4,9 'Opstand in het belang van de stad Terneuzen' 'Ontvoeren' eigen kind levert werkstraf op Samenwerking rekenkamers Nu 8 maanden korting op je abonnement KPN ToestelLease voor: 22 WALCHEREN De Rekenkamer blijft bij haar harde conclusies over de rol van de gemeente bij Waterpark Veerse Meer. 19:30 Altijd gratis bellen naar alle mobiele KPN-nummers kpn winkel kpn.com 0800 0115 loopt spitsroeden Wethouder door Theo Giele MIDDELBURG - Wethouder Chris Simons heeft maandagavond in de raadscommissie ruimte veel lastige vragen gekregen naar aanleiding van het rapport van de Rekenka mer over de betrokkenheid van de gemeente bij Waterpark Veerse Meer (Witte Raaf) bij Arnemuiden. De Rekenkamer kwam vorige maand tot de conclusie dat het col lege de gemeenteraad niet volle dig heeft ingelicht, de risico's voor de gemeente onvoldoende zijn nagegaan en de gemeentelij ke belangen onvoldoende zijn af gedekt. Rekenkamer-voorzitter Walter van Wijngaarden maakte de vergelijking met een piloot die voor het vertrek een checklist dient af te werken. Dat is geen ga rantie voor een veilige vlucht, maar beperkt wel het risico op on gelukken. Het college had de Rekenkamer gevraagd het rapport uit te stellen en te wachten op het weerwoord van het college. Volgens Van Wijngaarden heeft de Rekenka mer tot tweemaal toe gevraagd naar de reden voor uitstel, maar kwam daar van het college geen afdoende antwoord op. De voor zitter van de Rekenkamer had het college gevraagd of het rapport dan vertrouwelijk moest blijven, maar dat was volgens het college niet nodig. Simons zei maandag dat het Wa terpark Veerse Meer in deze perio de bezig is met aanpassing van de plannen voor de uitbreiding van de Witte Raaf Waterpark en dat er gesproken wordt met finan ciers. In zo'n gevoelige periode zou het rapport juist schadelijk kunnen zijn. Het plan voor hou ten cottages is verruild voor ste nen vakantiewoningen omdat de ervaring heeft geleerd dat die be ter verkopen. Na het verschijnen van het rap port kwam het college alsnog met een weerwoord naar buiten. Dat gelezen hebbend, blijft de Reken kamer bij haar kritiek en aanbeve lingen. Verschillende leden van de raads commissie uitten hun irritatie De gemeente heeft voor 4,9 miljoen euro aan financiële risico's in het pro ject zitten. Volgens het college van B en W zijn die risico's afgedekt met hypothecaire zekerheden. over de informatie, of vermeende gebrek daaraan. Daarbij speelde onder meer een brief van financier ABN Amro een rol die vorig jaar vlak voor de raadsvergadering bij de gemeente binnenkwam, maar waarvan geen melding werd gemaakt in de ge meenteraad. Hiervoor kon Si mons maandag geen verklaring geven. Hij beloofde beterschap voor wat betreft de informatie voorziening. De wethouder ont kende overigens dat de gemeente onnodige financiële risico's heeft genomen. Hij wees ook op het belang voor de werkgelegenheid van het pro ject. „Hierover zijn naar aanlei ding van de rapport en alle publi citeit daarover al verontruste vra gen bij het college binnengeko men", aldus Simons. 's* •ar sony os; 25.- 1"U- V AT SAMSUJiG Otn29me 1?" év- mm JmBBSë door Raymond de Frel TERNEUZEN - Inwoners van de bin nenstad van Terneuzen mogen van avond in wijkcentrum De Triangel in Terneuzen hun ideeën ventileren over een tijdelijke invulling van de Kop van de Noordstraat en het ge bied Nieuwstraat-Zuid. Wethouder Frank van Hulle (TOP/Gemeentebelangen) krijgt in elk geval de visie van hore- ca-ondernemer, binnenstadbewo ner én partijgenoot Rein van Glansbeek te horen. Van Glans beek is de 'stroperigheid waar mee de politiek besluiten neemt' spuugzat. „Als je als ondernemer in dit tempo beslissingen neemt, ben je binnen de kortste keren failliet. Nu de plannen voor Nieuwstraat-Zuid en de Kop van de Noordstraat niet doorgaan, moeten we als inwoners aange ven dat het welletjes is geweest." Van Glansbeek wil zelf het voor touw nemen in