Vakman, enthousiast en humoristisch Kittel kiest het juiste moment Zaalvoetbalbeker is opnieuw voor team van Pro Sport/De Boemel 'Ome Piet is een 1924-2013 34 SPORT FUSIEPERIKELEN Het blijft onrustig rond FC Axel. Ronny van de Velde, de beoogd voorzitter van de fusieclub, stapt op. Rik de Saedeleer DDe Belgische sportjourna list Rik de Saedeleer is op 89-jarige leeftijd overle den. De beroemde commentator stierf anderhalve week geleden en is inmiddels in intieme kring be graven. Nabestaanden maakten het trieste nieuws gisteren pas be kend. De Saedeleer lag de afgelo pen anderhalfjaar vaak in het zie kenhuis. De Saedeleer was ook in Neder land uiterst populair. Velen scha kelden bij interlands speciaal voor hem naar een Belgische zender. Hij kwam ook regelmatig in Zee land. Zo was hij enkele jaren een vaste gast in mosseldorp Philippi ne tijdens de jaarlijkse verkiezing van de mosselwijn. De Saedeleer trad in 1958 in dienst bij NIR, nu de VRT. Hij voetbalde daarvoor bij Racing Me- chelen, waarmee hij in 1952 als tweede in de hoogste Belgische competitie eindigde. De Saedeleer was als commentator zo populair dat hij ook na zijn pensioen in 1998 grote wedstrijden bleef ver slaan. In 2008 deed hij nog enkele duels van het EK voetbal voor VT4. Hij werd 'wereldberoemd' met kreten als 'Daar is em, daar is em!\ De Saedeleer stond bekend als en thousiaste en humoristische com mentator. Toen Georges Grün de nationale ploeg van België ten kos te van het Nederlands elftal naar het WK van Mexico (1986) lood ste, riep De Saedeleer: „Grün. Oh. Het is om geel van te worden." Ook op sportcommentator Carl Huybrechts maakte de man een grote indruk. Zo groot dat Huy brechts (61) een kleine twee jaar geleden zijn memoires opteken de. „Ik ben mijn vriend, mijn voorbeeld verloren", zegt hij. Het was Carl Huybrechts die gis teren het persbericht over Rik de Saedeleers overlijden verspreidde, maar'hij was niet aanwezig op de begrafenis. „Omdat de familie van Rik dit eerst zelf wilde ver werken", zegt hij. Voor Huybrechts was De Saede leer een mentor. „Een strenge mentor, dat wel, maar ook zeer rechtvaardig. En hij stond open voor vernieuwing. Dat types als ik, en later ook Mark Uytterhoe- ven, een kans kregen in het con servatieve bastion dat de VRT toch wel was, was in de eerste plaats de verdienste van Rik." Huybrechts, zelf ook in Neder land geen onbekende, heeft tal van memorabele herinneringen aan zijn ex-collega. „Onze zuipfes- tijnen zijn le-gen-da-risch! Zo herinner ik me een wilde avond in een café nabij het circuit van Zolder waar Rik, ondanks het feit dat hij een pak ouder was dan de rest van de mannen, het voor touw nam. En tijdens de Olympi sche Spelen van 1980 in Moskou vroeg hij me op een avond: 'Carl, neem me eens mee naar die be faamde bar, want daar ben ik nog niet geweest.' Ik kende die bar wél, en wist dus dat een mooie, rondborstige, blonde journaliste er één van de vaste klanten was. Ze was zo ongeveer de enige vrouw tussen de journalisten, en de mannen stonden uiteraard el ke avond in dichte drommen om haar heen. Rik zei: 'Carl, stap op haar af, en zeg haar dat ik graag met haar wil dansen. Maar zeg ook dat ik een slechte danser ben, en dat ik daarom de klus overlaat aan jou.' Een minuut later stond ik met haar op de dansvloer, en la ter is ze de hele avond bij ons ko men zitten. Dat soort dingen maakte je voortdurend mee met Rik." Het overlijden van De Saedeleer kwam voor Huybrechts niet on verwacht. „Zijn gestel was hele maal op. Noem het een aangekon digd afscheid." Naar verluidt rela tiveerde hij zijn mythische status die jaar na jaar groter werd. „Rik was inderdaad geen pocher, maar hij was zich wel zeer bewust van de rol die hij speelde. Als hij sprak, luisterde de toenmalige bondscoach Guy Thys. De menin gen van Rik sneden ook echt hout: hij was niet alleen een goed sportjournalist,'maar ook een ech te voetbalkenner. Rik heeft een mooie leeftijd bereikt, wat niet wegneemt dat dit een treurige dag voor mij is. Ik ben mijn vriend en mijn mentor verloren. Mijn jongste zoon heet Rik, dan weet je wel hoe graag ik die man heb gezien." De Saedeleer laat een weduwe en twee dochters na. CERILLY - Marcel Kittel heeft zijn Nederlandse werkgever Argos-Shi- mano dinsdag de ritwinst in Pa- rijs-Nice geschonken. De Duitse renner was in de tweede etappe na ruim 200 kilometer de snelste in de massasprint. Hij versloeg op de hellende aankomststrook in Cérilly de Italiaan Elia Viviani en de Australiër Leigh Howard. De Italiaan Alessandro Petacchi ging veel te vroeg aan en viel volledig stil. Viviani is de nieuwe geletrui drager. Die neemt hij over van Na- Voorzitter opgestapt door René van Stee en Barry van der Hooft eer Bouhanni. De Fransman, maandag winnaar van de eerste etappe, moest na een valpartij op ruim vijftig kilometer van de streep opgeven. Hij werd met en kele verwondingen in het gezicht per ambulance afgevoerd. AXEL - In alle rust toewerken naar de start van het nieuwe seizoen is er bij FC Axel op dit