Overname Attero door Delta vergt fiat Staten ^JÏLarita Plasterk vraagt advies over wijzigen Kieswet voor Schouws raadslid r 22 ZEELAND Achterklap De NIEUWE voorjaars zomercollectie 2013 BEDRIJFSONGEVAL DONDERDAG Nu compleet in onze winkel. BEDRIJFSONGEVALLEN MET DODELIJKE AFLOOP IN ZEELAND DO Willem van Dam Zo één keer in de twee maanden bezoek ik de kapper. Ik weet: dat zou wat vaker moeten, maar ik houd er nu eenmaal niet van dat vreemde mevrou wen aan mijn hoofd zitten te frutten en daarbij altijd een praatje over het weer houden of quasi-geïnteresseerd infor meren of ik al vakantieplannen heb. Dat hebben ze geleerd, op de kappersschool, dat ze moeten prietpraten, dat ze een geani meerd babbeltje met hun klan ten moeten maken. Nou, van mij mogen ze hun kwek hou den. Maar daarover wil ik het niet hebben. Waar ik het wél over wil hebben, dat zijn De Bladen die bij de kapper liggen. Die schuif ik immer hooghartig ter zijde. Dat mevrouw Brard in haar eigen stront zit te roeren; dat meneer Moszkowicz 's nachts stilletjes in zijn bedje ligt te huilen omdat zijn goud vis overleden is; dat Peter R. de Vries eigenlijk bang is in het donker - wat kan mij dat sche len, roep ik altijd. Want ik doe graag alsof ik tot het welden kende deel der natie behoor, dat uitsluitend fatsoenlijke dag- en weekbladen leest. Schone schijn? Inderdaad: schone schijn! Laat ik het maar bekennen: ik ben gek op roddels. Als het bui ten duistert en ik mij door nie mand bespied waan, sluip ik naar mijn kamertje, zet de pc aan en stuur ik mijn cursor re gelrecht naar de rubriek Achter klap van de nieuwssite Nu.nl. Wat je daar allemaal aan de weet komt: Sandra van Nieuwland wordt niet snel verliefd; Ruud Gullit verhuist naar zijn nieuwe liefje op Miami; Boer Willem (u weet wel: de homoboer uit 'Boer zoekt vrouw') is nog steeds vrijgezel. Meer weten? Ronald de Boer verwacht vier de kind; Taylor Swift heeft haar vrijer gedumpt omdat hij te veel naar andere vrouwen keek; Britney Spears en haar ex zijn weer vriendjes. Zo, nu bent u weer op de hoog te. En nu ik toch uit de kast ben gekomen, stap ik binnenkort fluitend bij de kapper binnen. Durf ik er eindelijk ongege neerd in De Bladen te bladeren. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Frank Balkenende MIDDELBURG - Provinciale Staten krijgen een stem in een eventuele overname van afvalbedrijf Attero door energiebedrijf Delta. Een overname moet passen in de nog te formuleren aandeelhou dersstrategie. Dat antwoorden Ge deputeerde Staten op vragen van de Statenfractie van GroenLinks. Delta voert verkennende gesprek ken met Attero. Om een overna me te financieren wil Delta een deel van zijn belang in het eigen afvalbedrijf Indaver verkopen. Del ta bezit 75 procent van de Inda- ver-aandelen. Als Attero wordt sa mengevoegd met Indaver ontstaat een afvalreus, het op één na groot ste afvalbedrijf in Nederland. Vori ge maand kreeg Delta in de aan deelhoudersvergadering toestem ming om verder te praten met At tero. Voor die vergadering was enig tumult ontstaan omdat ver schillende aandeelhouders waren verrast door uitspraken van alge meen directeur Rob Frohn van Delta in het Financieele Dagblad. Uit dat interview bleek dat Delta zijn zinnen heeft gezet op Attero. De aandeelhouders vinden dat een overname niet in strijd mag zijn met de aandeelhoudersstrate gie. Vorige maand werd in de aan deelhoudersvergadering daartoe een aanzet gegeven: er komen on derzoeken naar een fusie met Ene- co, als ook een studie naar split sing van publieke en commerciële delen van Delta. De onderzoeken moeten voor de zomer klaar zijn. Kom kijken en laat u verleiden door onze kleurrijke collectie. Ons verkoopteam zal u vakkundig begeleiden. POSTSTRAAT 19 ZIERIKZEE TEL 0111-415776 PLEIN 17 ZAAMSLAG TEL 0115-431979 Man uit Veere overleden na bedrijfsongeval door Henk Postma OOST-SOUBURG - Niemand die er aan dacht de radio uit te zetten, waaruit op de hoek van de straat keihard de muziek bleef schallen. Zo groot was de ontsteltenis die zich woensdagochtend meester maakte van de werklui na het tra gische ongeluk op de bouwplaats in Oost-Souburg. Bij de renovatie van een complex woningen werd daar een 26-jarige vrachtautochauffer uit de gemeen te Veere dodelijk getroffen door een bundel zware kozijnen die los raakten uit de spanband van een hijskraan. Het ongeval gebeurde even na tien uur in de De Deck- erestraat. Hulpverleners vochten nog