Gemeenteraad Hulst moet beslissen over lot van loket Kloosterzande Complex in de verkoop ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Huurverhoging hogere inkomens blijft 'beperkt' Steenworp met vijf bands op voorronde Hulst Vrouw slachtoffer van babbeltruc Hennepkwekerij op zolder geruimd WOENSDAG 6 MAART 2013 door Harmen van der Werf HULST - Woonstichting Hulst is niet van plan de hogere inko mens (boven 43.000 euro) een extra huurverhoging op te leg gen van twee procent. „Het geeft veel rompslomp", verklaart directeur Jos Valckx, „en levert nauwelijks iets op. Het gaat bij ons om misschien twee, drie huur ders." Het merendeel van de ruim 1500 huurders van woonstichting Hulst - Valckx schat 92 procent - verdient minder dan 33.614 euro. Zij krijgen 1 juli een huurverho ging voorgeschoteld van 2,5 pro cent inflatie (gemiddelde stijging van alle prijzen) plus 1,5 procent; dus 4 procent. De inkomensgroep 33.614-43.000 euro wordt gecon fronteerd met een stijging van 4,5 procent. Die van boven de 43.000 euro zou volgens het kabinet 6,5 procent kunnen krijgen. Woon stichting Hulst 'beperkt' dat dus tot 4,5 procent. De andere woningcorporaties in Zeeuws-Vlaanderen, Clavis (Ter- neuzen, Sluiskil) en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, houden het kruit nog droog. Ze laten weten de besluitvorming in de Eerste Ka mer af te wachten. Die is dinsdag met een week uitgesteld. Vraag is ook of de Belastingdienst nu wel op tijd inkomensgegevens kan le veren. Vorig jaar werd dit geblok keerd na een rechtszaak. Over het algemeen trekken Zeeuws-Vlaam se corporaties overigens samen op in het huurbeleid. Valckx noemt de extra huurverho ging een verkapte belastingverho ging. De rijksoverheid legt de cor poraties een verhuurdersheffing op, die uiteindelijk jaarlijks 1,7 miljard euro moet opbrengen. Dit geld heet bestemd te zijn voor de huurtoeslag voor huurders. Woon stichting Hulst is straks jaarlijks 760.000 euro aan de heffing kwijt, terwijl de extra huurverho gingen niet meer dan 125.000 eu ro opleveren. HOEK Een 94-jarige vrouw uit Hoek is maandagmiddag in haar woning slachtoffer ge worden van een babbeltruc. Een onbekende man kwam om half één bij haar langs. Met een smoes wist hij haar pinpas en pincode afhandig te maken. Met de pas wer den later enkele honderden euro's opgenomen. TERNEUZEN In de woning van een 27-jari- ge Terneuzenaar aan de Am- berboomstraat in de Terneu- zense wijk Triniteit werd donderdag een illegale hen nepkwekerij ontdekt Op zol der stonden 174 planten. Die zijn geruimd. De bewoner is aangehouden. Vorig jaar wa ren er in Terneuzen 143 mel dingen van hennepteelt. door Jean-Lou de Gucht HULST - Moet je een gemeentelo ket openhouden dat 150.000 euro per jaar kost en waar zeven bezoe kers per week komen? Dat was de vraag die bij de commissie Ruimte van de gemeente Hulst maandag avond op tafel lag. Het gaat hier om het gemeentelo ket in Kloosterzande, een erfenis van de laatste gemeentelijke her indeling. Om de pijn van de fusie te verzachten, behield Klooster zande haar servicebalie voor het aanvragen van bijvoorbeeld rijbe wijzen en paspoorten. Het aantal aangeboden diensten nam in de loop der jaren af, evenals het aan tal bezoekers. Het college van B en W van Hulst wilde van de commissieleden we ten of het loket in Kloosterzande open moet blijven en zo ja, op welke manier hier invulling aan moet worden gegeven. Een be drag van 150.000 euro, zonder dat daar de huisvestingskosten bij zijn inbegrepen, voor zeven han delingen per week is immers in economisch moeilijke tijden een tikkeltje te veel van het goede. Als het aan de fracties van Progres sief Hulst, PvdA en WD ligt, kan het loket wel dicht. Onafhankelijk raadslid Jos van Eek wil dat het lo ket blijft. „Heel veel taken van de overheid zijn niet rendabel. Dat hoort nu eenmaal bij dienstverle ning." Ook de SP wil het loket voor Kloosterzande behouden. Fons Dobbelaer (Algemeen Be lang Groot Hulst) vindt dat de af spraken die gemaakt zijn bij de fu sie van Hulst en Hontenisse moe ten worden nagekomen. Smits: „Maar er is in die tien jaar wel het een en ander veranderd." Het ^DA wil nog even afwachten of er misschien een steunpunt in de vestiging van de Rabobank in Kloosterzande kan komen. Groot Hontenisse pleit daar ook voor. HULST - Na twee eerdere voorron des strijkt de muzikale talenten jacht Steenworp zaterdag neer in Jongerencentrum de Komma in Hulst. De vijf deelnemers die strij den om een plek in de finale zijn The Fictionals, Eigenwijs, Nebo, Pevis en Monsun and the Majes tic Masters of Mayhem. De avond wordt afgesloten door rapper Lo-Bo. De jury kiest na afloop een winnaar die in de finale mag op treden in De Pit in Terneuzen. De derde voorronde begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. De band At tic Isolation won de eerste voor ronde in Westdorpe. DylN won de tweede in Schoondijke. Wat er met de Vlaanderenhal en de vorige week gesloten Gemeen telijke Sporthal in Sas van Gent gaat gebeuren, is nog niet bekend. Het complex staat inmiddels te koop. „De gemeentelijke sporthal staat bij de gemeente Terneuzen te koop", zegt een woordvoerder van die gemeente. „Het andere, veel grotere deel (de Vlaanderenhal), staat bij makelaar Putter Vastgoed te koop. Als ie mand het als één geheel wil ko pen, wordt er uiteraard overlegd. Want dat kan." Hoeveel de ge meente wil beuren voor de Ge meentelijke Sporthal, is niet be kend. De Vlaanderenhal met een totale oppervlakte van 5953 vier kante meter, wordt voor 495.000 euro aangeboden. Heel Sas van Gent hoopt dat het snel verloederende complex een nieuwe eigenaar krijgt. Veel Sas- senaren storen zich aan de plek waar ooit duizenden mensen ge noten van (bedrijfs)feesten, mu ziekfestijnen en sport. Staf Martens in de nieuwe hal met een paar vaantjes. „Achter elk vaantje zit een verhaal." foto Peter Nicolai Maart 1983. De Vlaanderenhal puilt uit tijdens een opname van het toen populaire radioprogramma LosVast. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57