.alles bij elkaar Johannes Passion in Geerteskerk en St Baafs UIT 3 www.pzc.nl/uit DONDERDAG 7 MAART 2013 Russische dansshow in Middelburg en Terneuzen The Russian National Dance Theatre, dat over de hele wereld reist, presen teert de dansshow Spirit of Russia, met de meest verfijnde vorm van de Russische traditionele dans, van or thodox tot heroïsch. De Russen ne men onder meer ruim vierhonderd handgemaakte kostuums mee. Donderdag 7 maart, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. Zaterdag 6 april ook te zien in het Scheldetheater in Terneuzen. Eerste soloprogramma van cabaretier Pieter Jouke Tien jaar geleden zette Pieter Jouke een punt achter zijn carrière als psy choloog en stortte zich op de wereld van de humor. Hij schreef teksten voor diverse tv-programma's en trad op in theaters, clubs en comedycafés in eigen land en het buitenland. Nu presenteert de cabaretier zijn eerste soloprogramma, met als titel Nou wordt die mooi! Donderdag 7 maart, 't Beest, Goes, 20.30 uur. Verdi's Rigoletto uitgevoerd door Staatsopera van Tatarstan Rigoletto is een opera in drie bedrij ven waarbij wraak, eer, haat en liefde een grote rol spelen. Dit meester werk van Giuseppe Verdi, naar een li bretto van Francesco Maria Piave en gebaseerd op Victor Hugo's drama Le Rol s'Amuse uit 1832, wordt uitge voerd door de Staatsopera van Tatar stan. Italiaans gezongen, met Neder landse boventiteling. Vrijdag 8 maart, Scheldetheater, Ter neuzen, 20.00 uur. Katinka Polderman en anderen in Cabarestafette In Cabarestafette etaleren drie thea termakers een deel uit hun program ma. Behalve de Zeeuwse Katinka Pol derman (foto) zijn dat Omar Ahaddaf (winnaar Leids Cabaretfestival 2012) en Jasper van Kuijk (winnaar Camaret- ten 2011). De presentatie wordt af wisselend gedaan door Jan J. Pieterse, Monique Brouwer, Jacques Lucassen en Soundos el Ahmadi. Vrijdag 8 maart, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Dineerconcert met Bennewitz Quartet uit Praag Hofstede Galerie Lijn 3 biedt een di- neerconcerten met vooraanstaande, internationale musici. Zaterdag is dat het Bennewitz Quartet uit Praag. Het programma: Strijkkwartet nr. 2 in G op. 18 nr. 2 (1800) en Strijkkwartet nr. 12 in Es op. 127 (1825) van Ludwig van Beethoven en Strijkkwartet nr. 2 in d (1883) van Bedrich Smetana. Zaterdag 9 maart, Hofstede Galerie Lijn 3, Geersdijk, 17.30 uur (concert; diner vanaf 19.30 uur). Christelijke Oratorium Vereniging Goes. Zowel in de Geertes kerk in Kloetinge als in de Sint Baafskerk in Aardenburg klinkt za terdagavond, in het kader van de lijdenstijd, de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach. Bachs Johannes Passion ver tolkt de passie uit het evange lie van Johannes. Hij bena drukt in het lijdensverhaal van Christus meer de menselijke kant van Jezus. Dat leidt tot een wat rauwere vertelling dan in de drie andere evangeliën, die meer de goddelijke Jezus belichten. Dat is ook te horen in de muziek en de woorden. In vergelijking met Bachs Matthaus Passion heeft het lij densverhaal in de Johannes Passion een intenser en drama tischer karakter en is het, hoe wel soberder en ingetogener dan de Matthaus Passion, ge- passioneerder verklankt. De Christelijke Oratorium Ver eniging Goes vertolkt de Johan nes Passion met het koor en zes solisten, met begeleiding van Janny Dieleman (conti- nuo-orgel), Suzanne Brau- mann (viola da gamba) en or kest RBO Sinfonia. Het geheel staat onder leiding van diri gent Wim van Herk. BachPlus brengt in Aarden burg een bijzondere uitvoering van de Johannes Passion. Het gaat om de reconstructie die klavecinist en musicoloog Pie ter Dirksen in 2001 maakte