geruime tijd voor het leven van het slachtoffer. Maar dat mocht niet baten. De traumaheli kopter, die inmiddels was geland, steeg onverricht ter zake weer op. Na de eerste alarmmeldingen ruk ten uit heel Middelburg en Vlis- singen brandweerauto's uit. De politie meldde aanvankelijk dat een dak was ingestort. Maar getui gen vertelden dat zware kozijnen op het slachtoffer waren gevallen, toen die door een hoge kraan van zijn vrachtauto werden getild, en daarbij losschoten. „Ik hoorde een zware klap, daarna hulpgeroep, en zag meteen dat het goed fout was", zei een aanwo- nende, die meteen 112 belde. In de wijk waar het ongeval plaats vond is een omvangrijk renovatie project in uitvoering. Woning bouwcorporatie Woonburg laat er bijna tachtig huizen vernieu- 26 De chauffeur die omkomt bij een be drijfsongeval in Oost-Souburg is 26 jaar. wen. Daarbij worden dakkapellen geplaatst, en zijwanden, kozen en vloeren vervangen. Toen het onge luk gebeurde waren er enkele tien tallen bouwvakkers aan de slag. De werkzaamheden werden met een stilgelegd voor de rest van de dag. De werklui, afkomstig van De Kok Bouwgroep en onderaan nemers, zijn opgevangen door de politie en slachtofferhulp, 's Mid dags vond voor hen een bijeen komst plaats in gemeenschapscen trum De Zwaan, waarbij onder an dere ook burgemeester René Roep, de aannemer en de direc teur van Woonburg aanwezig wa ren. De Arbeidsinspectie en de techni sche recherche begonnen gisteren meteen aan een onderzoek naar de precieze toedracht van de zaak. Ze kunnen daar nog geen medede lingen over doen. „Er waren veel getuigen, maar niet iedereen ver telt eenzelfde verhaal", aldus de woordvoerder. De Arbeidsinspec tie bevestigde wel dat een zwaar pakket van drie wandkozijnen was losgeraakt van een spanband. In Zeeland kwamen in vijf jaar ten minste negen bedrijfsongevallen voor met dodelijke afloop. In april 2008 viel een bouwvakker van een steiger bij werk aan Ter Reede in Koudekerke. In mei 2009: twee mannen ster ven bij werk aan een oven bij Thermphos. Op een bedrijf aan de Belgiëweg in Vlissingen-Oost kapseisde een ponton in september 2009 waarna een man verdronk. In februari 2010 overleed een 45-jarige Duitser op een terrein aan de Belgiëweg na een val van een hoogte van 11 meter. April 2011: twee Bosniërs sterven tijdens het lassen bij Yara. Mei 2011: bij Verbrugge Terminals raakt een chauffeur bekneld tus sen zijn wagen en stalen platen, februari 2012: een man wordt overreden bij het lossen van een schip bij Verbrugge Terminals. Oktober 2012: Twee Polen raken bekneld bij Oiltanking Terneuzen. In november 2012 viel een man door een kunststof dakplaat bij werk aan een loods in Aagtekerke. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Ronald Plas terk (Binnenlandse Zaken) wijzigt vooralsnog niet de Kieswet naar aanleiding van het in coma geraak te Schouwse raadslid Serge Voge lenzang. Wel vraagt hij advies aan de Raad van State over het D66- voorstel om de wet aan te passen. Dat zegde hij woensdag de Twee de Kamer toe. Vogelenzang raakte na een ernstig verkeersongeval op 5 december 2011 in coma. De Kies wet staat niet toe dat een volksver tegenwoordiger in zo'n situatie wordt vervangen. Want degene die vervangen moet worden, moet daarvoor zelf toestemming geven. D66 in de Tweede Kamer wil de Kieswet zo aanpassen dat het wel mogelijk is om volksverte genwoordigers te vervangen. Ook moet uit een doktersverklaring blijken dat iemand niet binnen acht weken zijn werk kan hervat ten. „Het is een bijzonder weinig voorkomende situatie", aldus Pla sterk. „De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland heeft zo goed en zo kwaad als het kan een oplossing gevonden. Maar de tijde lijke vervanger mag niet stem men. Ik vraag me af of we een re gel moeten maken voor één ie mand die volgend jaar niet aan de verkiezingen meedoet. Bovendien is het de principiële vraag of een derde moet kunnen treden in de intieme band tussen kiezer en ge kozene." SP en CDA staan sympa thiek tegenover het voorstel van D66. Al drongen ook zij aan op na der juridisch advies. „Ik wil niet het risico lopen dat straks gekkig heid kan worden uitgehaald", zei Madeleine van Toorenburg (CDA). De indiener van de wets wijziging, D66'er Gerard Schouw, heeft zijn amendement ingetrok ken. Hij wacht het advies af en be paalt dan of hij het voorstel op nieuw indient.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20