 9 maart de jaarlijkse uitvoering. Dit keer staat het concert in het teken van het Verenigd Ko ninkrijk. De fanfare, de slag werkgroep, het jeugdorkest en de leerlingen spelen muziek stukken die hiermee te maken hebben. Het concert begint om 19.30 uur in de gymzaal aan de Westkapelseweg te Zoutelande geopend. Entree kost vier euro. GOES Kees Slager signeert zaterdag 16 maart bij Boekhandel Het Paard van Troje in Goes zijn nieuwe boek 'Verjaagd door vuur en water' van 15.00 tot 16.00 uur. Dat boek verschijnt vrijdag 15 maart bij de opening van de Boekenweek. In het boek staan de verhalen van Zeeuwen die tijdens de Twee de Wereldoorlog moesten vluchten of zijn geëvacueerd, verschijnen. Een 50-jarige vrouw uit Vlissin gen is gisteren door de recht bank in Middelburg veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. Tegen de vrouw was twee we ken eerder door de officier van justitie een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twaalf maan den geëist. De vrouw werd ervan verdacht op 26 november 2011 ontucht te hebben gepleegd met een 39-jarige zwakbegaafde plaats genoot. De Vlissingse woonde in een pand samen met meerdere mensen. De zwakbegaafde man, die regelmatig in het pand logeerde, zou bij de vrouw slapen. Toen hij in haar bed lag, vergreep ze zich aan de man. door Emile Calon MIDDELBURG - „Deze winter ver zoop ik bijna", zei Charles Verhoe ven tegen een juridisch medewer ker van de gemeente Middelburg. Verhoeven woont al ruim veertig jaar op een boerderij aan de Een- drachtsweg bij Middelburg. Tot de aanleg van de nieuwbouwwijk Mortiere woonde hij op het hoog ste punt, vertelde hij gisteren te gen de kortgedingrechter. Sinds daar die nieuwe wijk wordt ge bouwd, en er voor die bouw veel grond is opgehoogd, 'woon ik op het laagste punt'. Als gevolg daar van heeft hij heel veel last van re gen- en grondwater. „Als het vriest, kan ik in mijn schuur schaatsen", zei hij cynisch tegen de juridisch medewerker. Verhoeven woont nu, zo voelt het, in 'een badkuip zonder stop'. Bij veel regenval 'klotst het water tegen de muren'. Zijn kelder is volgens hem onbruikbaar gewor den, zijn muren zitten onder de schimmel en het hout rot weg. Het consortium is volgens hem ook nog eens ondeskundig bezig. Want het graaft nu sloten zonder rekening te houden met de gevol gen, voerde hij aan. „Door het gra ven treden verzakkingen op waar door ruiten springen en deuren niet meer open kunnen", aldus zijn raadsman Jan Boogaard. Via een kort geding eiste Verhoeven dat de gemeente Middelburg en het consortium dat de bouw daar realiseert, afdoende maatregelen nemen. Hij vindt dat in een straal van ruim honderd meter rondom zijn bedrijf de opgehoogde grond moet worden afgegraven. Boogaard benadrukte dat particu lieren die een woning of een per ceel hebben gekocht in de nieuwe wijk, niet in actie hoeven te ko men. Dat zou, aldus de raadsman, veel te ver voeren. De advocaten van het consortium en de gemeente Middelburg voer den op hun beurt aan dat er geen afdoende bewijzen zijn dat door het ophogen van de omringende percelen Verhoeven overlast on dervindt. Volgens advocaat Ronald Pieterse van de gemeente is een aantal per celen niet eens opgehoogd. Hij stelde dat zelfs als percelen wel zijn opgehoogd, het grondwater nog een andere kant kan op stro men. Zijn collega Robert Gebel bracht naar voren dat het consortium be reid is alles te doen aan eventuele overlast, maar dat tot nu toe uit niets blijkt dat er echt sprake is van overlast. Hij wees daarop op een rapport dat is opgesteld door een 'onafhankelijk deskundige'. Ook zijn hem nooit foto's ge toond waaruit blijkt dat er over last is. Na afloop van de zitting vroeg Verhoeven bijna wanhopig aan de juridisch medewerker van de ge meente om eens te komen kijken. Volgens hem wordt hij constant van het 'vochtige kastje naar de natte muur gestuurd'. Als hij de gemeente belt, wordt hij verwe zen naar het consortium en omge keerd. En dat is volgens hem al drie jaar aan de gang. Hij bena drukte dat hij in gesprek wil blij ven met de gemeente maar dat hij uit wanhoop een kort geding heeft aangespannen 'omdat ik niet anders meer kon'. Uitspraak over een week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25