Heren schaars bij toneelclub Thalia 22 ZEEUWS-VLAANDEREN VLAANDERENS MOOISTE AGENDA De Ronde van Vlaanderen, volgens wielerliefhebbers de mooiste klassieker, bestaat honderd jaar. Dat wordt in start plaats en chocoladestad Brugge uitbundig gevierd. Onze stad is een perfect visitekaartje voor Vlaanderen. Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG S MAART 2013 AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Joke ren, biljarten, aerobics; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, ae robics; 14.45 uur: Koersbal; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, sjoe len; BRESKENS - De Uitkomst13.30 uur: Sjoelen, koersbal; Gebouw van Zuijenstraat 102,13.00 uur: Biljarten; De Ontmoeting, 18.00 uur: Taiji voor be ginners; 19.00 uur: Qigong; 20.00 uur: Ta- 'i'; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO biljarten, jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Ouderen- zangkoor; Brasserie Du Commerce, 14.00 uur: Kaar ten; HOEK - De bovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, in ban van Wielrenner Ludo Dierxens op de Markt van Brugge tijdens de start van de Ronde van Vlaanderen. archieffoto Peter Nicolai tor van de Ronde van Vlaanderen, is zeer content met al deze inspan ningen. Brugge hééft het in zijn ogen. „Je kunt nergens anders in zo'n mooi kader en met zo'n show van start gaan. 'De start in Brugge is de mooiste ter wereld', zei onze topwielrenner Philippe Gilbert laatst niet voor niets." De Ronde van Vlaanderen wordt altijd voorafgegaan door toertoch ten onder dezelfde titel. Wieler toeristen mogen zich even echte helden wanen. Eén van de toer tochten is zaterdag 30 maart van uit Brugge naar Oudenaarde, de andere zijn rond Oudenaarde in de Vlaamse Ardennen. Burgemeester Landuyt zal de laat ste 75 kilometer van tocht Brug- ge-Oudenaarde meerijden. Vorig jaar deed hij ook mee en klopte Vlaams minister-president Kris Peeters op de meet. Landuyt ver wacht er dit jaar nog meer van. „Ik ga hem op ruime afstand rij den." De dames van Thalia spelen deze maand drie keer in De Uitkomst. foto Mark Neelemans door Wilma Valk BRESKENS - Toneelvereniging Thalia uit Breskens heeft dit jaar gekozen voor een stuk van de Brit Pat Cook. De officiële titel 'Goede hulp is moeilijk om zeep te helpen' wijst al op een aantal smakelijke verwik kelingen. Toch is het stuk zeker geen klucht, weet regisseur Peter van Herk. „Bij kluchten of blijspelen zijn mannen nodig en die hebben we dit jaar niet. Toneelspelen de mannen zijn schaars. We spe len dit jaar alleen met dames, ze ven stuks." Dat is niet altijd ge makkelijk. „Zie die maar onder de duim te houden!", grijnst Van Herk. Dat zal in de praktijk geen pro bleem zijn. De regisseur heeft er varing zat om zijn zeven comé diennes de juiste hulp te verle nen. Thalia brengt de komedie onder de verkorte titel 'Goede hulp...' op de planken. Het stuk gaat over twee excentrieke dames, een oud huis, een duistere familiegeschie denis en een nieuwsgierige be diende. Voeg daar nog buren en kennis sen aan toe die op het woonhuis azen, en de basis voor een verma kelijk en spannend stuk is gelegd. De spanning stijgt naarmate het stuk vordert en op het einde moet ook de politie er aan te pas komen. Toneelvereniging Thalia speelt in zaal de Uitkomst op zondagmid dag 10 maart om 14.30 uur, en op de zaterdagen 16 en 23 maart om 20.00 uur. door Frank Gijsel BRUGGE - Het wielermonument De Ronde van Vlaanderen viert zondag 31 maart het eeuwfeest. Startplaats Brugge pakt uit met een groot feestprogramma. „We kiezen bewust voor een feest waar zoveel mogelijk mensen van kunnen genieten: doorgewinter de wielerfanaten, wielertoeristen, liefhebbers van recreatief fietsen, inwoners en bezoekers van onze stad. Iedereen kan deelnemen", meldt burgemeester Renaat Lan duyt trots. Hij is zelf een enthou siast wielertoerist. Brugge is nog maar sinds 1998 de startplaats van De Ronde. Het wielercircus vertrok voordien uit Gent (zestig jaar) en Sint-Niklaas (negentien jaar). Voor Landuyt was de keuze voor Brugge een heel logische. „Onze stad is een perfect visite kaartje voor Vlaanderen. We heb ben een mondiale uitstraling en je moet serieus zoeken om een plek te vinden die zo tele-geniek is als Brugge. Kortom: de Ronde van Vlaanderen en Brugge zijn een perfecte match. Bovendien de monstreert de start hier dat er ver standig wordt omgesprongen met het erfgoed." De start van 'Vlaanderens Mooi ste' op de Markt moet dit jaar be halve sportliefhebbers ook de no dige Bourgondiërs kunnen beko ren. Vanwege het eeuwfeest trak teert Brugge namelijk een reuzen- taart, versierd met zwaantjes uit suiker en andere verwijzingen naar Brugge. Voordat de taart aan gesneden wordt, zullen topwiel- renners als Tom Boonen, Philip Gilbert en Fabian Cancellara de taart versieren met kleine chocola- de-wielrennertjes. „Daarna delen we nog eens 3500 van die chocoladefiguurtjes uit aan het publiek", zegt Annick Lambrecht, schepen van sport en evenementen. Het chocoladegilde en het museum Choco Story leve ren de figuurtjes. Het eeuwfeest van de Ronde van Vlaanderen is eigenlijk al begon nen in Brugge. Zeventig stand beelden van wielrenners, waarop ook de chocoladefiguurtjes geba seerd zijn, fleuren inmiddels de stad op, nostalgie van een ver ver leden. De levensgrote 'coureurkes' in po lyester vond je in de jaren zestig en zeventig als speelgoedrenner- tjes bij wasproducten in Vlaande ren. Het is een artistieke verwij zing naar de Vlaamse wielercul- tuur. Een peloton van veertig 'ren ners' staat opgesteld voor het stad huis op de Burg. Een aantal van die renners zal 'ontsnappen' en zich verspreiden over de stad. Het kunstproject heet ook: De Ont snapping. Wielerliefhebbers worden uitge nodigd om foto's van zichzelf bij de beelden te maken. Het resul taat zal te zien zijn in een tentoon stelling. Wim van Herreweghe, organisa- Burgemeester Renaat Landuyt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42