p Dubbele moord in Baflo: 28 jaar cel cheap.nl dagactie Sacha de Boer voelt zich fotografe: 'Ik ben een amateur-nieuwslezer' 37% BINNENLAND 5 Dagje Plopsaland De Panne incl. hotel cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 per /toplocatie één superactie! wo 6 maart WOENSDAG 6 MAART 2013 GRONINGEN - Alasam S.f de uitge procedeerde asielzoeker die op 13 april 2011 zijn vriendin Renske Hekman en politieman Dick Have- man ombracht, handelde welbe wust en met voorbedachte rade. Tot die conclusie komt de recht bank in Groningen, die S. gisteren 28 jaar celstraf oplegde voor dub bele moord en twee pogingen tot moord op omstanders in het Gro ningse dorp Baflo. Het Openbaar Ministerie (OM) had een levenslang tegen de ver dachte geëist. De rechtbank vindt die uitzonderlijke, uitzichtloze straf om 'humanitaire' redenen echter niet gepast. Wat voor de rechters ook meeweegt is dat Ala sam nog niet eerder veroordeeld is voor een geweldsdelict. De rechtbank stelt dat Renske Hekman 'op gruwelijke wijze' is omgebracht. Haar vriend sloeg ze ven keer met een zware brand blusser op haar in. Ook hoofd agent Dick Haveman is volgens de rechters doelbewust ver moord. S. schoot van dichtbij en gericht op hem. S.' advocaat Mathieu van Linde claimt dat zijn cliënt, mede door het gebruik van een antidepressi vum, in een psychose verkeerde en daarom niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor zijn daden. De rechters volgden echter een' rapportage van het Pieter Baan Centrum, dat juist conclu deerde dat van een psychose 'zeer waarschijnlijk' geen sprake is ge weest. Voor de negatieve bijwerkingen van het medicatiegebruik door Alasam S. is ook geen bewijs ge vonden. Het OM noemt de straf die de rechtbank heeft opgelegd 'fors', maar zal toch bekijken of het in hoger beroep gaat. Advocaat Van Linde vindt dat de rechtbank te snel voorbij is ge gaan aan de gemoedstoestand van zijn cliënt op de fatale avond. de zesjescultuur gelse tekst'. En dat er nogal wat ge goochel met cijfers aan te pas kwam, werd ook niet door ieder een gewaardeerd. Het zal zeker studenten afschrikken, verwacht rector Van der Zwaan. „Maar daar doen we het ook voor." Kan de UU studenten met weinig motivatie ook weigeren? Nee dus. Wubbels: „Wij zeggen dat zó te gen een student: 'Gezien hebben- „We willen jullie laten zien wat je leert op de universiteit en voor al ook hoé je dat leert. Je moet daar nu niet van in de stress schie ten. Je moet een goed beeld krij gen of dit voor jou een zinvolle studie is." Een van de tien aanwezigen was aan het twijfelen gebracht. „Ik had gedacht dat er veel meer poli tiek in zou zitten." Haar buurvrouw leek al tot de af hakers te behoren. „Ik vraag me nu echt af of heel die universiteit en die hoorcolleges eigenlijk wel iets voor mij zijn." De vwo'ers hadden een deel uit een beleidsplan gekregen en een Engels artikel. Ter lezing, ze hoef den het niet nu al te snappen. Ja, saai, dat plan, oordeelde een meis je. Een ander knapte af op 'die En- de wat je hier hebt laten zien, zou den wij je aanraden nog eens na te denken of je wel aan deze stu die moet willen beginnen'. Wie er voor kiest om dan toch te ko men, die is van harte welkom." Jacoline Slaager, Maaike Prins en Aimée Baars (vlnr) in het werkcol lege van de Universiteit Utrecht. foto Maarten Mooijman alleen vandaag boekbaar! door Monique Brandt HILVERSUM - Krap een uur nadat haar besluit bekend werd, was ze al 'trending topic' op Twitter. Sacha de Boer gaat verder als fotografe, na bijna zeventien jaar NOS, waar van tien jaar als nieuwslezer van het Achtuurjournaal. Nog tot en met 3 mei presenteert ze het Journaal, de troonswisse ling als royale kers op de taart. Dan is het echt klaar. Haar nieu we koers wordt naar eigen zeggen gedicteerd door haar hart. „Ik bén van huis uit fotograaf. Dit is wat ik wil en moét doen." Het besluit sluimert al lang, zo zegt ze. „Ik ben een amateur nieuwslezer: niet geschoold, ik heb het vak in de praktijk geleerd. En het is nog steeds leuk, maar na tien jaar Achtuurjournaal leek dit Sacha de Boer foto ANP me een mooi moment voor iets anders." Het gaat goed met haar foto's, ze heeft er net een aantal verkocht aan het Rijksmuseum Volkenkun de in Leiden. De waan van de dag en de dage lijkse deadlines ruilt ze nu graag in voor langer lopende projecten. Het eerstvolgende start al in april: samen met Jacob Jan Boerma, chef-kok van sterrenrestaurant De Leest in Vaassen gaat ze een boek maken over puur, natuurlijk eten. En wie weet zien we haar wel te rug op tv: documentaires, reispro gramma's, waarom niet? „Als er maar geen dagelijkse deadline aan hangt." In haar NOS-tijd maakte ze tal van grote gebeurtenissen van dichtbij mee. „Het leek weieens of al het nieuws in mijn dienst ge beurde. Onlangs zag ik een film pje bij Pauw en Witteman over li quidaties in Amsterdam. Bij echt al die liquidaties was ik aan het werk. Ik had dus in ieder geval een alibi." korting j per persoon, per arrangement 1 overnachting incl. ontbijt 1/ Kids t/m 11 jaar slapen gratis 1 x entree Plopsaland De Panne Hotel op 30 min. van Plopsaland II Hotel Albert II *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5