voorbeeld voor onze jeugd' SPORT 35 Veenstra kiest voor Zeel. Middelburg Voetbalquiz tijdens loting Cofely Cup Net geen stunt voor reserves Sranang Verrassende start vierde Grand Prix Bottles verspeelt 'n punt, Esree wint wel WOENSDAG 6 MAART 2013 MIDDELBURG Rogier Veenstra voetbalt ko mend seizoen voor Zeelan- dia Middelburg. De midden velder is op dit moment nog actief voor Kloetinge. Veenstra (25) doorliep de jeugd van RCS, waarna hij speelde voor NAC Breda, Ex celsior, Haarlem en Hoek. Hij gaat het zondagvoetbal bij de koploper van de derde klasse A combineren met het trainerschap bij JVOZ C2. SLUISKIL Maandag 11 maart wordt in Sluiskil geloot voor de Cofe ly Cup 2013. Tijdens deze lo tingsavond in HCR Dallinga wordt ook weer een voetbal quiz georganiseerd. In tegen stelling tot voorgaande jaren kan, naast de deelnemende teams aan de Cofely Cup, ie dereen meedoen. De deelna me per koppel is gratis. Aan melden kan tot en met aan staande donderdag door een mail te sturen naar secretaris@voetbalzeeuwsvl aanderen.nl. Of via telefoon nummer 06-28637530. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang 2 waren tegen kop loper Heerle heel dicht bij een stunt. De beslissende 2-3 viel pas in de slotmi nuut. Heerle leidde bij rust met 0-1. Daarna werd het 1-1 (via Johnny Allemekinders), 1-2 en 2-2 (doelpunt Quincy Tjan-Asem). Na de gelijkma ker groeide het vertrouwen in een stunt, maar uiteinde lijk kregen de reserves van FM Sranang toch nog het deksel op de neus: 2-3. SINT JANSTEEN De vierde Grand Prix drie banden klein van de ZVB in Sint Jansteen kende een ver rassende start. In poule Ai schakelde Erank Wiskerke de in deze poule als favoriet gestarte Bram de Kraker uit. In poule Bi won Meerten Dallinga na een gelijkspel te gen Jacques van de Bliek nipt van de taaie Aart Vas- seur. Dallinga bereikte zo eveneens de derde ronde. KWADENDAMME Het duel in poule vier van de derde divisie tussen hek kensluiter Korenbeurs en nummer twee Bottles/De Parel eindigde in 4-4. Na mens de ploeg uit Sas van Gent verloren Theo Plat- jouw en Cor de Jonge. Tony Dobbelaere en Peter Snel- ders wonnen wel. Ersee Bil jarts won in poule 6 van de vierde divisie met 5-3 van Eekhoorn 7 uit Oosterhout door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Bij de Souburgse badmintonclub De Astroïden is men maar wat trots op Ome Piet. Hij wordt donderdag negentig jaar en en neemt nog driemaal per week de racket ter hand. „Hij is oudste nog actieve lid van de Ne derlandse badmintonbond", zegt Eli Klaassen, die hem al 46 jaar kent. „Hij speelt op twee ochten den voor zichzelf en op dinsdaga vond helpt hij bij de training van de jeugd." Ome Piet is Piet Thasuun, een aimabale, goedlachse vrijgezel uit Oost-Souburg. Hij groeide op met badminton in Indonesië, waar het volkssport nummer één is. „Ik kreeg op mijn vijftiende een racket van mijn vader", vertelt hij in de Van Duyvenvoordezaal. „Dat was dus in de jaren dertig. We speelden altijd buiten, je had toen geen hallen zoals nu. Je bad mintonde gewoon in de tuin en trok met krijt de lijnen op de grond. De shuttles waren nog van veren gemaakt." In 1951 kwam Thasuun naar Ne derland. Eerst woonde hij in Vlis- singen, daarna verhuisde hij naar Oost-Souburg. Eind jaren zestig werd de toenmalige kraandrijver bij De Schelde lid van De Astroï den, dat toen net bestond. En bij die vereniging groeide hij uit tot een bekendheid in het wereldje. Klaassen: „Ome Piet werd wel 'de zwarte parel van het Zeeuwse bad minton' genoemd. Hij is vele ma len kampioen geworden, onder meer bij de veteranen, en heeft nog tot ver in de zeventig compe titie gespeeld." De laatste vijftien jaar is Tuasuun actief als jeugdtrainer. Hij helpt mee bij de lessen van