Van dorpssmid tot staalreus in Serooskerke Vlissinger veroordeeld Provincie bereid tot onteigenen voor betasten stagiaire voor verbreding van Tractaatweg WALCHEREN 23 Gerry Weber neemt winkels Gimbrère over DINSDAG 5 MAART 2013 door Wendy de Jong SEROOSKERKE - Wie weieens over de A2 bij Utrecht is gereden, kan het niet ontgaan zijn: de show room voor exclusieve auto's van het inmiddels failliete autobedrijf Hessing. Dit bouwwerk vormt één geheel met een anderhalve kilome ter lange geluidswal. Meijers Staal bouw uit Serooskerke (Walcheren) won er in 2006 de nationale staal- prijs mee. Wat tientallen jaren geleden be gon als een dorpssmederij, is van daag de dag een modern familie bedrijf dat zich gespecialiseerd heeft in de levering van complexe staalconstructies in binnen- en buitenland. Er werken ongeveer zestig mensen, die zich bezighou den met ontwerp, fabricage en montage. Het Serooskerkse staalbouwbe drijf leverde over de landsgrenzen onder meer 150 ton staal voor de bouw van elektriciteitscentrales in Saudi-Arabië. Voor de bouw van het Jinso Paviljoen in Amster dam sleepte het in 2010 opnieuw de nationale staalprijs in de wacht. Maar ook dichter bij huis is Meijers Staalbouw actief. Veel landbouwloodsen in de omge ving zijn van de hand van het Walcherse bedrijf, evenals de Ar senaaltoren in Vlissingen en de waterwoning in de Veerse Poort in Middelburg. Volgens directeur Pieter van de Kreeke is Meijers momenteel ook bezig is met een aantal specialistische projecten. De economische crisis gaat echter niet ongemerkt aan ze voorbij. Dat is reden voor het bedrijf om daar op in te spelen door de nood zakelijke (personele) maatregelen te treffen. Aart Voskamp, senior engineer, werkt al twintig jaar bij de staal- bouwer. Eén van de projecten waar hij zich momenteel mee be zighoudt, is het ontwerpen van een binnenspeeltuin voor het fa miliepark Plaswijckpark in Rotter dam. Op zijn computer toont hij Voor de bouw van het Jinso Paviljoen in Amsterdam sleepte het in 2010 de natio nale staalprijs in de wacht. een aantal felgekleurde 3d-teke- ningen die tonen hoe het gebouw er uit komt te zien. „Het tekenpro gramma waar we mee werken, is hier in huis ontwikkeld. Het geeft ons de mogelijkheid om allerlei complexe vormen in 3d zichtbaar te maken en ook berekeningen en metingen worden door het pro gramma uitgevoerd. Dat bespaart tijd en beperkt het aantal fouten. Dat is vele malen efficiënter dan wanneer je met een passer, pot lood en rekenmachine aan de slag zou moeten. Bovendien worden deze tekeningen tot het montage proces aan toe gebruikt en zelfs andere partijen, zoals aannemers, maken er gebruik van." Collega-engineer Jan Leendertse is op dit moment bezig met het ontwerpen van een binnenzwem bad in Hengstdijk. Dat is géén eenvoudige klus omdat rekening moet worden gehouden met de wensen van een architect en er veel aandacht uitgaat naar veilig heid. Zo mogen er nergens in het ontwerp scherpe hoeken terugko men waar bezoekers zich aan kun nen verwonden. Eigenaar Henk Meijers noemt de showroom voor Hessing als één van de bijzonderste klussen waar het familiebedrijf zich in de afge lopen jaren mee bezig heeft ge houden. Meijers: „Het was een specialistische opdracht waarbij we alleen met glas en staal werk ten en vele duizenden knooppun ten moesten aanleggen. Een com plexe klus, met als eindresultaat een bijzonder bouwwerk dat nog altijd in het oog springt." door Wendy de Jong MIDDELBURG - De vestigingen van het Tilburgse kledingbedrijf Gim- brère in Middelburg en Vlissingen zijn