"Ik hoop een makkelijk benaderbare bestuurder te zijn" Installatie commissaris van de Koningin Han Polman Bezoek internationale fototentoonstelling in Goes Geef jij graag je mening? Provincie stimuleert de agro en food sector Tv *r> Provinciewerk Informatierubriek van Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Op vrijdag 8 maart wordt onze nieuwe commis saris van de Koningin (CdK) Han Polman officieel geïnstalleerd. Hij stelt zichzelf graag alvast aan u voor. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Ootmarsum, een mooi stadje in Noord-Oost Twente. Daar hadden mijn ouders een bloemenzaak waar van ik lang heb gedacht die over te zullen nemen. Wat deed u hiervoor? Ik werkte in de zaak van mijn vader, studeerde Bestuurskunde aan de Universiteit Twente. Ik werkte bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties in diverse functies. Toen combineerde ik dat als lid en fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Den Haag. Daarna was ik directeur bij de gemeente Vlaardingen. Na mijn burgemeesterschap in Noordwijkerhout werd ik in 2005 burgemeester van Bergen op Zoom. Hoe vinden uw echtgenoot en kinderen het om naar Zeeland te verhuizen? Mijn vrouw Caroline en de kinderen Eva, Roos, Job en Bas vinden het wel een mooi avontuur. Zeeland is al een beetje bekend en dat scheelt. Waar we gaan wonen, weten we nog niet precies. We hopen ons huis in Bergen op Zoom binnen afzienbare tijd te kunnen verkopen. Ik zou het zelf het mooist vinden te kunnen lopen of fietsen naar de Abdij. U was burgemeester van Bergen op Zoom. Wat brengt u uit deze functie mee in uw CdK-schap? Het burgemeesterschap is ook een publieke functie waarbij een goed samenspel tussen college en raad een voorwaarde is voor goed bestuur. Ook het besef dat alleen door goede samenwerking met inwoners, maat schappelijke organisaties en het bedrijfsleven mooie resultaten kunnen worden gehaald. Wat betekent Zeeland voor u? Wat is uw band met Zeeland? Vanuit mijn burgemeesterschap had ik al veel contact met Zeeland: over de gezamenlijke opgaven in de Zuidwestelijke Delta, het water, de economie, de wegen en de natuur. En in de nieuwe politieregio Zeeland- West-Brabant had ik ook al goed contact met de dertien Zeeuwse burgemeesters. Privé kwam ik met mijn gezin en vrienden al veel in Zeeland: de geweldige stranden, de zee en de zeilschool van één van de kinderen. Wat wilt u voor Zeeland gaan betekenen? Ik wil graag de Zeeuwse krachten helpen verbinden: de diversiteit en eigenheid koesteren en verbinden met het gezamenlijke Zeeuwse belang. Als we binnen Zeeland samen optrekken kunnen we meer bereiken in de Delta, nationaal en in Europa. Ik hoop daarbij een herkenbare en makkelijk benaderbare bestuurder te zijn. Hoe ziet u uw voorzitterschap van Provinciale Staten in relatie tot uw voorzitterschap van Gedeputeerde Staten? Als voorzitter van Provinciale Staten (PS) ben ik onafhankelijk en draag ik bij aan een goed besluitvormings proces. Als voorzitter van Gedeputeerde Staten (GS) doe ik mee met het bepalen van de inhoudelijke koers van het provinciebestuur. Omdat ik als commissaris beide voorzitterschappen vervul, hoop ik bij te dragen aan een goed samenspel tussen PS en GS, met respect voor eikaars rollen. U bent gewend aan een drukke agenda. Wat doet u om die drukke agenda de baas te blijven? Door zelf wel zoveel mogelijk de regie over de agenda te blijven voeren. Het thuisfront waakt er ook voor dat ik niet vervat in mijn neiging almaar door te werken. Wat is uw grootste passie naast uw werk? Mijn gezin. De kinderen zitten volgend jaar alle vier op de middelbare schoot. Daarnaast moet er tijd blijve'n om piano te spelen: klassiek en jazz. Hoe begint u uw werkdag? Eerst een praatje maken met mijn secretaresse. Dat is goud waard. Wat ziet u als grootste uitdaging? De veranderingen in de maatschappij gaan snel en zijn niet altijd even duidelijk; economisch, sociaal en demografisch. De uitdaging is binnen Zeeland de krachten te bundelen, tussen overheden, bedrijfsleven en maatschappelijke instellingen. Dan kunnen we ook beter samenwerken met onze omgeving en veel moois bereiken. Provinciale Staten mmmmmmmm Zeeland mtmmmmmmÊm Op vrijdag 8 maart 2013 vindt om 14.30 uur een buitengewone vergadering van Provinciale Staten plaats in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Tijdens