BUITEN 15 WOENSDAG 6 MAART 2013 Scharrelkippen met haan lopen vrij rond op het boerenerf. Piet Grim, 's-Heerenhoek Onze kat Joris met zijn konijnenvriendje Fredje. Joyce van Vliet, Koudekerke Voor Nestor hoeft het geen voorjaar te zijn om buiten te spelen. Monique Luijk, Sluis Na een winter in de paddock, is niets zo fijn als groen gras onder je hoeven, nouje rug! Elles van der Klooster, Scharendijke ven. Dan hebben we naast garnalen ook veel vis." Via de trap bij het praethuusje klimmen we de dijk op. We kijken uit over de ro de dakpannen van de huizen in het dorp. Een paar honderd meter verderop staan we bij de ingang van Pare Ganuen- ta, genoemd naar een oude Romeinse nederzetting die waarschijnlijk ooit op deze plek lag. Het recreatiepark is in ont wikkeling. Vastgoedontwikkelaar Evert van de Beek die deze week zelf met zijn gezin in een van de huizen logeert, no digt ons uit voor de koffie. Vakantiehuis jes vindt hij een belediging voor dit 'pri- véhotel' met zwembad, sauna en zonne- douche. "Dit is een vierseizoenenhuis. En het ligt ook nog eens in een prachti ge omgeving", zegt onze gastheer. "De haven is fantastisch, met de vismijn en het eetcafé. Ook kan je hier naar harten- lust wandelen over het eiland. We zit ten vlakbij het ommetje rond Colijns- plaat. Achter de dijk ligt sinds kort een trekvlot. Hartstikke leuk om daar met de kinderen te lopen." Te lang blijven we plakken, zeker als ook beheerder Pim Schenkelaars aan schuift voor de koffie. Hij is officieel gastheer van Nationaal Park de Ooster- schelde en wijst mensen op de schoon heid van de Oosterschelde, zowel boven als onder water. Pim attendeert ons op het Oosterscheldepad, een streekpad van 196 kilometer lang dat helemaal rond het Nationaal Park Oosterschelde loopt. Wandelmogelijkheden genoeg dus in de omgeving van Colijn. Vandaag beperken we ons tot een rond je door het dorp. Vanaf de dijk wande len we door de Westhavenstraat naar de Havelaarstraat. Bij De Volharding snuffe len we even gezellig tussen de kring loopspullen. Henk Baarda is hier elf jaar geleden gestart met in- en verkoop van tweedehands goederen. Hij heeft veel aanloop. Vooral zijn kantoor is een zoe te inval. Al gauw gaat het gesprek over de dorpsbewoners die overal vandaan komen. "In Colijnsplaat wónen veel Duitsers", weet hij te vertellen. "Die ves tigen zich na hun pensionering perma nent in wat vroeger hun tweede wo ning was." Met tegenzin gaan we de kou weer in. Via de Havelaarstraat, de Voorstraat en de Havenstraat meanderen we naar de Oost Havenstraat, bijna op het eindpunt van deze wandeling. Daar runt Joke Siepman De Vlindervleugel. Wat Henk Baarda in het groot is, doet Joke Siep man in het klein. De opbrengst van de verkoop is voor Stichting De Zonne bloem. Maar Joke dicht De Vlindervleu gel ook een sociale functie toe. "Mijn klanten fladderen in en uit. Soms blij ven ze wat langer en maken ze een praatje met mij of met elkaar. Zo heb ik al veel mensen uit het dorp leren ken nen." In de Voorstraat rammelen we aan de deur van De Kleine Deugniet. Gesloten. Dat is jammer. Maar deze winkel met ca deaus en natuurvoeding is een goede re den eens terug te komen naar Colijns plaat. Als het wat warmer is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15