per 18 februari officieel overge nomen door het Duitse kleding merk Gerry Weber. Donderdag 7 maart opent de win kel aan de Lange Delft in Middel burg haar deuren weer na een grondige verbouwing. Maandag is begonnen met het ver bouwen van de vestiging aan de Walstraat in Vlissingen. Naar ver wachting zal die haar deuren net voor Pasen weer openen. Gimbrère wil het aantal filialen in perken omdat ze alleen nog toe komst ziet voor grotere winkels. Ook in Breda en Den Bosch zijn winkels van de modeketen geslo ten. Meijers Staalbouw bouwde langs de A2 bij Utrecht deze showroom voor exclusieve auto's van het inmiddels failliete autobedrijf Hessing. Het Serooskerk se bedrijf won er in 2006 de nationale staalprijs mee. foto Meijers Staalbouw DEN BOSCH - Een Vlissingse onder nemer en oud-raadslid voor de LPV is door het gerechtshof in Den Bosch veroordeeld tot een celstraf van drie maanden voorwaardelijk en een taakstraf van 120 uur. Volgens de drie raadsheren van het Bossche gerechtshof staat vast dat de man in zijn winkel een sta giaire onzedelijk heeft betast. De Vlissinger moet het slachtoffer ook een schadevergoeding van 500 euro betalen en krijgt een proeftijd van twee jaar. Als hij ge durende die periode weer in de fout gaat, moet hij alsnog die drie maanden in een cel doorbrengen. De man werd twee jaar geleden tot eenzelfde straf veroordeeld door de Middelburgse rechtbank. Hij ging daarop in hoger beroep bij het gerechtshof omdat hij, zo zei hij destijds tegenover deze krant, 'recht heeft op vrijspraak'. Volgens hem ging het om een on schuldige aanraking van het meis je Het slachtoffer is blij met de ver oordeling, zo liet ze gisteren in een reactie weten. De Vlissinger was na de laatste verkiezingen vijf maanden raads lid voor de LPV. Hij verliet okto ber 2010 'wegens medische rede nen' de raad. door Harmen van der Werf WESTDORPE - Een zo snel mogelijke verbreding van de Tractaatweg tus sen Terneuzen en Zelzate staat de provincie voor ogen. Gedeputeer de Kees van Beveren is bereid daar voor ver te gaan. „Binnen het rede lijke", tekent hij daarbij aan. Doorslaggevend zal zijn of de pro vincie tot een akkoord weet te ko men met de aanwonenden van de Tractaatweg bij Axelse Sassing en met de familie Vervaet-Thomaes die direct langs de Tractaatweg bij Westdorpe een landbouwbedrijf heeft. Eric van den Bossche is één van de bewoners van Axelse Sas sing. Zijn woning grenst als eerste aan de Tractaatweg. Van den Bossche trok verschillende keren aan de bel dat 'de situatie straks onhoudbaar wordt'. Hij wist de gemeenteraad van Terneuzen mee te krijgen, maar ook gedepu teerde Van Beveren hield oog voor Van den Bossche en zijn mede-be woners. „We zijn bereid alles aan te kopen", aldus Van Beveren, „maar dan moet iedereen ook mee doen. Anders moeten we alsnog du re geluidwerende voorzieningen treffen. En de aanwonenden moe ten natuurlijk ook niet de hoofd prijs verwachten." Van den Bossche heeft nu wat meer vertrouwen. „Ze gaan terug taxeren. We krijgeft eind maart de resultaten. En dan zal het er vanaf hangen of een fatsoenlijke prijs wordt geboden. Dan zal iedereen ook mee willen doen." Hetzelfde geldt voor de familie Ver vaet-Thomaes uit Westdorpe. „Ons bedrijf zit op slot", aldus de familie. „Onteigening is enige optie." An ders wordt bezwaar aangetekend, met kans op vertraging. Dat is het laatste wat de provincie wil. Van Beveren wil dat het project in 2016 is afgerond, wat al een jaar na openstelling van de Sluiskiltunnel is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7