van de allereerste uitvoering, zoals die klonk in 1724. Het belang rijkste verschil met de bekende versie is de orkestratie. Bach ging oorspronkelijk uit van de standaardbezetting van zijn cantates: twee hobo's, strijkers en basso continuo. Dirigent Bart Naessens werkt verder met een solistenbezet ting van acht zangers en een evangelist. Johannes Passion door COV Goes, zaterdag in Geerteskerk, Kloetinge. Aanvang: 20.00 uur. Johannes Passion door BachPlus, zaterdag in Sint Baafskerk, Aarden burg. Aanvang: 19.45 uur. Voor dit concert krijgen lezers van deze krant 10 euro korting bij bestelling ticket via www.BachComite.nl (ge bruik promotiecode WEBJP13). podium azz, een paar jaar terug, en dat was waanzinnig. We zijn heel blij dat hij met,ons meedoet." Azure Hiptronics speelt composi ties van pianist Pierre-Francois Blanchard, funkstukken van Rik Mol en rapnummers die Schnee- mann schreef. De band introdu ceerde dj-programma's, midi-in- strumenten en samples in de mu ziek, maar het compositieproces veranderde niet sterk en - het blij ven tenslotte jazzmuzikanten - de focus op improvisatie bleef. „Zelfs in de dj-software werken we nog steeds met akkoorden voor keyboard of piano en melo dieën", vertelt Schneemann. „Dat is toch uiteindelijk wat de identi teit van een nummer bepaalt. On danks dat de stukken vooraf zijn gecomponeerd, hebben de uitvoe rende muzikanten - vanwege de grote hoeveelheid improvisatie - de grootste invloed op de muziek. Dus binnen de structuur kan ie dereen op elk moment een nieu we weg inslaan en de rest kan vol gen of juist het contrast opzoe ken." De nieuwe plaat laat overigens nog een tijd op zich wachten. „We komen pas met iets nieuws als het echt helemaal is wat we willen. Onze debuutplaat When she smiles was zo sterk, dat we voor de opvolger niet te overhaast te werk willen gaan." Azure Hiptronics featuring Rik Mol en L4, vanavond in Porgy en Bess, Terneu zen. Aanvang 20.30 uur. Bezetting: Pierre-Francois Blanchard (piano, keyboards), Rogier Schnee mann (gitaar), Rik Mol (trompet), Lu ciano Poli (bas), David Barker (drums), Marijke Verkaart (video performance), DNA (rap). Bandlid Driftkikker (electronics) en L4's Stamina (rap) zijn er vanavond in Porgy en Bess niet bij. Uiterst links: de Zeeuwse trompettist Rik Mol. Mech- teld Jansen Links: Azure, met rechts Rogier Schneemann wagen. We zagen kans om nieu we gezamenlijke muzikale interes ses, zoals funk, hiphop, en elektro nische muziek in onze eigen mu ziek te verwerken." Artiesten die bij dit brede spec trum als inspiratiebron dienden zijn er volop, onder wie D'Ange- lo, Common, Hudson Mohawke, Weather Report en Jamiroquai. De band ziet Azure Hiptronics meer als een nieuw project dat naast het oorspronkelijke Azure bestaat. Dat laatste is het akoesti sche modern-jazzkwartet. De be doeling is om daarmee op termijn een nieuwe cd te maken. „Azure is ons handelsmerk: etherische, melodieuze rechte achtsten jazz. Dat blijven we zeker doen. Azure Hiptronics is onze eigen mix van verschillende genres, waarbij we een goede beat en groove gebrui ken om alles bij elkaar te hou den." Het debuutoptreden van Azure Hiptronics vond plaats in Paradi- so in Amsterdam. De band stak er veel tijd en energie in om daarbij gastmuzikanten betrekken. De Zeeuwse trompettist Rik Mol bleek een schot in de roos. „We hadden een lijstje met verschillen de artiesten met wie we graag mee wilden spelen. Toen bleek dat Rik kon en wilde meedoen hoefden we niet meer te zoeken! We volgden hem en zijn muziek al langer. Ik zag hem voor het eerst live met zijn fïinkgroep op IJ-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41