Feyenoord-talenten in voorselectie SPORT 33 Uefa onderzoekt gedrag Ferguson Belgische clubs in de schulden Honkballers stuiten op Cuba Trainer Pastoor langer bij NEC Tia Hellebout stopt nu echt DONDERDAG 7 MAART 2013 NYON Trainer Ferguson van Man chester United loopt het risi co op een straf van de Uefa. Ferguson wordt verweten dat hij zich heeft onttrok ken aan verplichtingen aan de media. Ferguson stuurde dinsdag na de nederlaag te gen Real Madrid (1-2) zijn as sistenten Meulensteen en Phelan naar de journalisten. Volgens Phelan had Fer guson zijn woede over de ro de kaart voor Nani nog niet helemaal onder controle. BRUSSEL De Belgische voetbalclubs uit de hoogste divisie staan zwaar in het rood. Aan het eind van het vorige seizoen hadden alle eersteklassers samen een schuld van 185 miljoen euro. Anderlecht is met 32 miljoen euro schuld het grootste zorgenkind. Ook Club Brugge staat flink in de min: 24 miljoen euro. Racing Genk boekte afgelo pen seizoen een winst van 28 miljoen euro. TOKIO Het Nederlands honkbal team neemt het vrijdag in de tweede ronde van de World Baseball Classic op te gen Cuba. Beide finalisten van het WK van 2011 treffen elkaar in Tokio, Japan. Cuba verzekerde zich van de groepswinst door een zege op Japan (6-3). Nederland eindigde achter Taiwan als tweede in de poule. Oranje, regerend wereldkampioen, versloeg Cuba onlangs in een oefenduel met 5-0. NIJMEGEN Alex Pastoor is ook volgend seizoen trainer van NEC. Het in juni aflopende con tract van de coach is met een jaar verlengd en loopt nu tot medio 2014. Pastoor is sinds juli 2011 aan de slag in Nijmegen. Daarvoor was hij werkzaam bij Excelsior. NEC staat momenteel zeven de in de competitie en ligt op koers voor plaatsing voor de play-offs om Europees voetbal. PAAL-BERINGEN De Belgische atlete Tia Helle- baut, de olympisch kampioe ne van 2008, is definitief ge stopt met hoogspringen. De cember 2008 beëindigde Hel- lebaut haar loopbaan al eens toen ze voor de eerste keer zwanger was. Daarna maak te ze twee keer een co me-back. Bij haar derde Olympische Spelen werd Hellebaut vorig jaar vijfde. Zondag op het EK indoor stelde ze teleur. Christophe Jallet van Paris Saint-Germain (rechts) in duel met Jonas van Valencia, foto Christophe Karaba/EPA ZEIST - Bondscoach Louis van Gaal heeft de jonge Feyenoorders Jean-Paul Boëtius en Tonny Vilhena opgenomen in de voorlopige selec tie van het Nederlands elftal voor de WK-kwalificatiewedstrijden te gen Estland en Roemenië. Ook Mike van der Hoorn van FC Utrecht en Siem de Jong van Ajax maken deel uit van de 26-koppige voorlopige selectie. Daarnaast zijn ook Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en Maarten Stekelen burg opgenomen in de groep. Zij ontbraken tegen Italië begin fe bruari. Op 15 maart volgt de defi nitieve keuze. Van Gaal heeft in tegenstelling tot de selectie voor de oefeninter land tegen Italië geen plek voor PSV'er Jeremain Lens, die momen teel een schorsing uitzit na het 'tunnelincident' tegen Feyenoord. Hij startte tegen de Italianen nog in de basis. Ook de met blessures kampenden Ibrahim Afellay, Bru no Martins Indi, Ron Vlaar en Tim Krul zitten er niet bij. Zij kunnen doorgaans op een oproep van Van Gaal rekenen. Mike van der Hoorn kon zijn ge luk niet op toen hij hoorde dat bondscoach Louis van Gaal hem opgenomen had in de voorselec tie. „Toen ik het hoorde, dacht ik even dat ik droomde", laat de ver dediger van FC Utrecht weten. „Als je de selectie leest en je ziet tussen al die grote namen je eigen naam staan, dan sta je perplex. Ik was verrast, maar ben er zeker blij mee." Van der Hoorn vindt dat er ver trouwen spreekt uit zijn voorselec tie. „Het is een teken dat de bondscoach vindt dat ik goed be zig ben. We wachten rustig af tot 15 maart, dan hoor ik of ik bij de definitieve selectie zit. Zondag Mike van der Hoorn spelen we thuis tegen RKC Waal wijk, daar richt ik mij eerst nog op." Oranje speelt op 22 maart tegen Estland, vier dagen later wacht het duel met Roemenië. Beide wedstrijden worden in de Amster dam Arena gespeeld. Nederland gaat na vier wedstrijden zonder puntenverlies aan de leiding in groep D. Roemenië is op drie punten ach terstand de nummer drie, Estland speelde drie keer gelijk en staat vijfde. De voorselectie: Daley Blind (Ajax), Jean-Paul Boëtius (Feyenoord), Jordy Clasie (Feyenoord), Bas Dost (VfL Wolfsburg), Jonathan de Guzman (Swansea City), Mike van der Hoorn (FC Utrecht), Klaas Jan Huntelaar (Schalke 04), Daryl Janmaat (Feye noord), Ola John (Benfica), Siem de Jong (Ajax), Dirk Kuijt (Fenerbahce), Adam Maher (AZ), Joris Mathijsen (Feyenoord), Robin van Persie (Man chester United), Ricardo van Rhijn (Ajax), Arjen Robben (Bayern Mün- chen), Ruben Schaken (Feyenoord), Wesley Sneijder (Galatasaray), Maar ten Stekelenburg (AS Roma), Kevin Strootman (PSV), Rafael van der Vaart (HSV), Kenneth Vermeer (Ajax), Ton ny Trindade (Feyenoord), Michel Vorm (Swansea City), Stefan de Vrij (Feyenoord) en Jetro Willems (PSV).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31