Werkloze met stufi krijgt geen bijstand Politie vindt 140 liter rode diesel in bestelbus Naar Dirk dus! l Controles in Goes Hansweert krijgt Sluisrock 24 BEVELANDEN en THOLEN NIEUWE HERDENKPLEK Na gedenkbossen in Schuddebeurs, Kapelle en Dishoek komt er nu ook een gedenkbos in Nieuwerkerk. Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! WOONGEMAK IN GOES door Luc Oggel GOES - Werklozen jonger dan 27 jaar die een opleiding kunnen vol gen waarbij ze gebruik maken van studiefinanciering, krijgen in Goes - met uitzondering van bepaalde si tuaties - geen bijstandsuitkering meer. Die beleidsregel hebben bur gemeester en wethouders vastge steld. Ook jongeren die weigeren regu lier onderwijs te volgen, worden uitgesloten van het recht op alge mene bijstand. Het gaat om de toepassing van re gelgeving in de Wet werk en bij stand (WWB). In de beleidsregels wordt bepaald hoe de gemeente daarmee omgaat. Goes maakt on derscheid tussen jongeren die een zogeheten startkwalificatie heb ben (minimaal havo/vwo of mbo-niveau 2) en jongeren die geen startkwalificatie hebben. Bij jongeren zonder startkwalificatie wordt er sowieso gekeken of een opleiding, eventueel in combina tie met werk, aan de orde is om er voor te zorgen dat de jongere be ter is toegerust voor de arbeids markt. Bij jongeren met startkwa lificatie kijkt de gemeente eerst of een opleiding aan de orde is of dat er moet worden ingezet op de weg naar betaald werk. In het eer ste geval beoordeelt de gemeente of die opleiding van de jongere in kwestie kan worden gevergd. In principe geldt voor alle jonge ren tot 27 jaar een periode van vier weken om betaald werk te vinden. Wat betreft jongeren met een startkwalificatie wordt in het eerste gesprek al verkend of de ac tiviteiten van de jongere in de zoekperiode zich vooral richten op betaald werk of het instromen in een opleiding met studiefinan ciering. Voor jongeren zonder startkwalificatie geldt dat altijd eerst wordt gekeken, in overleg met het Regionaal Meld- en Coör dinatiepunt (RMC), of een kwali ficerend traject tot de mogelijkhe den behoort. Uitsluiting van bij stand kan alleen als de jongere 'uit 's Rijks kas bekostigd onder wijs' kan volgen. Uitsluiting van bijstand geldt dus niet in de perio de dat de jongere de betreffende opleiding niet kan volgen. Die si tuatie kan zich voordoen als een jongere in juli een uitkering aan vraagt en pas in september met de opleiding kan beginnen. In dat geval is er recht op uitkering van juli tot september, mits door de jongere aan de overige verplichtin gen binnen de zoekperiode is vol daan. Goes zal overigens naar ei gen zeggen 'niet lichtvaardig' overgaan tot uitsluiting van bij stand. 'Dat wordt zorgvuldig afge wogen'. RILLAND - De politie is op zoek naar de herkomst van ongeveer 140 liter rode diesel die woensda gochtend rond 01.30 uur tijdens een controle werd aangetroffen in een bestelbus. Agenten hadden deze bestelbus 's avonds al enkele keren zien rij den. Het voertuig reed dinsdag rond middernacht vanaf de afrit Rilland de A58 op en daarna bij de afrit Hoogerheide weer af. Om 01.30 uur werd het voertuig gesig naleerd op het viaduct Valckenis- seweg bij Rilland. Bij Het Rak werd een stopteken gegeven en werd de bestelbus gecontroleerd. In de laadruimte werden drie jer- Gedenkbos is een bos vol met verhalen door Piet «leemans rycans van 30 liter en een jerry can van 50 liter aangetroffen met daarin naar brandstof ruikende vloeistof. De inzittenden, twee mannen van 35 en 39 jaar en bei den zonder vaste woon- /verblijfplaats, verklaarden deze brandstof, wat later rode diesel bleek te zijn, te hebben gekocht van een kennis. Dit bleek echter bij navraag niet te kloppen. Om dat rode diesel sinds dit jaar al leen nog maar mag worden ge bruikt op boten, werd de douane in kennis gesteld. De twee man nen zijn aangehouden. De eige naar van de rode diesel en mogelij ke getuigen worden verzocht te bellen naar 0900-8844. SCHUDDEBEURS/GOES - Ze komt met regelmaat in het Bos van de Toekomst in Schuddebeurs. „En voor mij is dat iets heel vreugde vols", zegt Sifra Dasberg uit Goes. In het gedenkbos leven onder an deren haar moeder, oma en en haar vriendin Leya Schoonenberg voort. „En dat waren heel mooie mensen." Een gedenkbos is een bos