SPORT Feyenoord haalt Opel als shirtsponsor binnen. In de jaren tachtig was het automerk ook aan de club verbonden. Johnny de Leeuw pakt Bell Berghuis is voor dertiende keer A/ m al zeker van Zeeuwse damtitel Winterspelen Sotsji Feiten en records uit het Zeeuwse voetbal Koster slaat aanbod PSV af Blokhuijsen reed WK met Pfeiffer Bouhanni pakt leiding na ritzege Van Rijsselberghe alleen bovenaan DINSDAG 5 maart 2013 WWW.PZCNL/RUDESTATS DAMMEN SNOWBOARDEN NRÉj Bennie Wijnstekers (links) poseert met oude Opel-shirt. Jordy Clasie heeft het nieuwe om zijn schouders, foto Desiree Schippers/ANP Geld én een heleboel rust door Edward Swier ROTTERDAM - Feyenoord is, op jacht naar financieel herstel, van ruim twintig miljoen euro aan sponsorinkomsten verzekerd. Opel Nederland tekende maan dag een verbintenis als hoofd- en shirtsponsor met de Rotterdamse club voor de komende vier jaar. „Een prima deal. Voor beide par tijen", oordeelde sportmarketeer Frank van den Wall Bake. „Het le vert Feyenoord behalve geld ook een heleboel rust op." Opel was van 1984 tot 1989 al shirtsponsor van Feyenoord. Het was de tijd van de golvende kap sels, permanentjes. En de snor ren. Ben Wijnstekers, voor deze gelegenheid in een net iets te strak wedstrijdshirt uit de jaren tachtig, had er destijds ook één. Een snor. Én een Kadett. „Ik had er altijd veel sjans mee." Het dak van de cabrio die hij kreeg, ging echter alleen buiten de Rijnmond open. „In Rotterdam vonden we dat net iets te opzichtig. Dat paste niet bij de club, niet bij ons. Nor maal doen, daar ging het om." De verbintenis tussen de volks club en het automerk voor de 'ge wone man' is hersteld. Van den Wall Bake noemt het „een hele goede match. Het verleden helpt in zo'n geval altijd een beetje mee. Het heeft iets nostalgisch. Dat vinden de mensen fijn." Natuurlijk werden er in Rotter dam geen bedragen bekendge maakt. Van den Wall Bake: „Het zal zo tussen de vijf en zes mil joen euro per jaar liggen. En dat is de plek op het shirt van Feye noord ook beslist waard. Mis schien zelfs wel wat meer. Ie moet echter ook de situatie van de wereldeconomie meenemen. Kan je nu een grote naam als Opel voor vier jaar binnenhalen, dan moet je dat niet laten. Te kri tisch zijn past op dit moment geen enkele club." Met Ajax is Feyenoord nog steeds de meest interessante voetbalver eniging om te sponsoren. „In po tentie is Feyenoord de grootste club van Nederland, zeker als de successen van weleer terugko men. Feyenoord is hoe dan ook in teressanter dan PSV, ook al heeft die club de laatste tien jaar veel meer gewonnen. PSV heeft zich de laatste jaren niet bepaald sym pathiek gedragen. Het koopt maar spelers. Feyenoord geeft momen teel jonge, Nederlandse talenten de kans. Dat scoort enorm, komt zoveel vriendelijker over. Marke tingtechnisch is Feyenoord altijd een interessante propositie." Met de jaarlijkse bijdrage aan Feyenoord is Opel er overigens nog lang niet. „Vroeger kocht je de naam op het shirt en zette je wat borden in het stadion. En dan maar hopen dat je in beeld kwam. Sponsors van nu willen een posi tie in de samenleving verwer ven." Vandaar ook dat Opel een rol gaat spelen bij de Feyenoord Academy, de jeugdopleiding op Varkenoord, en mee gaat doen met een flink aantal maatschappe lijke projecten van de club. Van den Wall Bake: „Er zullen allicht ook productiviteitsclausules in het contract zitten. Win je de be ker, het kampioenschap of doe je het goed in de Champions Lea gue, dan komt er vast een bonus bij. Ajax kreeg aanvankelijk tien miljoen van Aegon, in de beste ja ren was dat twaalf miljoen." Aan de andere kant, Feyenoord wilde wel heel erg graag. Met ASR was allang afgesproken dat het contract, dat al met al 22 jaar liep, zou eindigen. Feyenoord speculeerde aanvanke lijk op liberalisering van de gok- markt. De club leek een fraaie ver bintenis met een van de grote on- line-wedkantoren te kunnen slui ten. Vanuit de politiek is echter nog al tijd geen groen gegeven. Van den Wall Bake: „Allicht heeft Opel van de noodzaak bij Feyenoord ge profiteerd. Ze stonden absoluut sterk in hun schoenen." EINDHOVEN Adrie Koster heeft bedankt voor het aanbod van PSV om in Eindhoven hoofd van de jeugdopleiding te wor den. De 58-jarige Zierikzee- ënaar wil volgend seizoen graag wéér als trainer aan de slag. „Misschien zou ik het doen als deze aanbie ding over een paar jaar komt, maar nu vind ik het te vroeg", zei Koster maandag. Hij werd eind november ont slagen als trainer van de Bel gische club Beerschot. HILVERSUM Schaatser fan Blokhuijsen kampte twee maanden gele den met verschijnselen van de ziekte van Pfeiffer. Dat liet hij maandag in een inter view bij de NOS weten. Blokhuijsen reed eind de cember vorig jaar nog wel een goed NK, maar kon die vorm vervolgens niet mee nemen naar het daaropvol gende WK allround in Ha- mar in februari, waar hij de slotafstand niet eens haalde. NEMOURS De Franse wielrenner Nacer Bouhanni heeft maandag middag de eerste etappe van Parijs-Nice gewonnen. Hij won de sprint van een om vangrijke eerste groep. Bou hanni nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Da- mien Gaudin. De Nederlander Bert-Jan Lindeman was de hele dag mee in een ontsnapping. De renner van Vacansoleil vero verde zo de bergtrui. BUZIOS Windsurfer Dorian van Rijs selberghe heeft op de derde dag van het WK in het Brazi liaanse Buzios de macht ge grepen. De olympische kam pioen nam maandag dankzij een sterke serie zes punten afstand van de concurrentie. De 24-jarige plankzeiler van Texel won de zesde race en eindigde op de tweede plaats in de zevende en acht ste manche. De Brit Nick Dempsey staat tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45