heeft het zwaar Ronaldo rekent op warm onthaal SPORT 29 Frans Bevers naar bekerfinale Medailles voor Bun en Adan op NK Johnny de Jaeger terug naar Breskens Winst Scheele en Bijvank bij MCLB Cijsouw derde in regiocompetitie DINSDAG 5 MAART 2013 Johnny de Leeuw werd zaterdag voor de dertiende keer Zeeuws kampioen dammen, foto Willem Mieras momenteel na een zware blessu re. Voor Britt Berghuis is er geen re valideren meer aan. „Haar knie blessure is dusdanig dat ze nooit meer aan topsport kan doen", zegt Bell. „Sinds kort trainen we ook niet meer samen. Het niveau verschil is daarvoor te groot ge worden." Bell Berghuis is een echte globe trotter geworden. „Sinds novem ber ben ik niet meer in Breda ge weest. Vandaar dat een NK als dit dé gelegenheid is om met de Ne derlandse pers te praten. Donder dag zit ik alweer in Arosa voor de volgende World Cup." Ze pakt het NK graag mee om haar sport te promoten. „De boar dercross is echt het leukste onder deel van het snowboarden", zegt ze met twinkelend ogen over de discipline die ook gezien kan wor den als de winterse variant van de BMX-cross. „Het houdt het midden tussen de sprongen van het freestyle en de bochtentech niek van het alpineboarden." De race met zes deelnemers is haar op het lijf geschreven. „Hier voor deed ik aan freestyle. Dat is een jurysport en daar houd ik niet van. Ik was het nooit eens met de jury. Hier gaat het er gewoon om wie als eerste beneden is." Berghuis laat zich daarbij niet de kaas van het brood eten. „Als er een gaatje is van dertig centime ter, duik ik erin." Na jaren van hard werken vond ze in Sochi ein delijk het goede gaatje. „Ik heb er zo lang zo dicht tegenaan gezeten. Ik werkte harder dan mijn resulta ten deden vermoeden. Ik weet dat van freestylers vaak wordt ge dacht dat ze zomaar wat doen. Dat is echter al lang niet meer zov Dit heb ik bereikt omdat ik een doorzetter ben. Mijn zusje is ook zo. Daarom heeft ze het er ook moeilijk mee nu." MANCHESTER - Cristiano Ronaldo keert vanavond met Real Madrid voor het eerst terug bij zijn oude werkgever. De Portugees neemt het met zijn ploeg op tegen Man chester United voor een plek bij de laatste acht van de Champions Lea gue. Met het 1-1-gelijkspel in Ma drid heeft de ploeg van Alex Fergu son door het belangrijke uitdoel- punt een voordeeltje in de strijd om een plek in de kwartfinales. „Ik weet zeker dat ik goed ontvan gen zal worden. Hoe ik mijn doel punt vier als ik scoor? Dat weet ik niet, dat wordt heel spontaan", blikt Ronaldo vooruit. Ook Fer guson verwacht dat zijn voormali ge pupil enthousiast wordt ont haald. „Alle'geweldige spelers die hier hebben gespeeld en terugke ren, worden met applaus ontvan gen. Dus ook Ronaldo." Beide ploegen zullen vol vertrou wen aan de aftrap verschijnen. Manchester United heeft: in de Pre mier League vier keer op rij ge wonnen en staat maar liefst vijf tien punten voor op Manchester City, terwijl 'De Koninklijke' twee keer binnen vijf dagen won van aartsvijand Barcelona. Ondanks het vertrouwen vreest Ferguson het countervoetbal van Real. „We weten dat Madrid één van de beste counterploegen van Europa is. We focussen ons daar om vooral op hoe we die counters onschadelijk kunnen maken", zo vertelt de Schotse oefenmeester. Net als voor Ronaldo kan het ook voor Ryan Giggs een memorabele wedstrijd worden. Mocht de 39-ja- rige Welshman zijn opwachting maken, dan speelt hij zijn dui zendste officiële wedstrijd in het betaalde voetbal. SLUISKIL Dankzij een 6-2-zege op Snellen Recycling plaatste Dallinga/Frans Bevers zich zondagavond voor de beker finale driebanden. De heen wedstrijd in Zundert was ook al in een 6-2-zege geëin digd. Zondag verloor Eddy Leppens met 2-1 van Peter Ceulemans. Frédéric Cau- dron en Jean Paul de Bruijn wonnen met 2-1 van respec tievelijk Roland Forthomme en Barry van Beers. Glenn Hofman was te sterk voor Harrie van de Ven (3-0). APELDOORN Mariska Bun en Erwin Adan zijn op het NK indoor voor studenten in Apeldoorn in de prijzen gevallen. De uit Hulst afkomstige Bun won de 60 meter. Op de 60 meter horden pakte Bun zilver. Erwin Adan uit Middelburg mocht op de 3000 meter een zilveren plak toevoegen aan zijn verzameling. Met zijn tijd van 8.45,52 liep hij vijf seconden boven zijn pr. De winst ging naar Youri Wolf TERNEUZEN Johnny de Jaeger neemt aan het einde van dit seizoen af scheid van Terneuzense Boys. De middenvelder keert terug naar Breskens, de club waarvoor hij eerder al jarenlang uitkwam. In 2011 verkaste De Jaeger van Breskens naar Terneu zense Boys, waarmee hij in zijn eerste seizoen glansrijk kampioen werd. Dit seizoen zijn de Terneuzenaren hek kensluiter in de eerste klas se. KACHTEM De motorcrossers Gian Scheele uit Zaamslag en Dee-Jay Bijvank uit Terneu- zen werden zondag winnaar tijdens een motorcross van de Belgische Bond MCLB in het West-Vlaamse Kachtem (bij Izegem). Scheele was de beste crosser bij de MX 2 nationalen, Bij vank was niet te stuiten bij de MX 2 junioren. MIDDELBURG Marathonschaatser Joerec Cijsouw uit Oostburg is op de derde plaats geëindigd in de regiocompetitie (Ci) Zuid-West Nederland. Zijn vader Cees eindigde bij de masters op de tweede plaats. Dennis Doens werd in C2-competitie tweede. Hij maakt kans op promotie naar de Ci-competitie. Joe rec Cijsouw gaat in het skeeleren en het marathon- schaatsen in de eerste divi sie rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47