'Eenrichtingsverkeer in Nieuw-Middelburg' Culinair gilde drijft op enthousiasme Nieuwe controle op asbest Bunkerterrein NIEUWE AUTOMATEN 20 WALCHEREN Hobbykoks van het Culinair Gilde Zeeland kookten zaterdag gerechtjes voor de bezoekers van de open dag. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Voor fietsers en voetgangers zijn de doorgaande straten in de Middelburgse wijk Nieuw-Middelburg risicovol, zo meent de fractie van de Christen- Unie. Het gaat volgens Willemien Treur niet om betrekkelijk smalle stra ten die ontwikkeld zijn in een tijd dat het wegverkeer veel min der intensief was dan heden ten dage. „De straten zijn smal en op veel plaatsen wordt langs die stra ten geparkeerd. Het gevolg is dat auto's elkaar vaak moeilijk kun nen passeren, dat fietsers extra kwetsbaar zijn en dat auto's soms door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen laat een gespecialiseerd bu reau binnenkort opnieuw onder zoek doen naar de aanwezigheid van asbest op het Bunkerterrein. De resultaten moeten in april be schikbaar zijn. Op dat terrein, langs de Sloeweg in Vlissingen, werden in septem ber door medewerkers van de ge meentelijke afdeling groenbeheer in het openbaar groen asbesthou dende plaatjes gevonden. Het ging om twee kilo cementdeeltjes met witte asbest, de minst schade lijke soort. Omdat de asbest in de plaatjes vast zat, was er geen ge vaar voor de volksgezondheid. Toch werd het Bunkerterrein di rect afgezet. Het ging om een stuk van één hectare tussen de nieuwe huizen aan de Sloeweg en de nieuwbouw aan de Bossenburgh- weg. Een bureau deed vervolgens in op dracht van de gemeente verder on derzoek naar asbest op het Bun kerterrein. Ook in enkele tuinen van de nieuwe huizen die daar zijn gebouwd, werden grondmon sters genomen. Na een week werd het terrein weer vrijgegeven. In de tuinen werd geen asbest gevon den, op twee plekken op het Bun kerterrein wel. Dat was ook witte asbest, waarvan de hoeveelheid ook ver onder de gezondheids norm lag. De gemeente besloot in september ook dat na een half jaar opnieuw een controle uitge voerd zou worden om te bekijken of er toch nog nieuwe asbest aan wezig is op het Bunkerterrein. Dat moment is nu aangebroken. De gemeente heeft enkele offer tes opgevraagd en besluit eind de ze week welk bureau het onder zoek mag uitvoeren. over de stoepen rijden." Volgens Treurniet vraagt de wijkbeheer- groep al enkele jaren om aanpas sing, maar is er nog niets gebeurd. Ze wijst erop dat de structuur van de wijk, een soort ruitpatroon, het eenvoudig maakt om daar een richtingsverkeer in te stellen. Treurniet wil nu van het dagelijks bestuur van de gemeente weten wat het vindt van de verkeerssi tuatie in die Middelburgse wijk en de wens van de wijkbeheer- groep. Ze vraagt ook of het op kor te termijn aan die wens tegemoet wil komen 'door het op logische wijze instellen van eenrichtings verkeer' in die wijk. zegt de voorzitter van het Gilde, Middelburger Hans Everaars. Het gilde werd opgericht in 1988 door enthousiastelingen die voor hun plezier, maar wel op niveau wil den koken. „Let wel, je hoeft geen topkok te zijn om lid van ons gil de te worden. Het gaat ons vooral om kennisoverdracht. Aan een ge recht werken drie koks die van el kaar leren. Je moet natuurlijk wel een beetje gevoel voor koken heb ben en het vooral leuk vinden." De kans op aanwezigheid van paardenvlees in de gehaktballen is in de keuken van het gilde nul. De koks maken alles zelf. Draaien bijvoorbeeld hun eigen gehakt, bakken zelf het brood en maken zelf de pasta. De spullen worden aangeleverd door vaste leveran ciers. Everaars vindt overigens het hele gedoe rondom het paarden vlees eigenlijk een beetje overdre ven. De open dag is door ruim hon derd belangstellenden bezocht. De profesionele keukenappara- tuur viel bij hen erg in de smaak. Er heeft zich al een aantal nieuwe leden aangemeld om onder meer met een nieuwe middaggroep te beginnen. De leden betalen jaar lijks een contributie van vierhon derd euro, maar dat is vooral no dig om de boodschappen te doen. „De inrichting van de keuken vergde de nodige creativiteit. Zo komt de enorme afzuigkap van een bejaardenhuis in Middelburg en de wasstraat van een bejaarden huis in Zierikzee." door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Adri Meijaard (86) is goud waard voor de 170 koks van het Culinair Gilde Zeeland in Heinkenszand. Als huismeester van de Gildekeuken aan het Meulwegje 3 maakt hij dagelijks onder meer de fonds van bijvoorbeeld overge bleven botten van de haas of van visgraten, hij zorgt er tevens voor dat alle benodigde spullen voor de avond keurig bij elkaar staan. Ook tijdens de open dag van het gilde afgelopen zaterdag, was hij van de partij. Hij hield alles nauw gezet in de gaten zodat de hobby koks zo goed mogelijk hun hobby kunnen beleven. „Ja, dit soort mensen is goud waard voor ons", Bossenburgh Sloeweg ,AS8 <2, Bunkerterrein ■5- Rooseveltlaan resident

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4