Onny 1\ihu- leruw. Klaassen: „Ome Piet is een voorbeeld voor onze jeugd. Hij wofdt nooit boos, hij blijft altijd vriendelijk." Tuhuleruw: „De kin deren kijken echt tegen hem op. Hij is een ouwe meneer, hè. De conditie van Ome Piet is mis schien niet meer al te best, maar hij is nog altijd heel technisch. Hij slaat nog heel mooi en gecon troleerd. Hij probeert de jeugd aanwijzingen te geven over hoe ze het racket moeten vasthouden, hoe ze moeten slaan en hoe ze moeten gaan staan. Geloof maar dat ze luisteren." Dat blijkt deze dinsdagavond ook. Diverse kinderen worden even apart genomen door Ome Piet, die vervolgens op rustige wijze de slagen voordoet. De jonge badmin tonners luisteren gebiologeerd, knikken en gaan weer verder. De oude meester glimlacht dan en zoekt een nieuw 'slachtoffer'. Na afloop van de training van de jeugd wordt er uitgebreid stil gestaan bij de negentigste ver jaardag van de kwieke Ome Piet. Hij geniet. „Zolang ik dit nog kan doen, vind ik het heel mooi om een paar keer in de week te badmintonnen. Ik weet niet be ter. Maar de laatste tijd komen er wel gezondheidsproblemen, hoor." Iedereen kent Piet Tliasuun als Ome Piet. Velen weten niet beter dan dat hij zo heet. „Ik reed toen ik nog maar net lid was - en dat is dus al tientallen jaren geleden - met een meisje van het kamp naar een training in sporthal Bas- kensburg. Eenmaal daar noemde ze me een keer Ome Piet, zoals dat bij ons gebruikelijk is. De kin deren die bij die training waren, dachten dat ik echt zo heette. Daarna noemde iedereen me dus zo en dat zijn ze blijven doen." de drijvende krachten achter de fusie, zit verveeld met de kwestie. Het woord chantage neemt hij niet in de mond, maar de oud-voorzitter van W Axel stelt dat de mensen van FC Axel 'kei hard voor het blok zijn gezet door de vrijwilligersgroep van AZW'. Een man of twaalf dreigde te stop pen indien er in het nieuwe sei zoen toch op de velden van W Axel zou worden gespeeld. „Ik fieb begrip voor het besluit van Ronny, maar ik heb er een heel slecht gevoel over. Iedereen trou wens, ook de mensen van AZW", verklaart Van Gremberg- he, die weerspreekt dat Van de Velde als beoogd voorzitter van FC Axel in beeld was. Dat er is gezwicht voor de druk vanuit de vrijwilligersploeg, noemt Van Gremberghe een diep tepunt. „Maar helaas kon het niet anders. Want dan hadden we voor komend seizoen met een le vensgroot probleem gezeten." Van Gremberghe hoopt dat de ontwikkelingen rond de vernieu wing en/of uitbreiding van de ac commodatie van AZW in een stroomversnelling komen, waar door, het nieuwe FC Axel niet al te lange tijd met ruimtegebrek krijgt te kampen. Rinus Verhelst, fel tegenstander van de fusie, verbaast de huidige gang van zaken niets. Hij stelt dat er voortdurend afspraken worden geschonden. „Het lijkt er nu op dat Axel met huid en haar wordt opgegeten. En dat doet me zeer", zegt de kleinzoon van Willem Verhelst, één van de medeoprich ters van W Axel. Verhelst gaf er de brui aan omdat hij te weinig ondersteuning kreeg in zijn functie als terreinbeheer der van W Axel. „Onze vrijwilli gersgroep was al behoorlijk uitge dund. Een verzoek om hulp werd vervolgens genegeerd. Daaruit heb ik mijn conclusies getrok ken", vertelt hij. Hoewel de pap al is gestort, vindt Verhelst dat de fu sie absoluut geen doorgang kan vinden. „Als je je zaken niet op or de hebt, moet je er niet aan begin nen. Een gezonde basis voor sa menwerking is er domweg niet." voor de nieuwe club is. Die denken al Ronny van de Velde: „Het probleem is dat veel mensen het helemaal niet belangrijk vinden wat de beste oplossing leen aan zichzélf. Ze roepen iets, zonder erover na te denken." archieffoto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63