Chinese premier wil meer welzijn en minder corruptie feenstra rijn lijn Bezoek de Feenstra-schepen tijdens de Open Dagen BUITENLAND 7 Arnhe www.feenstrariinliin.nl VS eren slachtoffer van verkrachting Arrestatie na aanslag chef Bolsjojtheater Duitse politie rolt grote drugsbende op Neonazi's vangen bot bij hoogste Duitse hof Politie brengt maffia flinke slag toe Nep-Batman eigenlijk maaltijdenbezorger Het Nationale Volkscongres is bijeengekomen om het nieuwe leiderschap van China te installeren 2013 WELKOM AAN BOORD IN ARNHEM OP 9 EN 10 MAART WOENSDAG 6 MAART 2013 WASHINGTON De 23-jarige Indiase vrouw die slachtoffer werd van een groepsverkrachting en over leed, krijgt van de Amerikaan se regering postuum de Inter national Women of Courage Award voor getoonde moed. Negen andere vrouwen uit Rus land, Afghanistan, Egypte, Sy rië en Vietnam krijgen even eens de onderscheiding. MOSKOU De Russische politie heeft een man aangehouden in verband met de aanslag op de artistiek directeur van het Bolsjoj-thea- ter in Moskou, de ex-balletdan ser Sergej Filin (42). Hij werd aangevallen door een onbeken de die zuur in zijn gezicht wierp. Filin blijft waarschijn lijk aan een oog blind. GÖTTINGEN De Duitse politie heeft na een onderzoek van een halfjaar een drugsbende van Duitsers en Oost-Europeanen opgerold. De vanuit Göttingen opererende bende had connecties in Bel gië, Nederland en de Baltische landen. Er zijn negen verdach ten in de leeftijd van 30 tot 50 jaar aangehouden. KARLSRUHE Het Duitse Federale Constitu tionele Hof weigert te verkla ren dat het programma van de extreemrechtse NPD niet in strijd is met de grondwet. Vol gens de hoogste Duitse rech ters is daarvoor geen procedu re. De NPD vindt het onterecht dat politici van andere partijen beweren dat haar programma onconstitutioneel is. ROME De Italiaanse politie heeft twin tig maffiosi van het Calabri- sche 'Ndrangheta-syndicaat op gepakt en goederen ter waarde van 450 miljoen euro in beslag genomen. De arrestanten wor den beschuldigd van witwas sen van geld en lidmaatschap van een criminele organisatie, aldus de politie gisteren. BRADFORD De Batman die een verdachte bij de politie in het Engelse Bradford afleverde, is geïdenti ficeerd als Stan Worby, een maaltijdenbezorger. Worby had de verdachte - een vriend - niet meegebracht als misdaad bestrijder, maar om hem more le steun te geven. Het pak was een practical joke. door onze redactie buitenland PEKING - De Chinese premier Wen Jiabao heeft gisteren aan het begin van de jaarlijkse zitting van het par lement, het Nationale Volkscon gres, de bevolking meer welzijn, be tere bestrijding van de corruptie en betere sociale voorzieningen be loofd. Het congres vormt de afron ding van een proces waarmee een wisseling van de wacht wordt uitge voerd. De eind vorig jaar tot partijchef benoemde Xi Jinping neemt het presidentsschap over van Hu Jin- tao. Wen Jiabao wordt waarschijn lijk opgevolgd door Li Keqiang. Bijna drieduizend parlementsle den zijn uit heel China naar de Grote Hal van het Volk in Peking gekomen om de plannen van de regering aan te horen en erover te stemmen. De stemming is slechts een bevestiging van de plannen en benoemingen waar functiona rissen van de regerende Commu nistische Partij van China eerder al toe hebben besloten. Het land voorziet een economi sche groei van 7,5 procent dit jaar, hetzelfde groeipercentage als in 2012. De uitgaven voor de strijd krachten blijven stijgen, dit jaar met 10,7 procent volgens officiële media. Xi Jinping erft van zijn voorgan- Premier Wen Jiabao foto AFP gers een uit het lood geslagen eco nomie die voor een zeer rijke bo venlaag en een groeiende midden klasse heeft gezorgd. De armoede is echter een groot probleem. Veel Chinezen zijn gefrustreerd omdat zij er niet in slagen uit hun armoe dige situatie te komen. De uitda ging in de komende jaren is dan ook de grote verschillen in wel vaart en welzijn te verminderen. Een ander groot probleem is het milieu. In de megasteden is de luchtkwaliteit slecht. Op het plat teland zijn veel landbouwgebie den verontreinigd en is er een te kort aan schoon water. Om de bevolkingsgroei te beper ken is China in de jaren zeventig overgegaan tot de één-kindpoli- tiek. Meisjes waren niet gewenst, met als gevolg dat er nu een man- nenoverschot is. Miljoenen man nen kunnen nu geen huwelijks kandidaat vinden. Premier Wen Jiabao zei dat drama tische veranderingen in de samen leving hebben geleid tot meer so ciale problemen. „We moeten daarom het verbete ren van het leven van de bevol king het beginpunt en het doel van het beleid maken", aldus Wen. Zo moeten er volgens hem betere voorzieningen voor de oude dag van armen komen, mi lieuproblemen moeten beter aan gepakt, net als de corruptie door het versterken van 'de politieke in tegriteit'. Machtsmisbruik is een enorm pro bleem in China en komt vaker aan het licht door websites die er over berichten. Xi Jinping heeft zich als man van het volk, bestrij der van corruptie en man van zui nigheid opgeworpen. Nelson Mandelabrug over alle mogelijkheden om met Feenstra zo'n prachtige riviercruise te maken. Na afloop van de rondleiding bieden wij u in een van de salons een kopje koffie met iets lekkers aan. Een belevenis op zich Een riviercruise van Feenstra staat garant voor comfort, afwisseling, gezelligheid en een uitstekende verzorging. Zonder uw koffers in of uit te pakken, reist u van de ene naar de andere locatie. Een riviercruise is een belevenis op zich, onze schepen brengen u naar de mooiste plaatsen van Europa. Ervaar zelf op 9 en 10 maart hoe mooi en comfortabel onze schepen zijn! Bezoek zes prachtige riviercruise schepen Graag nodigen wij u uit om een kijkje te komen nemen aan boord. Tijdens de Open .Dagen liggen zes van onze schepen afgemeerd aan de Rijnkade in het centrum van Arnhem. De volgende schepen zijn te bezichtigen: m.p.s. Antonio Bellucci, m.p.s. Da Vinei, m.p.s. Rembrandt van Rijn, m.p.s. Poseidon, m.p.s. Statendam en m.p.s. Azolla. Onze medewerkers vertellen u tijdens een rondleiding meer Feenstra Rijn Lijn is de grootste Nederlandse aanbieder van Europese riviercruises over de Rijn, Donau, Moezel, Main, Neckar en Saar. De vloot van Feenstra bestaat in 2013 uit twaalf comfortabele passagiersschepen. Vanwege het grote succes in 2012 en de groeiende interesse voor de reizen van Feenstra organiseren wij weer Open Dagen op zaterdag 9 en zondag 10 maart 2013 van 11.00 tot 16.00 uur in Arnhem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7