PZC Boogerd geeft dopinggebruik toe I I I I I COLOFON 2 IN HET NIEUWS DOPING Wielrenners die Michael Boogerd voorgingen vertellen over wat er met hen gebeurde na hun bekentenis. PAUL KUSTERS SISTBSEK1I80 EM VOL0EN&E WEEK WEER SNEEUW MOETEN! ZE HET PLASJE VAM moepertje matuur miet EEMS COMTROLEREM 6 weken lang de krant voor 9,95 EP toosenhenk.ni OE3 y 2 Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegener- me dia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonne ment Toets 3: informatie over abonneevoor deel Maandag-vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Aritwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeld recht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl Ik neem een kennismakingsabonnement van 6 weken voor 9,95 (pro6aktie). Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (na28). Ik betaal per automatische incasso: 28,95 per maand 82,50 per kwartaal Naam: müv Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer (o.a. voor bezorgcontrole): Emailadres: Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer:Handtekening: Ga naar www.pzc.nl/abonneren of stuur deze bon zonder postzegel naaf: PZC, lezersservice, Antwoordnr. 54050,5004 VB Tilburg. Pnpwijagjnger voorbehouden. Op ale informatie die u verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op de website treft u nadere informatie aan. Peter Post: Evert Dol Joop Zoete Johan van der Adrie van der Gert-Jan Theu- ex-prof en man: moet melk: twee Velde: wint Poel: twee nisse: drie voormalig zijn Neder keer positief Luik-Bastena keer positief keer betrapt ploegleider landse titel in bevonden in ken-Luik in bevonden in op doping. In bekent in 1967 weer in de Tour van 1981, maar 1983 (strych de Tour van 2001 tijdens leveren als 1977 en wordt positief nine) en 1984 1988 testte een uitzen blijkt dat hij 1979. In bei bevonden op (efedrine). In Theunisse po ding van Ande tijdens de do de gevallen een verboden 1984 wordt sitief op re Tijden dat pingcontrole komt Zoete hormonaal Van der Poel testosteron. hij al in 1965 heeft ge melk weg middel. Hij voor drie In '90 liep hij doping ge knoeid met met een tijd- raakt de zege maanden ge twee keer te bruikte. flesjes. straf. kwijt. schorst. gen de lamp. door Patrick Delait LEIDSCHENDAM - De wielerwereld toonde weinig begrip toen Steven Rooks in 2000 in het actualiteiten programma Reporter een boekje opendeed over dopinggebruik. Samen met Maarten Ducrot en Peter Winnen sprak de voormali ge winnaar van de bolletjestrui in de Tour vrijmoedig over de mid delen die hij tijdens zijn carrière had gebruikt. „Oud-collega's wil den plots niet meer met me spre ken. Als ik naar wedstrijden ging kijken, werd ik genegeerd. Een beetje zielig allemaal. Ik had al leen voor mezelf gesproken. Ik wilde een taboe doorbreken, maar het wielrennen was daar toen nog niet aan toe", verklaart Steven Rooks. Spijt van zijn bekentenissen heeft de teammanager bij de Limburg se vrouwenploeg Boels-Dolmans, nooit gehad. Overheerste in de wielerwereld onbegrip, in zijn vrienden- en kennissenkring kon Rooks op bijval rekenen. „De mensen zijn niet achterlijk. Ieder een weet dat je in de Tour niet kunt presteren op een boterham met kaas. Wie gebruikte in die pe riode niet? Mijn familie en vrien den hebben het me nooit kwalijk genomen. Ook toen ik dopingge bruik had bekend, bleef ik voor hen dezelfde persoon. Het is heel belangrijk dat je jezelf blijft." De bekentenis van Michael Boo gerd was ook voor Rooks geen ver rassing meer. In het nauw gedre ven door alsmaar meer indirecte bewijzen van dopinggebruik, stond de voormalige Rabobank- kopman met de rug tegen de door Geert Langendorff NIJMEGEN - Kinderen wezen hem na. Jonge collega's walgden van hem. Vrienden uit een duister tijd perk liet zijn naam vallen. Michael Boogerd (40) kon geen kant meer op en besloot de boze buitenwe reld na jaren van ontkenning te ge ven wat het wilde. Gisteren vertel de de voormalige wielrenner aan di verse media wat inmiddels geen openbaring meer was. Tussen 1997 en 2007 gebruikte hij in dienst van Rabobank verboden middelen. Cortisonen, EPO en bloedtransfu sies. Deze producten hielpen hem profwielrenner te blijven. „Zon der verder rijden zou niet goed voor mijn carrière zijn", voerde Boogerd aan. Ondanks een voor beeldig arbeidsethos en bewezen talent in de jeugd kon hij zich geen veilige plek in het peloton verwerven. „Ik werd als een ama teur gelost, reed voor lui eigenlijk. Dan moet je heel sterk in je schoe nen staan om er niet mee te be ginnen." Boogerd zocht en vond de hulpmiddelen, waarmee hij het tempo van collega's kon bijbe nen en overtreffen. Morele bezwa ren voelde de Hagenaar geen mo ment. „Je komt voor duivelse di lemma's te staan. Haak je af of blijf je wielrenner? Ik hoop dat de mensen dat begrijpen. Voor mijn gevoel maakte het onderdeel uit van mijn vak, waar ik alles voor deed en liet." Met namen van leveranciers wei gerde hij te komen. Volgens hem gaat het spreken over een ander te gen de normen en waarden in waarmee hij opgroeide. Ook ach ter gesloten deuren bij een com missie, instantie of dopingautori- teit breekt hij niet met die zelf op gelegde gelofte. „Ik accepteer de consequenties die daar mogelijk aan verboden zijn." Boogerd kwam niet uit onder het erken nen van zijn banden met de ver oordeelde dopingdealer Stefan Matschiner. NRC publiceerde vo rige week een rekening van bijna 17.000 euro die de renner moest betalen. De opeenstapeling van bewijs en verklaringen over zijn verleden deden Boogerd besluiten over de brug te komen. Gevolg van een muur. In tegenstelling tot wat hij zelf heeft meegemaakt, verwacht Rooks dat Boogerd niet door het slijk zal worden gehaald. „Michael heeft bekend wat iedereen al wist. In zijn tijd was hij een van de velen. Ik denk dat de gevolgen voor hem zullen meevallen. Ik zie niet in waarom mensen hem zou den moeten laten vallen. We moe ten blij zijn met wat Boogerd heeft gepresteerd in een periode dat het Nederlandse wielrennen aan de grond zat. Zonder Boogerd waren Vacansoleil en Argos-Shi- mano misschien nooit in de wie lersport gestapt en was Rabobank misschien eerder gestopt met sponsoring." Ook Danny Nelissen heeft geen behoefte om Michael Boogerd van zijn voetstuk te stoten. Integen deel. De Limburger, die in januari zelf dopinggebruik opbiechtte, heeft veel respect voor de Hage naar. „Ik heb Michael meteen een sms'je gestuurd. Dat heeft hij ook bij mij gedaan. Ik kan me zijn wor steling goed voorstellen. Zijn va der is ernstig ziek en zelf is hij net vader geworden. Als je dan ook nog elke dag in de media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69