ZEELAND Nog 2 dagen! <57 Saoedi's onder de indruk OM eist van Aardenburger drugsgeld terug almanak Tip? redactie@pzc.nl Kordaat Man die vorige week met bijl zwaaide is weer thuis. Dit zorgt voor commotie onder buurtbewoners. 1 Zierik brengt 'een tragikomedie in een vitale woonomgeving' Michael Rasmussen spaart niemand in hoger beroep Trekking 10 maart CULTUUR PZC VRIJDAG 8 maart 2013 SPORT i m in tva\}oen Staatsloterij O Ga verder op www.pzcwonen.ill Straat vreest boze buurman door Frank van Cooten HEINKENSZANO - De straat Spreeu wehof in Heinkenszand oogt rustig. Maar dat is schijn sinds de 42-jari- ge man die vorige week de deur van de buren met een bijl bewerk te, weer thuis is. „Logisch dat het rustig is. De be woners van een hele rij woningen verblijven momenteel elders", zegt een bewoner. Twee gezinnen maakten gebruik van het aanbod van de gemeente Borsele tijdelijk in een hotel te verblijven. Ande ren zitten bij familie thuis. „Het is onbegrijpelijk dat de man weer op vrije voeten is. Hij zorgt al ja ren voor overlast. Kinderen dur ven niet meer buiten te spelen. De man is de schrik van de buurt. Hij heeft snel hulp nodig." Burgemeester Jaap Gelok noemt de situatie bizar. „De rechter be sloot dat de man naar huis mag in afwachting van zijn veroordeling. De mogelijkheden van een burge meester zijn daarom beperkt. Wij doen alles om tot een oplossing te komen. Mijn zorgen gaan uit naar de buurt. We hebben ook de man tijdelijke huisvesting elders aange boden maar hij weigert ieder con tact. Hij wil het kort geding van dinsdag afwachten." Woningcor poratie R&B Wonen wil de man de woning uit hebben. Dinsdag dient daar een kort geding over bij de rechtbank in Middelburg. De onrust ontstond woensdag toen bekend werd dat de bewuste man weer op vrije voeten is. Hij was 28 februari aangehouden we gens vernieling en bedreiging. De man hakte niet alleen met een bijl in op de deur van de buren, hij bedreigde ook mensen. De rechter legde hem een contactver bod op met de bewoners van de huisnummers 2, 4, 8 en 10. „Als hij dit verbod schendt, heeft hij een probleem", aldus Gelok. „De politie heeft hem al vaker aangesproken op ongewenst ge drag", zegt een bewoonster. „Maar buiten dat vind ik het hier een prettige plek om te wonen. Voor mij is er daarom geen enkele reden tijdelijk onder te duiken zo als enkele buurtbewoners wel hebben gedaan. Maar ik kan me voorstellen dat de man bij sommi gen als bedreigend kan overko- M GOES - Het allernieuwste hyperbare behandelcentrum in huis hebben, dat schept verplichtingen. Vorige zomer kreeg het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes de nieuwste compressietank voor behandelingen met pure zuurstof onder hoge druk in huis. Daar wilde de Koninklij ke Marine van Saoedie-Arabië graag kennis van nemen. Twee afgevaardigden werden donderdagmiddag bijgelicht door arts hyperbare geneeskunde Tjeerd van Rees Vellin- ga (midden). Het bezoek was met name geïnteresseerd in de samenwerking met de Eerste Hulp. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Een bedrag van 23.276 euro en 25 cent. Dat bedrag moet een 70-jarige inwoner van Aardenburg volgens het Open baar Ministerie in Middelburg hebben verdiend aan zijn drugsac tiviteiten. En omdat dat met cri mineel geld gebeurde, moet het in de staatskas worden gestort, zo verlangt het OM. Op 14 oktober 2010 werd de man door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Er was 42 maanden gevorderd. De man, die al eens eerder voor een opiumdelict werd veroor deeld, werd schuldig bevonden aan de handel en uitvoer naar Bel gië van cocaïne en speed. Dat hij ook in xtc zou hebben gehandeld achtte de rechtbank niet bewe zen. Hoeveel de Aardenburger precies moet betalen, maakt de recht bank over twee weken bekend. mee. Ik zit hier, besliste ze, om daar na over te gaan tot de dingen die er écht toe doen. Kordaat stapte ze naar het toilet om te inspecteren hoe dat er uit zag. Daar is ze die dag niet meer achtergekomen. En de ferme handafdruk in de natte verf ontlokte de schilder slechts een diepe zucht en een veelbetekenende blik in de richting van de dader. De medewerkers van dat kantoor in Zierikzee gaan binnenkort verhui zen naar een andere ruimte. Om zich een beeld te vormen gingen ze onlangs eens naar de nieuwe ruimte kijken. Dat ontaardde al snel in een ongeregelde troep mensen die met grote passen aangaven waar hun territorium diende te komen. Een medewerkster was daar snel klaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21