Overstekende padden hebben weer steuntje in de rug nodig WALCHEREN 25 Kerkdienst met eenvoudige maaltijd Bert van Leerdam stopt met swingavond Actie opruimen van zwerfafval Knapzakroute gaat weer rond Nisse Lezing Van Hooff CSW van de Perre Jeugdvoorstelling in historische kerk Lezing over Chopin en George Sand Lente-, Tliin- en Woonbeurs WOENSDAG 6 MAART 2013 sluiting Subway VLISSINCEN Op zondag 17 maart wordt een bijzondere dienst gehouden in de Sint jacobskerk in Vlissin- gen. In deze dienst staan ont moeting, met elkaar in gesprek zijn, bezinning én het gezamen lijk gebruiken van een eenvou dige maaltijd centraal. Men dient zich aan te melden via het emailadres maaltijdpknvliss@gmail.com. De dienst begint om 17.00 uur en de toegang is vrij. MIDDELBURG Deejay en presentator Bert van Leerdam stopt met de 30-40- or-more-swingavonden in het Schuttershof in Middelburg. „Het komt er op neer dat ik, net als de meeste mensen uit de doelgroep, eigenlijk te wei nig 'puf heb om na een drukke werkdag tussen 23.00 en 4.00 uur op de vrijdagavond nog eens 'te keer te gaan"', laat Van Leerdam weten. VEERE Een aantal inwoners uit Dom burg, Oostkapelle en Seroosker- ke ergert zich aan het vele zwerfVuil en gaat dat zaterdag opruimen tijdens de Landelij ke Opschoondag. Rond 11.00 uur wordt de opruimactie afge sloten in de Gemeenteloods aan de Baayenhovenseweg 4 in Grijpskerke. Burgemeester Rob van der Zwaag zal hierbij aan wezig zijn. NISSE Tot aan de herfstvakantie is de Knapzakroute rond het dorp Nisse weer te lopen met een ge vulde knapzak. Bij Jikkemiene op het Dorps plein kost de knapzak elf euro. Daarmee zijn lopers van de 10 kilometer langs zorgboerderij Akkerwinde en Kaasboerderij Ter Nisse goed voorzien. Opgeven moet via het telefoon- numer 0113-231772. MIDDELBRG Dr. Anton van Hooff uit Nijme gen geeft donderdag om 19.00 in de aula van CSW Van de Per- re een lezing, getiteld: 'Seneca, een passie voor passiviteit* Het gastcollege wordt gegeven voor leerlingen van vwo-6 met Latijn in hun pakket. De lezing kan ook bezocht worden door 'Latijn-leerlingen' van andere scholen en belangstellenden. Toegang voor niet-leerlingen is drie euro. OOST-SOUBURG In de historische kerk in Oost- Souburg speelt theatergroep Pa- getti zondag om 10.45 de kin- derlunchvoorstelling 'Strakjes komt de clown te zien' in de Historische Kerk in Oost- Sou burg. Het is een voorstelling voor kinderen van 2 tot 6 jaar. Toegang 9 euro (voor vrienden van de Historische Kerk 7,50 eu ro), inclusief de lunch. Kaarten alleen in de voorverkoop. GOES Martine Cadière spreekt don derdag 14 maart voor de Allain- ce Frangaise over het contact tussen componist Frédéric Chopin en schrijfster George Sand. Tijdens de lezing komt het werk van beide kunste naars aan bod. De lezing wordt gehouden in Hotle Terminus in Goes. Deze begint om 20.00 uur, en toe gang kost 6 euro. GOES In de Zeelandhallen in Goes wordt van 15 tot 17 maart de tweede Lente-, Tuin- en Woon beurs gehóuden. Tijdens de bers zijn er workshops en de monstraties. Op vrijdag is de beurs van 11.00 tot 21.00 uur open, op zaterdag en zondag kunnen belangstellenden te recht van 10.00 tot 17.00 uur. Veel standhouders tonen hun koopwaar. De toegang is gratis. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Paringsdrift gaat de padden dezer dagen weer parten spelen. Het water lonkt, maar de weg ernaartoe is voor velen een do delijke. Talloze amfibieën laten het leven, geplet door auto's. Paddenoverzetacties moeten de beestjes veilig naar de andere kant van de weg helpen. Padden doen dat, in tegenstelling tot hun broeders de kikkers, op het ge makje, blijven tussendoor vaak ook even hangen op het warme as falt. Donderdag gaan vrijwilligers aan de slag aan de Domburgse weg even buiten de bebouwde kom van Domburg. In Vrouwen polder, ter hoogte van Duinoord aan de Fort den Haakweg, is alles al gereed. De overzetacties zijn even simpel als doeltreffend. Zet een stuk gaas van zo'n halve me ter hoogte in de wegrand en graaf plastic emmers in tot het maai veld, om de tien tot vijftien me ter. De pad loopt tegen het gaas, zoekt verder en belandt in zo'n emmer. Elke dag maakt een vrij willigers een emmerrondje en zet de 'gevangen' padden veilig over. Freek Wisse coördineert de actie in Vrouwenpolder: „Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet voor ons het gaas. Zij hadden vori ge week tijd, dus het staat er nu al. We hebben nog geen padden gevangen, ik verwacht vannacht de eerste. Wij doen dit nu een jaar of twintig. We hebben een re cord gehad van 1200 in 2005. Afge lopen jaar zaten we op 230. Er is geen peil op te trekken. Ik vraag me alleen af: waar blijven die pad den?" In Vrouwenpolder steekt de pad over naar de vijver bij Duinoord. Henk Remijn van de Natuurvere- niging Walcheren is de drijvende kracht achter de Domburgse ac tie: „De avondtemperatuur gaat omhoog. Als er nu ook regen komt, steken ze massaal over. Ze komen uit het bosgebied en gaan naar de grote vijver bij villa Duin vliet. We zetten zo'n 200 meter af met gaas." De Polredijk tussen Vrouwenpol der en Veere heeft ook oversteek- plekken. Daar waarschuwen bor den voor overstekende padden. Henk Remijn houdt zich al twee decennia bezig met het overzetten van padden aan de Domburgse weg nabij Villa Duinvliet, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25