Tien vrijwilligers voor WD bindt strijd aan bijwonen inhuldiging met verpaupering SCHOUWEN -DUIVELAND 25 Politie grijpt twee inbrekers in kraag YMCA houdt instuif in Driehoek Lezing over Chopin en George Sand Lezing dyslexie in bibliotheek Rinko treedt op in Ons Dorpshuis Lente-, TUin- en Woonbeurs WOENSDAG 6 MAART 2013 voor Manege Balans Robin Groen aan het paardrijden bij Manege Balans, met zijn moeder Brenda links en 'moeder van de manege' Marian van der Meij (midden) en een mede werkster van de manege, foto Dirk-Jan Gjeltema ERVARINGEN MET 'PAARDENKRACHT' Robin Groen heeft door het syndroom van West een ontwik kelingsachterstand. Na een tip van de fysiotherapeut gingen va der Peter en moeder Brenda met hun zoon naar manege Balans. „We hebben hem op zijn buik op een paard gelegd. Dat vond hij prachtig. En Robin is heel nieuwsgierig, wil alles zien. Zo heeft hij geleerd zich op te richten." Ook oefeningen om zelfstandig te leren zitten en ba lans te houden, bleken voor Ro bin op een paard goed te doen. Robin is de jongste ruiter van Ba lans. Paardrijden draagt volgens de stichting en manegemedewerkers positief bij aan onder meer rust, concentratie en bij het versterken van spierkracht. Een greep uit de 'hulpmiddelen' van Balans: therapie met paarden voor autistische kinderen en kinde ren met ADHD, paardrijles in geba rentaal, aangepaste zadels en een rolstoelgeschikte huifkar. SPGSD heeft een volledig aange past vakantiehuis (het Groote Huis) op het terrein te huur. Dat is tot eind september volgeboekt. Er loopt een project Leren op Loca tie: zeer moeilijk lerende kinderen van de Beatrixschool kunnen op Manege Balans aan de slag om werkervaring op te doen. Ook dag besteding heeft er een plek. Zie: www.manegebalans.nl en http://spgsd.manegebalans.nl/. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Tien Schouwen-Duive- landers hebben aan de gemeente laten weten dat ze graag de inhuldi ging van koning Willem-Alexander willen bijwonen in Amsterdam. Of ze ook echt een uitnodiging ontvangen, is nog maar de vraag. Burgemeester Rabelink heeft, in samenspraak met zijn collega-bur gemeesters, afgesproken dat hij bij commissaris van de Koningin Han Polman drie of vier personen doorgeeft die 'afspiegeling van de bevolking' vormen. Daarbij kan de burgemeester ook personen voordragen die zichzelf niet heb ben opgegeven. Donderdag geeft de gemeente Schouwen-Duive- land de kandidaten door. Zodra Polman de lijstjes van alle dertien Zeeuwse burgemeesters binnen heeft, kiest hij 25 gelukkigen uit. In totaal mogen 500 'gewone Ne derlanders' naar de Nieuwe Kerk. De gemeente heeft één suggestie binnengekregen voor een locatie voor de Koningsboom, die de ge meente op 30 april ter ere van de troonswisseling plant. Die sugges tie - het Havenplein in Zierikzee - wordt niet opgevolgd, omdat de herinrichting van het plein al te ver is gevorderd. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De WD komt nog deze maand met een voorstel om eigena ren van verpauperde panden har der aan te pakken. Nu kan de ge meente alleen optreden als een pand een risico vormt, doordat het bijvoorbeeld op instorten staat. Als het aan fractievoorzitter Wout van den Berg ligt, worden de gemeentelijke verordeningen zo aangepast dat pandeigenaren in een eerder stadium kunnen worden aangesproken. „In de ge meente Groningen hebben ze dat ook gedaan.", zegt Van den Berg. Door de scherpere regels kan de gemeente de eigenaar dwingen het pand op te knappen zodra er sprake is van onhygiënische toe standen zoals ongedierte. „Mis schien maakt dat de eigenaren er wel bewust van dat ze hun vast goed voor een iets lagere prijs moeten verkopen." Als projectont wikkelaars toch besluiten de pan den in eigendom te houden, is Van den Berg al 'heel tevreden' als extra regels en controles lei den tot opknapwerkzaamheden. Met het voorstel wil Van den Berg niet alleen het centrum van Bruinisse, maar ook verpauperde panden elders aanpakken. OUDDORP De politie heeft woensdag? avond twee 43-jarige man nen uit Den Haag en Rijs wijk aangehouden na een woninginbraak aan de Dorpsweg in Ouddorp. De bewoner trof de inbreker aan, waarna die op de vlucht sloeg. Bij de aanhouding ont dekte de politie inbrekersge reedschap in hun auto. ZIERIKZEE Kinderen die zin hebben om een middagje te knutse len, kunnen woensdag 13 maart weer terecht in ge bouw De Driehoek aan het Kerkhof in Zierikzee. YMCA houdt dan een mini-instuif voor kinderen tussen de 4 en 7 jaar. De middag begint om 14.00 en duurt tot 15.30 uur. Kosten: 1,50 euro. GOES Martine Cadière spreekt don derdag 14 maart voor de Alli ance Fran^aise over het con tact tussen componist Frédéric Chopin en schrijf ster George Sand. Tijdens de lezing komt het werk van beide kunstenaars aan bod. De lezing is in hotel Termi nus in Goes. Aanvang 20.00 uur. Entree 6 euro. ZIERIKZEE Voor ouders van kinderen die kampen met dyslexie houdt Bibliotheek Ooster- schelde in samenwerking met Balans een gratis toegan kelijke bijeenkomst. In de le zing wordt duidelijk ge maakt wat dyslexie is, hoe er mee om te gaan en wat je van de school mag verwach ten. Aanvang 20.00 uur. NIEUWERKERK Zanger Rinko treedt aan staande zaterdag 9 maart in Ons Dorpshuis in Nieuwer- kerk. Het optreden begint om circa 22.30 uur. Voor en na Rinko staat de band Grass op het podium. Zij be ginnen om 21.30 uur. De toe gang tot de muziekavond is gratis. Het dorpshuis is te vinden op Poststraat 20. GOES In de Zeelandhallen in Goes wordt van 15 tot 17 maart een Lente-, Tuin- en Woon beurs gehouden. Op vrijdag is de beurs van 11.00 tot 21.00 uur open, op zaterdag en zondag kunnen belang stellenden terecht van 10.00 tot 17.00 uur. Veel standhou ders tonen hun koopwaar. De toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43