141516 Lievens wil brede steun voor studie schouwburg I Sjoemelaar Vlissingen moet geld terugbetalen Home 24 WALCHEREN DRESS2IMPRESS RIVERDALE FEESTELIJKE WEG ERMEE! NIEUWE COLLECTIE IS BINNEN LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 De grootste Riverdale shop van Zeeland! <P maart maart maart Mortiereboulevard 40 Middelburg Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu door Theo Giele MIDDELBURG - Maandagavond zal de Middelburgse gemeenteraad voor de derde maal een poging doen om het eens te worden over een onderzoek naar de toekomst van de Stadsschouwburg. Theaterexploitant Frans Lievens zal ook voor de derde keer plaats nemen op de publieke tribune. Hij hoopt dat een goed geïnfor meerde raad tot een breed gedra gen besluit komt. In het verleden werd vaak met kleine meerderhe den beslist over toekomstplan nen. „Ik ben bereid om mee te werken aan een goede oplossing", aldus Lievens. Vorig jaar besloot de raad af te zien van de bouw van een nieuw theater. In december stelde het college van B en W voor om drie varianten te onderzoeken. Sloop en nieuwbouw op dezelfde plaats, verbouwing van de huidige schouwburg of het ombouwen van de evenementenhal op het ZEP tot schouwburg. In december en januari staakten de stemmen toen verschillende partijen met wijzigingsvoorstel len kwamen. Pogingen binnen de coalitiepartijen om op één lijn te komen, mislukten twee weken ge leden. De theaterexploitant was toen bijzonder teleurgesteld om dat hij daardoor niet aan de slag kon gaan. Lievens nam, met zicht op een grote nieuwe schouwburg in het Molenwaterpark, in juli 2011 de ex ploitatie van de theaters in Mid delburg en Goes over. Vooral in Middelburg kreeg hij te maken met een teruglopende kaartver koop. Maar daarin is een kente ring gekomen, aldus Lievens. Vol gens hem worden aan de kassa aan het Molenwater zo'n tien pro cent meer kaarten verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Lie vens: „Dat is een goede basis om in mei een mooi programma voor het komende seizoen te presente ren." De gemeenteraad van Middelburg vergadert maandag vanaf 19.30 uur in het stadskantoor aan de Ka- naalweg. Nette kleding krijgt VLISSINGEN - Hoeveel financiële schade een 35-jarige Vlissinger zijn werkgever toebracht zal wel nooit duidelijk worden, want de gedupeerde, een Vlissingse mid denstander maakte in een civiele procedure duidelijk dat hij berust in een bedrag van 56.350,00 euro. En de werknemer heeft beloofd dat bedrag terug te betalen. Officier van justitie W. Suijker- buijk eiste gisteren voor de recht bank in Middelburg een gevange nisstraf van twaalf maanden waar van de helft voorwaardelijk we gens verduistering in dienstbe trekking. De man wordt verdacht van verduistering van geld, staats- en krasloten, voor een be drag van zeker 87.000 euro. De winkelmedewerker kon van maart 2010 tot 10 januari 2011 zijn gang gaan kwam omdat de winke lier een grenzeloos vertrouwen in hem had en hem nooit controleer de. Het geld dat zijn werknemer 11 met zijn handelingen bijeen graai de werd besteed aan een iets bete re levensstandaard en een nieuwe auto. Volgens zijn raadsman, B. Vader, was er 'geen splinter be wijs' tegen zijn cliënt, omdat ner gens, maar dan ook nergens was aangetoond wanneer en welk be drag was ontvreemd. EH Uitspraak over twee weken. Lemiaa Albadry (I) en Mohammed Tannira inspecteren en sorteren in het Nijverheidscentrum ingeleverde kledingstukken die dienst kunnen doen als solli citatieoutfit voor mensen met een bijstandsuitkering, foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24