deze goedbedoel de opstand. Niet met de insteek om tegen iemands schenen te schoppen, maar met een visie voor de toekomst. „Ik heb mij vier jaar stil gehouden binnen TOP, dus kom ik nu met iets vanuit het niets. Als het mij kwalijk wordt genomen dat ik met een kritische opstelling opkom voor de stad, zeg ik mijn lidmaatschap op." Van Glansbeek is blij dat het plan voor zorgappartementen in de Nieuwstraat-Zuid van de baan is. „Ik wil nu met woonstichting Cla- vis en de gemeente Terneuzen in overleg over behoud van de ge vels in dit gebied. Dit is nog de enige negentiende-eeuwse gevel rij in Terneuzen! Achter de gevels mag je best slopen, bijvoorbeeld om appartementen te bouwen, maar koester die authentieke aan blik. Ik hoor om mij heen niet an ders. Elke Terneuzenaar wil het oude eren, maar de politiek gaat daar te vaak aan voorbij." De ondernemer denkt dat de pan den, die voor het zorgplan tegen de vlakte zouden gaan, een prima broedplaats voor jonge onderne mers kunnen zijn. „Denk aan een beginnende kapster of een kunste naar. Geef hen daar een kans, zo dat er een soort vlooienmarkt ont staat. Richt het charmant in en je trekt bedrijvigheid aan." MIDDELBURG - Een echtpaar uit West-Zeeuws-Vlaanderen is veroor deeld door de Middelburgse recht bank tot elk een werkstraf van 130 uur waarvan 100 voorwaardelijk. Beide ouders hebben volgens de rechters hun minderjarige kind 'onttrokken aan het bevoegd op zicht' toen ze hun veertien maan den oude dochtertje meenamen naar eerst Frankrijk en vervolgens België. Het meisje was met haar moeder geplaatst in het Blijf-van- mijn-lijf-Huis in Vlissingen nadat het eerst uit huis was geplaatst. Een familielid had beweerd dat de vader het meisje seksueel zou misbruikt. Beide ouders verklaar den twee weken geleden tegen de rechters dat dat valse beschuldi gingen waren. Toen ze hoorden dat er een nieuw verzoek lag van de Kinderbescherming om het meisje te scheiden van haar moe der, besloot het stel het mee te ne men naar Frankrijk waar het on derdook. Volgens het stel had het meisje, tijdens de eerste periode dat het ondergebracht was bij een pleeggezin, onvoldoende medi sche zorg gekregen omdat Kinder bescherming de pleegouders niet goed had geïnformeerd. Ze vrees den een herhaling. MIDDELBURG - De Rekenkamer Mid delburg en de Rekenkamercommis sie van Vlissingen kunnen door ver regaande samenwerking efficiënter werken. Beide instellingen stellen aan de gemeentebesturen voor om een 'personele unie' aan te gaan. In de praktijk betekent dit dat er op papier wel twee rekenkamers blijven bestaan, maar dat dezelfde mensen zowel de Middelburgse als de Vlissingse rekenkamers be zetten. Een volgende stap zou kunnen zijn om de twee rekenka mers ook formeel samen te voe gen, maar zover willen beide re kenkamers nu nog niet gaan. Een rekenkamer is een onafhanke lijk groep mensen (vier in Middel burg, drie in Vlissingen) die on derzoek doet naar het functione ren van de gemeente en groten deels van de gemeente afhankelij ke instellingen. Leden worden be noemd door de gemeenteraad en de kosten van het onderzoek moe ten door de gemeente betaald worden. Om tot verregaande sa menwerking tussen de Middel burgse rekenkamer en de Vlissing se rekenkamercommissie te ko men, zullen de verschillen in werkwijze moeten worden wegge werkt, maar dat is geen onoverko melijk probleem, schrijft Walter van Wijngaarden (voorzitter in Middelburg) namens de leden van de beide rekenkamers. Naast een doelmatiger en goedko pere werkwijze, zijn er nog twee redenen voor de vorming van een 'personele unie': voor een aantal leden loopt de termijn af, en lan delijk wordt aangedrongen op meer samenwerking tussen of zelfs fusie van gemeenten met minder dan 100.000 inwoners. doet 't gewoon Nieuw! Sony Xperta Z 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease Samsung Galaxy Sill AG 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6