deze bijeen komst wordt Han Polman geïnstalleerd als commissaris van de Koningin in Zeeland. Deze bijzondere vergadering van Provinciale Staten wordt ook uitge zonden via www.zeeland.nl en Omroep Zeeland televisie Na Rome, Berlijn en Londen vindt op woensdag 13 maart de opening plaats van de internationale fototentoonstel ling Solutions by NOOR in Nederland. De opening begint om 19.30 uur in de Grote Kerk in Goes. U bent hierbij van harte welkom. In de. tentoonstelling brengen acht van 's werelds beste fotografen, waaronder diverse World Press Photo winnaars, oplossingen voor klimaatverandering wereld wijd in beeld. U kunt de tentoonstelling tot en met 1 april 2013 bezoe ken. De expositie is mede mogelijk gemaakt met subsidie van Provincie Zeeland uit het grensoverschrijdend project Neem de Mensen Mee!. Openingstijden Grote Kerk: 09.30 uur tot 17.00 uur, op zondagen gesloten. De entree is gratis. Zie ook: www.maakdeswitch.nl En heb je een brede interesse? Geef je dan op bij Jouw Zeeland en laat je stem horen! Wat is Jouw Zeeland? Jouw Zeeland is een groep van onge veer 200 jongeren-tussen de 12 en 24 jaar. Je praat samen met andere jon geren tijdens bijeenkomsten mee over beleid van Provincie Zeeland. Jouw mening wordt vervolgens meege nomen in het maken van beleid. De onderwerpen variëren van cultuur tot economie. Jouw voordeel? Je leert allerlei leuke mensen kennen, je mening doet ertoe én jij bent erbij. Wil jij graag je mening laten horen? Geef je dan vrijblijvend op via jouwzeeland@zeeland.nl of kijk voor meer informatie op www.jouwzeeland.nl óf op de Facebook pagina. Tip: doe je maatschappelijke stage bij Jouw Zeeland, zo sla je twee vlie gen in één klap. Stel, je hebt in Zeeland een groot bedrijf in de food sector, bijvoor beeld een overslagbedrijf voor fruit. Je bent op zoek naar nieuwe oplossingen voor je verouderde koelsysteem. Als je naar het personeelsbestand kijkt, kom je tot de conclusie dat je niet de juiste mensen hebt rondlopen om dit probleem op te lossen. Wat nu? Foodport Zeeland Wat je nodig hebt is een netwerk binnen de agro en food sector om samen met 'collega' bedrijven tot een innovatieve oplossing te komen. Dat kost geld. Daarom stimuleert stichting Foodport Zeeland, één van de business cases uit de Economische Agenda van Provincie Zeeland, ondernemers om Vraagstukken binnen deze sector ge zamenlijk op te pakken en tegelijker tijd overheid- en onderwijsinstellingen te betrekken. Provincie Zeeland faciliteert stichting Foodport Zeeland en vervult een coördinerende en stimulerende rol bij projecten die de stichting oplevert. Nieuwe initiatieven van ondernemers worden door de Provincie samen behandeld. Zo leren ondernemers van elkaar en trekken ze gezamenlijk op richting onderwijs- en overheidsinstellingen: dat geeft een sterk netwerk. Foodport Academy Vanuit dezelfde business-case loopt er een initiatief om een portaal te vormen, de Foodport Academy, om de knelpunten binnen de arbeids markt in de Zeeuwse agro en food sector op te lossen. Zo zijn er voor bepaalde functies te weinig mensen en de opleiding sluit vaak niet aan bij de vraag vanuit het bedrijfsleven. De Academy voorziet Zeeuwse bedrijven in de nadrukkelijke wens om opleidingsmogelijkheden in Zeeland te verbeteren en te verankeren. Er loopt momenteel onderzoek naar hoe dit verder handen en voeten kan krijgen door bijvoorbeeld specifieke agro en food opleidingen in Zeeland te ontwikkelen. Meer weten: www.foodportzeeland.nl O 3' O 0 0 N 0 0 c cn 0 O o c T 0 3 0 O 3" 0 0 3 COLOFON Redactie: jfdelmg Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Gemeente Bergen op Zoom, Yun Kozyrev NOOR. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk7 Of geïnteresseerd in verschenen nota s of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrurmiSeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11 Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 4331 BK Middelburg. Vanwege de bijzondere vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 8 maart 2013 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De eerstvolgende Provinciewerk in uw huis-aan-huiskrant verschijnt op 27 maart 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws zeeland.nl/provinciewerk. Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20