SPORT Geen problemen Dortmund Ronaldo schiet Real Madrid tegen oude club Manchester United naar kwartfinale van Champions League. Fusieclub FC Axel moet al op zoek naar een nieuwe voorzitter Ronaldinho niet bij selectie Brazilië Pechstein baalt van dopingcontroles Van Rijsselberghe verspeelt leiding Honkballers naar tweede ronde SPORT WOENSDAG 6 maart 2013 RIO DE JANEIRO Bondscoach Luiz Felipe Sco- lari van de nationale voetbal ploeg van Brazilië heeft Ro naldinho niet opgeroepen voor de oefeninterlands te gen Italië (in Genève) en Rusland (Londen, stadion van Chelsea). De aanvaller speelde vorige maand een slechte wed strijd tegen Engeland. Hij miste een strafschop en werd gewisseld. Scolari heeft Kaka wel opgenomen in zijn selectie. BERLIJN Claudia Pechstein (41) is ver ontwaardigd over het aantal dopingcontroles dat zij moet ondergaan. Daarop heeft zij haar beklag gedaan bij het Wereldantidoping- agentschap. De Duitse schaatsster moest onlangs in acht dagen tijd vijf controles ondergaan. Sinds haar terug keer na een schorsing van twee jaar is Pechstein 105 keer gecontroleerd, waarvan 86 keer onaangekondigd. BUZIOS Windsurfer Dorian van Rijs selberghe heeft op de vierde dag van het WK in het Brazi liaanse Buzios zijn leidende positie verspeeld. De olympi sche kampioen eindigde dinsdag in de negende man che als 27e en in de tiende ra ce als zestiende plaats. „Dit ligt echt aan mezelf. Ik heb dit gedaan. Dit is echt een zwarte bladzijde in mijn his torie", zei een teleurgestelde Van Rijsselberghe. TAICHUNG De Nederlandse honkballers hebben dinsdag de tweede ronde van de World Base ball Classic bereikt na een 4-1-zege in de afsluitende groepswedstrijd tegen Au stralië. Nederland won in de poule B eerder van Zuid-Ko- rea en verloor van gastland Taiwan. Oranje en Taiwan treffen in de tweede ronde (8 tot en met 12 maart) titelverdedi ger Japan en Cuba, de beste landen uit groep A. Winnaar, toch geen held Cristiano Ronaldo (rechts) neemt uiterst ingetogen de felicitaties van zijn ploeggenoten in ontvangst na zijn winnende treffer namens Real Madrid tegen zijn voormalige werkgever Manchester United, foto Peter Powell/EPA door Leon ten Voorde MANCHESTER - Ruim een uur voor de aftrap van de sterrenslag ver scheen in Engeland op twitter een grapje met de opstellingen van beide teams. Manchester Uni ted: Robin van Persie en tien an deren. Real Madrid: Ronaldo en tien anderen. Het was een even subtiele als niets verhullende ver wijzing naar de grootsheid van de twee beoogde vedetten van de avond. Lange tijd leken de spotlights vooral te branden voor Robin van Persie, maar het werd toch het duel van Cristiano Ronaldo. Ruim 68 minuten lang glansde al leen het gel in zijn haar toen hij een voorzet van dichtbij binnen gleed en Real daarmee op een ge ruststellende 2-1-voorsprong bracht. Ronaldo, die in 2003 als een tiener met puistjes bij United binnenkwam en in 2009 als een wereldster Old Trafford verliet, juichte niet na zijn goal en zocht zwijgend zijn teamgenoten op. Maar diep van binnen besefte hij, dat dit wel eens zijn jaar en ook het jaar van Real Madrid kan wor den. Nu de Spaanse titel uit zicht is verdwenen, heeft de koninklij ke alles gericht op de ultieme be kroning, de tiende Europese be ker in de historie. Toch zal de terugkeer van Ronal do op de gewijde grond vandaag Borussia Dortmund heeft zich dinsdag vrij eenvoudig geplaatst voor de kwartfinales van de Cham pions League. De Duitse landskam pioen rekende voor eigen publiek af met Sjachtar Donetsk: 3-0. Dat was meer dan voldoende na de eerdere 2-2 in Oekraïne. niet de voorpagina's van de Engel se kranten sieren. Ronaldo was winnaar, maar geen held. Daar voor werd de zege teveel betwist. Bij Manchester United had gistera vond iedereen het over de Turkse scheidsrechter Cuneyt Cakir, die na 58 minuten spelen het vlakke duel opeens een heel ander ge zicht gaf door United-speler Nani met rood van het veld te sturen. De Portugees raakte bij een on handige actie met een vooruitge stoken been Real-verdediger Arbe- loa en de vraag die iedereen bezig hield was: opzet, of een ongeluk je? Nani leek oog voor de bal te hebben, maar tot woede van alles en iedereen op Old Trafford dacht Cakir daar anders over. De klus was eigenlijk al na één helft geklaard. Felipe Santana maakte na een half uur met een kopbal de 1-0, waarna Mario Götze enkele minuten later de 2-0 scoorde. In de tweede helft zorgde Jakub Blaszczykowski voor het derde doelpunt van de avond. Het was een cruciale beslissing, want door een eigen goal vlak na rust van Sergio Ramos, leek het tactisch gedisciplineerde United de aanvalsmachine van Real al ontmanteld te hebben. De Madri- lenen mochten de bal hebben, maar kregen slechts zelden een vinger tussen de massieve deur. Van Persie werd nauwelijks ge zocht, maar op de spaarzame mo menten dat de Nederlander de bal kreeg, droop de klasse er wel vanaf. Van Persie is bij het zakelij ke, zuinige United voorbereider en afmaker tegelijk geworden. He lemaal als Wayne Rooney ook nog eens op de bank wordt gehou den, zoals gisteravond gebeurde. Pas toen United niets meer had te verliezen, kreeg Van Persie steun en liet United de bakens van ze kerheid los. Het duel dat vooraf zoveel mooie verhalen kende, werd dus de wedstrijd van de man om wie het eigenlijk niet moet gaan, de scheidsrechter. Na de rode kaart voor Nani voerde Real meteen de druk op en de om singeling kon niet zonder gevol gen blijven. Invaller Modric schoot in de 65e minuut de gelijk maker binnen, waarna Ronaldo even later Real de doorgang naar de kwartfinales schonk: 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33