vol ver halen en eerbetoon. De boom die Sifra Dasberg plantte is een ode aan haar hartsvriendin. „Die mij altijd haar 'onvoorwaardelijke' vriendschap schonk en hierdoor mijn leven méér waarde gaf', prijkt op een houten bordje bij de boom. In het Bos van de Toekomst ook de boom die Henk Freriks uit Oos- terland plantte toen hij in 2002 zijn zoon Norbert verloor bij een bomaanslag op Bali. Ook staat er een boom ter ere van het 90-jarig bestaan van koor VZOS uit Oos- terland en prijkt op een bordje bij weer een andere boom een onver valste liefdesverklaring aan Zee land. ,Je ziet er veel prachtige tek sten, en vaak ook hele simpele. Ik kom er echt met het grootste ple zier. En het liefst in mei. Dan is het gedenkbos op z'n mooist", zegt Dasberg. Een gedenkbos is vol getuigenissen. Teksten die je raken. Ook al heb je er zelf geen boom geplant en voel je je een beetje een voyeur die een indiscre te blik werpt op zielenroerselen van anderen. Dasberg: „Ik ben ook een keer gebeld door iemand die mijn naam las op een van de bordjes bij 'mijn' bomen. Dat vond ik wel heel bijzonder." Das berg komt oorspronkelijk uit Rot terdam, woonde in het Schou- wen-Duivelandse Nieuwerkerk en verhuisde 9 jaar geleden naar Goes. „Maar ik kom nog regelma tig op Schouwen-Duiveland. En meestal ga ik dan ook even naar het gedenkbos in Schuddebeurs." Schouwen-Duiveland heeft er ove rigens een nieuwe herdenkplek bij. Ter nagedachtenis aan de 288 slachtoffers die in Nieuwerkerk tijdens de watersnood vielen, is gisteren met het planten van een gedenkboom de aanzet gegeven voor een gedenkbos aan het Slingerbos, aan de rand van het Duivelandse dorp. Het Nieuwerkerkse gedenkbos zat, zegt dorpsraadsvoorzitter Ri chard Dekker, al een tijdje in de pen. „In 2009 was het al een van de plannen uit 'Nieuwerkerk kijkt vooruit'Het is er gewoon niet eerder van gekomen." GEDENKBOS GEEN TREURIGE PLEK Een gedenkbos is een plek vol lief, leed en hoop. Geen treurige plek. Er staan bomen ter nagedachtenis aan overledenen, maar er zijn ook opa's en oma's die een boom plan ten voor hun kleinkinderen. Mensen planten een boom voor hun kinderen. 'Een boom geplant in Zeeuwse grond, waar jij ook je wortels vond'. Een gedenkbos is ook de plek waar een boom kan worden ge plant ter ere van een huwelijksjubi leum. Andere bomen herinneren aan een mijlpaal in het bestaan van een vereniging. Ook staan er vaak bomen die door de planters zijn opgedragen aan de natuur. GOES - De gemeente Goes contro leert deze maand extra op het par keren op gehandicaptenparkeer plaatsen, fietsen in de binnenstad en op de regels die gelden voor hondenbezitters. Bij de gehandicaptenparkeer plaats zal de aandacht uitgaan naar het aanwezig zijn van een geldige gehandicaptenparkeer- kaart. Als er iemand bij de auto is, zal ter controle om de gehandicap- tenparkeerkaart worden gevraagd omdat de kaarten gelinkt zijn aan personen. Er wordt ook extra aandacht be steed aan het fietsen in de binnen stad. Fietsen in de binnenstad is niet toegestaan op de tijdstippen zoals op de bebording is aangege ven. Honden moeten binnen de bebouwde kom zijn aangelijnd en er geldt een opruimplicht voor de hondenuitwerpselen. door Mieke van der Jagt HANSWEERT - Nu Mosselrock in Yerseke tot het verleden behoort, zijn in Hansweert stemmen opge gaan om een vervangend evene ment te organiseren. Sylvia Gijzel en haar man bezochten Mossel rock trouw en waren teleurge steld dat het niet meer door kon gaan. Ze benaderden enkele van de Yersekse organisatoren en in middels is ze voorzitter van de nieuwe stichting Sluisrock. Vijf bestuursleden zijn inmiddels be zig met de organisatie van een fes tival op het terrein van de jeugd soos: de oude sluizen in Hans- weert waar ook de kindervakan tieweek wordt gehouden. Om die reden kan het festival niet, net als Mosselrock, in augustus plaatsvin den. Het gaat gebeuren op 25 mei, als er weinig concurrentie is. Mos selrock was altijd in hetzelfde weekend als Lowlands. ajakelaardu tsteinde t: 0113 - 22 33 20 Grote variatie in indeling en grootte Oppervlakte van 75 m2 tot 150 m2 Zorgfaciliteiten indien gewenst Energiezuinig Hoogwaardige en luxe afwerking *RA< HTÏGE APPARTEMENTEN I www.orasmuspark-gocs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60