moment niet bij. Enkele weken na het opstap pen van AZVV-coryfee Levien de Groote, werd duidelijk dat Ronny van de Velde - beoogd voorzitter van FC Axel - niet meer beschik baar is voor een bestuursfunctie. Opvallend is ook dat Rinus Ver- helst, lid van verdienste van VV Axel, deze week is opgestapt bij de zondagclub. Verder trok Jan Ko- lijn, namens AZW lid van de fu siecommissie die het samengaan met W Axel in goede banen moet leiden, zijn conclusies. Ronny van de Velde stapte maan dagavond op, nadat tijdens een be stuursvergadering was gebleken dat een eerder door de leden geno men besluit werd teruggedraaid. Hij zal tot 17 juni zijn taken als voorzitter van zondagclub W Axel blijven uitvoeren. Van de Vel de, die daarna verder zou gaan als preses van de nieuwe vereniging, is ook voorzitter van de sponsor stichting. „Maar ik moet er eens heel goed over nadenken of ik dat ook nog wel wil", vertelde hij dinsdag. Waarom is hij precies opgestapt? „FC Axel wil graag op één accom modatie gaan spelen", legt hij uit. „Op korte termijn is dat nog niet mogelijk. De afspraak was daarom dat de jeugd op het terrein van AZW gaat spelen en de senioren in het eerste jaar in het Bos bij W Axel. Het was de meest econo mische splitsing. Op dat besluit kwamen ze nu ineens terug. Dat doen we niet, dat kan niet, kreeg ik te horen, want dan raken we te veel vrijwilligers kwijt. Ik zou niet weten hoe ik aan de leden van W Axel uit moet leggen waarom een besluit waarmee de leden eerder hebben ingestemd, nu weer wordt teruggedraaid. Daarom ben ik eruit gestapt." Hij legt ook uit dat het voor de jeugd van FC Axel beter is om straks op het complex van - nu nog - AZW te spelen. „Want bij W Axel hebben we een lang pad richting het veld. Daar lopen kin deren en moeders 's avonds, in het donker, niet graag door het bos. Aan de sportlaan (bij AZW) is dat niet het geval." Van de Velde benadrukt dat er bij een fusieproces altijd ruis op de lijn zit en dat veel mensen onte vreden zijn. „Die hobbels kom je tegen, maar een flink aantal had den we al genomen", aldus Van de Velde. „Het probleem is dat veel mensen het helemaal niet be langrijk vinden wat de beste op lossing voor de nieuwe club is. Die denken alleen aan zichzelf. Ze roepen iets, zonder erover na te denken. Probeer straks maar eens de hele club op het terrein van AZW onder te brengen, voor trainingen en wedstrijden. Dat kan niet. Daar zijn te weinig vel den voor. Daarom hadden we daar hele formules op losgelaten. Ik ben heel benieuwd hoe het straks ingevuld wordt. Alleen zal ik er geen rol in spelen." Willy van Gremberghe, één van door Aector Doorns TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Pro Sport/De Boemel hebben evenals vorig jaar de beker in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen gewonnen. Te genstander Tencezaman werd in een spannende finale met 5-3 ver slagen. In sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen begon Pro Sport/De Boemel sterk en nam een 2-0- voorsprong door treffers van Kjell Vanderhaeghen en Bart Rijckaert. De Hulstenaren toonden echter veerkracht en poetsten de achter stand dankzij doelpunten van Niek Luime en Michiel Standaert weg. „Dat gebeurde in een goede fase van ons", zei coach Peter Bou- man van Tencezaman later. De winnende coach Michel Leon- hart vond dat zijn team na de voorsprong te gemakzuchtig werd. „We hadden de 3-0 moeten maken, maar ze wilden het te mooi doen. Dat is misschien ook logisch, omdat we in de competi tie twee keer ruim hadden gewon nen van Tencezaman." Nog voor de pauze benutte Van derhaeghen een overtalsituatie. In de tweede helft bracht Jonathan Constancia de marge op twee doelpunten (4-2). Tencezaman, dat geconcentreerd speelde, scoor de uit een snelle tegenaanval via Tim Mechelinck de aansluitings treffer. Met die 4-3 was de span ning helemaal terug, maar de indi viduele kwaliteit van de Axelse ploeg gaf alsnog de doorslag. Con stancia zorgde er in de slotmi nuut voor dat de beker opnieuw in het bezit kwam van Pro Sport/De Boemel. Pro Sport/de Boemel-Tencezaman 5-3 (3-2). Scoreverloop: Kjell Vander haeghen 1-0, Bart Rijckaert 2-0, Niek Luime 2-1, Michiel Standaert 2-2, Kje ll Vanderhaeghen 3-2, Jonathan Con stancia 4-2, Tim Mechelinck 4-3, Jona than Constancia 5-3. In de eerste klasse van het zaal voetbal Zeeuws-Vlaanderen werd nog één competitieduel gespeeld, tussen Wentzler Pauwels en 't Bierwinkeltje. De formatie uit Ter- neuzen won met dubbele cijfers (17-7) van de ploeg uit Vogelwaar de, die bij de rust al tegen een 10-2-achterstand aankeek. Met de zege verstevigde 't Bierwinkeltje de derde plaats. Doelpuntenmakers. Wentzler Pau wels: John de Waal, Martijn van Passel beiden 2, Ricardo de Bruijn, Jeffrey de Koning, Dave de Waal allen 1.1 Bier winkeltje: Ali Eryürük, Roy van Ham, Can Kiran, Jordi Verstraeten allen 4, Jan-Willem Tangelder 1. Ome'Piet, die donderdag negentig wordt, helpt nog wekelijks bij de trai ningen van de jeugd, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62