Tv-app Delta voor mobiel en tablet Oud Haag in as in Terneuzen Aantal inbraken in regio neemt nog steeds toe almanak Een groep binnenstadbewoners pleit voor een tijdelijke verharding op de Kop van de Noordstraat. www.pzc.nl Volg het nieuws van de PZC overal met de app op uw smartphone Badkamers zeeland ledereen in de provincie heeft de zomer in z'n hoofd cultuur De rockband John Coffey speelt vrijdag extreme ultra power FZC Lf» KPN NL 14:41 26% f| Nieuwe Commissaris van de ■Hfl Koningin in Zeeland vult... TERNEUZEN - Aan de achterzijde van een woning aan de Beatrixstraat in Terneuzen heeft dinsdagavond even na half acht een felle brand gewoed in een coniferen- haag. Omwonenden probeerden de hoge vlammen onder controle krijgen met behulp van tuinslangen. De haag brandde volledig uit. De brandweer heeft het vuur afge- blust. Vermoedelijk is er sprake van brandstichting. De laatste ja ren kwamen er in periodes in Terneuzen meerdere keren coniferenbranden voor. foto Chris Platteeuw MIDDELBURG - Delta en Zeelandnet introduceren een gratis app waar mee de klant eenvoudig televisie kan kijken op de computer, tablet of smartphone. De app is gratis te downloaden via de App Store (Apple) en via de Google Play Store. Via het draadloze thuisnetwerk heeft de kijker rechtstreeks toegang tot twaalf populaire zenders uit het basispakket. Voor een goede werking adviseert Delta minimaal een midi-abonne- ment (8 Mbit/s). Als meer gezins leden tegelijk met hun laptop, ta blet of smartphone hun favoriete programma willen bekijken, is een sneller abonnement nodig (50 Mbit/s). Alles over O Ga verderop www.pzcwoiieri.iil beton op de Kop Steun voor door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het braakliggende terrein op de Kop van de Noord straat in Terneuzen moet tijdelijk worden verhard met betonplaten. Dat idee van een groep van onge veer 25 inwoners kreeg gister avond steun van veel aanwezigen bij een extra vergadering van de Wijkraad Binnenstad. Wethouder Frank van Hulle wil de daar van inwoners en onderne mers horen wat zij graag op de Kop zien gebeuren, nu een plan voor winkels en appartementen is afgeketst. Een burgercollectief hoopt binnen twee maanden een uitgewerkt plan voor een perma nente invulling aan de gemeente voor te leggen. Daar werd giste ren niet over vergaderd. De aanwe zigen bogen zich alleen over de vraag hoe de Kop weer tijdelijk 'toonbaar' kan worden gemaakt. Binnenstadbewoner Hans Vlottes ontvouwde het plan van 25 inwo ners. „Eerst dachten we aan gras, maar dat vergt ook weer onder houd. Bovendien dreigt het dan al snel een hondenuitlaatterrein te worden. Wij hebben daarom geke ken hoe we met zo weinig moge lijk kosten tot iets anders fatsoen lijks kunnen komen. Daarbij heb ben we rekening gehouden met de bevoorrading van winkels en een doorloop naar het winkelcen trum Schuttershof." De bewoners komen uit bij een verharding, zoals die ook op het Stadhuisplein ligt. Vlottes: „Het wordt dan een verdiept plein voor algemeen gebruik. Zorg er voor bedrijvigheid met een braderie of een speelplek voor kinderen." Op de plek van de te slopen 'panden van De Mul' heeft de groep par keerplaatsen bedacht. Van Hulle neemt het signaal 'geen gras, maar verharding' mee in een be sluit over een tijdelijke invulling. „We proberen nog voor de zomer iets te realiseren", zei hij. WOENSDAG 6 maart 2013 TERNEUZEN - De politie kreeg in fe bruari 46 meldingen van inbra ken in Zeeuws-Vlaamse wonin gen. Dat zijn er opnieuw meer dan in de maanden ervoor. Steeds meer inbraken vinden plaats in huizen met verouderd hang- en sluitwerk. Daarbij wordt de slotplaat verbogen en het cilin- derslot afgebroken; de zogenaam de Bulgaarse methode. Ook neemt het aantal inbraken in het buitengebied toe: er kwamen mel dingen uit Zuiddorpe, IJzendijke en Groede. Steeds vaker vinden inbraken overdag plaats, meldt de politie. Die vraagt burgers oplet tend te zijn en bij een verdachte situatie de politie te bellen. Zeeland Terneuzenaar in beroep tegen verlengen van zijn tbs 05.0314*5 Nieuw warmterecord in Westdorpe 05.03 14:24 Gratis app Delta maakt televisie kijken op pc, table... 05.0*3 11:52 Tip? redactie@pzc.nl 't Is een moeilijke leeftijd, veertig - en-een-beetje. Een leeftijd waarop je onder ogen moet gaan zien dat je ouder wordt. Desnoods met hulp van anderen, zo ondervond onze sympathieke Buttinger. De eerste klap kwam van een jonge re collega, die hem een lift naar huis aanbood. Hem, eenmaal thuis, een klein beetje moeite zag hebben om uit de lage auto te komen. En hem toevoegde: „Ja, 't is een beetje lasti ge auto voor oude mensen..." En de tweede van die uitbater van dat etablissement waar hij laatst binnenstapte. Daar stond op dat mo ment een hippe zender hits van nu te spelen. „Zal ik Arrow Classic Rock maar even voor je opzetten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53