Raad Reimerswaal worstelt om besluit te nemen 'Zorg en ondersteuning straks niet meer onbeperkt beschikbaar* lgl aa zoe en BEVELANDEN en THOLEN 25 Lessen Frans op woensdag Oecumenische viering in t Kerkje Lente-, Tbin- en Woonbeurs Lezing over Chopin en George Sand Delta Generation in De Meiboom Knapzakroute gaat weer rond Nisse WOENSDAG 6 MAART 2013 De moeder van Marlène heeft een probleem als ze niet meer in Kruiningen terecht kan. „Niet iedereen heeft een auto voor de deur." foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan kruiningen - Na anderhalf uur dis cussie over de mogelijke sluiting van de consultatiebureaus in Waarde en Kruiningen nam de ge meenteraad van Reimerswaal gis teren een besluit: het besluit valt in de vergadering van 26 maart. Verder uitstel verdraagt de kwes tie niet, al is het maar omdat de bureau's de gemeente afgelopen jaar al 53.000 euro extra hebben gekost door ze een jaar langer open te houden, noteerde Cees Verburg (PvdA). En er moet wel bezuinigd worden, stelde de raad zich voor ogen. Het voorstel van burgemeester Huisman om het voorstel, gezien de vele vragen van de raad, in te trekken en te herzien ging PvdA, Leefbaar Rei merswaal en Christenunie te ver. De raad bleef argumenteren over details als huurprijzen, inklapba re aankleedtafels en aanwezigheid van scholen. Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal wilde weten waarom er niet één bureau zuigelingenzorg komt waar straks de hele jeugdzorg ook ingebracht kan worden. Zolang de Tweede Kamer de transitie van de jeugd zorg naar de gemeenten niet hel der heeft, kan van het college nog geen visie op de invulling daar van verwacht worden, veront schuldigde wethouder Hans de Kunder zich. Rien Bruinooge (SGP) daarentegen verloor zich in zijn vaardigheden als planner door de raad en de manager Jeugd gezondheidszorg Oosterschelde- bekken van de GGD voor te reke nen hoe het werkrooster op de consultatiebureau's efficiënter en dus in Waarde en Kruiningen goedkoper kan. Er schijnen nu voor- en tegenstanders door: SGP lijkt tegen, PvdA, LR en CDA voor. De Christenunie is er niet uit en wil de sluiting van Kruinin gen en Waarde graag afwegen in samenhang met de hele Reimers- waalse en Zeeuwse zuigelingen zorg. De WD sprak zich niet uit. I door Rob Paardekam goes - Zorg en ondersteuning zijn in de toekomst niet meer onbe perkt beschikbaar. Bovendien zal vaker een beroep worden gedaan op mantelzorgers en vrijwilligers. Dat staat in een nota van het Sa menwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio (SWVO). De nota is gemaakt omdat het Rijk taken uit de AWBZ gaat over hevelen naar de gemeenten. Het gaat om onder meer de functies begeleiding en verzorging. Deze vallen straks onder de WMO. Het Rijk geeft de gemeenten echter veel minder geld dat nu nog voor de AWBZ-taken wordt uitgetrok ken. Het is aan gemeenten om met veel minder financiële midde len toch goede zorg te bieden. Het zal allemaal wat minder wor den, zo valt te lezen in de discus sienota. De beschikbare middelen zullen in de toekomst terecht ko men bij mensen die het kwets baarst zijn. Verder zal een beroep worden gedaan op de maatschap pij om oplossingen te vinden en elkaar te helpen. De zorg zal deels worden overgenomen door vrij willigers en mantelzorgers. Het idee leeft om deze mensen te on dersteunen vanuit laagdrempelige steunpunten. Per wijk of kern kan een bedrag worden uitgetrok ken om dit soort 'sociale active ring' te stimuleren. De nota is nog geen gezamenlijke visie van de zeven gemeenten in de Oosterschelderegio (Goes, Bor- sele, Kapelle, Reimerswaal, Noord-Beveland, Tholen en Schouwen-Duiveland). Het moet gezien worden als een discussie stuk. Het SWVO wil nu in ge sprek gaan met allerlei groepen die betrokken zijn bij de zorg. Dat kan tot aanpassingen leiden. De aangepaste nota moet vervolgens rond de zomer worden vastge steld door de zeven gemeenten. kapelle - Non-profit- en gersorganisaties die actief zijn in de gemeente Kapelle, kunnen voortaan via een nieuwe digitale vacaturebank mensen werven. Te vens kunnen vrijwilligers die op zoek zijn naar vrijwilligerswerk, zelf zoeken in het aanbod van de (lokale) organisaties. Om vacatu res te kunnen plaatsen, moeten or ganisaties zich eerst via de site bij de vacaturebank aanmelden. Na aanmelding ontvangt men inlog gegevens en een handleiding. Hiermee kan men zelf vacatures plaatsen en beheren. Hetzelfde geldt voor vrijwilligers. De digita le vacaturebank is te vinden via www.ouderenzorgkapelle.nl/vacatu- rebank. GOES De lessen Frans op Reis van de Alliance Fran^aise die vanaf 20 maart worden gege ven in Het Ostrea Lyceum aan de Fruitlaan in Goes, zijn niet op dinsdag, zoals gisteren in de krant stond vermeld, maar op woens dag. De cursus telt in totaal twaalf lessen van anderhalf uur. ELLEWOUTSDIJK De oecumenische bijeen komst op zondag 17 maart in het Kerkje van Ellesdiek, wordt geleid door Hannie Oele. Het thema van de bij eenkomst in streektaal is 'Kom van, kom van'. Het mannenkwartet Mie z'n vie ren doet mee en de collecte is voor de Wilde Ganzen. Aanvang: 14.30 uur. GOES In de Zeelandhallen in Goes wordt van 15 tot 17 maart een Lente-, Tuin- en Woon beurs gehouden. Op vrijdag is de beurs van 11.00 tot 21.00 uur open, op zaterdag en zondag kunnen belang stellenden terecht van 10.00 tot 17.00 uur. Veel standhou ders tonen hun koopwaar. De toegang is gratis. GOES Martine Cadière spreekt don derdag 14 maart voor de Alli ance Fran^aise over het con tact tussen componist Frédéric Chopin en schrijf ster George Sand. Tijdens de lezing komt het werk van beide kunstenaars aan bod. De lezing is in Terminus in Goes. Aanvang 20.00 uur, en tree 6 euro. KRABBENDIJKE De Zeeuwse band Delta Ge neration, waarvoor de kiem al in de jaren zestig werd ge legd, treedt zaterdag 9 maart op in De Meiboom in Krab- bendijke, het dorpshuis dat de band al eerder tot de nok wist te vullen. Het optreden begint om 20.30 uur en een kaartje kost 10 euro. Voor 20 euro mag je backstage. NISSE Tot aan de herfstvakantie is de Knapzakroute rond het dorp Nisse weer te lopen met een gevulde knapzak. Bij Jikkemiene op het Dorp- spleis kost de knapzak 11 eu ro. Daarmee zijn de 10 kilo meter langs zorgboerderij Akkerwinde en Kaasboerde rij Ter Nisse goed voorzien. Opgeven: 0113-231772.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49