PLflMECO Passchier en De Bruine favoriet in Nieuwerkerk Konijnenplaag Oostkapelle SPORT 35 00 Van de Velde verslaat geplaatste speelster Haase treft Blake in Indian Wells Jules de Vries traint Hansweertse Boys Oefenzege Oranje met Loof en Nieuwkoop OPEN HUIS DONDERDAG 7 MAART 2013 Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 27 00 00 www.plameco.nl O *- CO O) O PLAFONDS door Sven Bakker NIEUWERKERK - Mark Passchier en Brenda de Bruine hebben zich aan gediend als de grote favorieten bij het tennistoernooi Winter Grutt in Nieuwerkerk. Passchier en De Bruine wonnen in de 5-categorie van het ge- mengddubbelspel hun beide pou lewedstrijden. Op de banen van tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk werden eerst Marco Ganzeman en Nina der Wedu wen met 6-4 6-3 geklopt en daar na waren Jan van der Linden en Inge Cobussen de klos: 6-4 en 6-3. De als eerste geplaatsten Pas schier en De Bruine staan daar door in de finale die zondag wordt gespeeld. Vermoedelijk ko men zij daarin uit tegen de als tweede ingeschaalden Eelco Kou- wenberg en Ellis Payet. Zij won nen in een andere poule met 6-1 3-6 10-4 van Patrick Renger en Linda Slootmaker en met 6-0 7-5 van Leon Noordzij en Corine Lek- kerkerk. Kouwenberg en Payet moeten nog wel een halve finale afwer ken. In het 5-dubbelspel bij de mannen zijn Hans Jan Goedege- buure en Passchier de te kloppen spelers. De nummers één van de plaat singslijst wonnen hun beide par tijen. Ze versloegen Brian van Geer en Jeroen Goedegebuure met 6-2 6-1 en John van der Have en Jan van der Linden met 7-6 4-611-9. OOSTKAPELLE - Voetbalclub Oost kapelle kampt met een konijnen- plaag. De knaagdieren zijn vooral actief op het hoofdveld, dat ze om woelen. Ze graven er geen holen. Zaterdag moest de vrouwenploeg uitwijken naar het tweede veld omdat het hoofdveld onbespeel baar was. „Het veld zag er zaterdag uit als een maanlandschap", vertelde voorzitter Alwin Don woensdag. „De gemeente heeft het veld ge sleept en gerold. Vrijdag gebeurt dat nog een keer en dan hopen dat ons eerste er zaterdag op kan spelen." Don heeft geen oplos sing voor het probleem. „De konij nen bejagen mag niet en een fret helpt ook niet. De konijnen zitten er immers niet in holen. Het pro bleem wordt elk jaar groter. Zo erg als nu hebben we nog niet meegemaakt." AMIENS Bernice van de Velde uit 's-Gra- venpolder heeft een vliegende start gemaakt op het tennistoer nooi in het Noord-Franse Amiens. De Bevelandse ver sloeg in de eerste ronde van het ITF-toernooi (10.000 dollar prijzengeld) de als vijfde ge plaatste Italiaanse Alice Balduc- ci in drie sets: 4-6 6-2 6-1. Van de Velde ontmoet in de tweede ronde de Fran^aise Jo- sepha Adam. Van de Velde heeft goede herinneringen aan het toernooi. Vorig jaar won ze met Nicolette van Uitert het vrouwendubbel. INDIAN WELLS Robin Haase begint het tennis toernooi van Indian Wells met een partij tegen James Blake. De 33-jarige Blake, ooit de num mer vier van de wereld, is met een wildcard tot het toernooi toegelaten. Mocht Haase winnen dan wacht hem in de tweede ronde de als tweede geplaatste Frans man Jo-Wilfried Tsonga. Igor Sijsling neemt het in de eerste ronde op tegen de Fin Jarkko Nieminen. Bij winst wacht eveneens een geplaatste speler: de Spanjaard Fernando Verdasco. HANSWEERT SASSENHEIM Oud-voetballer Jules de Vries maakt het lopende seizoen af als trainer van Hansweertse Boys. Hij volgt Richard van Baaien op, die de zondagvier deklasser afgelopen weekeinde per direct verliet. De Vries zorgt voor nieuw elan bij de eerste selectie. De training was dinsdag druk bezocht met zes tien spelers. Bovendien keer den eerder gestopte spelers te rug. Eind deze maand hoopt het bestuur een nieuwe trainer en diverse spelers voor vol gend seizoen vast te leggen. Het Nederlands voetbalelftal voor spelers tot 17 jaar, met de Zeeuwen Augustine Loof en Bart Nieuwkoop in de gelede ren, heeft in een oefenwed strijd in Sassenheim Finland met 3-1 verslagen. Loof en Nieuwkoop kwamen beiden in de 59e minuut in het veld, toen Oranje op een 2-1-voorsprong stond. Het oefenduel was een voorbereiding op het EK in Slo wakije, dat op 21 maart begint. Oranje speelt in de poule tegen Noord-Ierland, Italië en Noor wegen. Zwinstedenloop Dieter Brouckaert won in 2012 de Zwinstedenloop. Ook dit jaar doen er weer veel Belgen mee. foto Peter Nicolai naast zitten. Dat heeft al regelma tig tot felle discussies geleid." Op de Vijf en Tien van Sluis als mede de Kidsrun - de afwachting- slopen van de Zwinstedenloop - zit nog rek. De halve marathon zit daarentegen aan zijn maximum. Die gestage groei leidde in de loop der jaren onder meer tot de verplaatsing van de start en finish van achtereenvolgens het Jaagpad en het Walplein naar de Groote Markt. Ook een aanpassing in de laatste kilometers van de route bleek noodzakelijk. Schram: „We kwa men in de knel met onze ruimte. Ook moesten om de haverklap straten worden afgezet. Dat werk te niet meer." De aanpassing van de route - met hierin een extra haakse bocht, de geaccidenteerde paden van de Wallen en regelmatig de wind op kop vanuit Draaibrug - hebben er voor gezorgd dat de wedstrijd zwaarder is dan voorheen. Een verbetering van het parkoersre cord van John Vermeule lijkt zo doende een utopie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57