Inzet buurtbussen met vrijwilligers 'ongewenst' ZEEUWS-VLAANDEREN 'Ontvoeren' eigen kind levert werkstraf op almanak Eindelijk weer asfalteren Griezel Provincie is bereid om woningen en boerderij te onteigenen voor verbreding, maar niet zonder meer. www.pzc.nl/foto Zeeuwen voelen zich veilig in eigen woonwijk '8 Vrouwen' met de nadruk op een fysieke aanpak LAATSTE LOODJES PZC DINSDAG 5 maart 2013 ZEELAND CULTUUR Prioriteit bredere Tractaatweg door Harmen van der Werf WESTDORPE - De provincie staat een zo snel mogelijke verbreding van de Tractaatweg tussen Ter- neuzen en Zelzate voor ogen. Ge deputeerde Kees van Beveren is bereid daarvoor ver te gaan. „Maar binnen het redelijke", te kent hij daarbij aan. Doorslaggevend is of de provincie tot een akkoord komt met de aan- wonenden van de Tractaatweg bij Axelse Sassing en met de familie Vervaet-Thomaes, die direct langs de Tractaatweg bij Westdorpe een landbouwbedrijf heeft. Eric van den Bossche is één van de bewoners van Axelse Sassing. Zijn woning grenst als eerste aan de Tractaatweg. Van den Bossche trok verschillende keren aan de bel omdat 'de situatie straks on houdbaar wordt'. Hij wist de ge meenteraad van Terneuzen mee te krijgen, maar ook gedeputeerde Van Beveren hield oog voor Van den Bossche en zijn medebewo ners. „We zijn bereid alles aan te kopen", aldus Van Beveren, „maar dan moet iedereen ook meedoen. Anders moeten we alsnog dure ge- luidwerende voorzieningen tref fen. En de aanwonenden moeten natuurlijk ook niet de hoofdprijs verwachten." Van den Bossche heeft nu wat meer vertrouwen. „Ze gaan terug taxeren. We krijgen eind maart de resultaten. En dan zal het er vanaf hangen of een fatsoenlijke prijs wordt geboden. Dan zal ie dereen ook mee willen doen." Hetzelfde geldt voor de familie Vervaet-Thomaes uit Westdorpe. „Ons bedrijf zit op slot", aldus de familie. „Onteigening is de enige optie." Anders wordt bezwaar aan getekend, met kans op vertraging. Dat is het laatste wat de provincie wil. Van Beveren wil dat het pro ject in 2016 is afgerond, wat al een jaar na openstelling van de Sluis kiltunnel is. MIDDELBURG - Een vader en moe der uit West-Zeeuws-Vlaanderen zijn door de Middelburgse recht bank ieder veroordeeld tot een werkstraf van 130 uur, waarvan 100 voorwaardelijk. De ouders hebben volgens de rechters hun veertien maanden oude kind 'ont trokken aan het bevoegd opzicht'. Het stel was ter ore gekomen dat de Kinderbescherming het meisje weg wilde halen bij de moeder. Die woonde met haar dochter in een Blijf-van-mijn-lijf-huis in Vlissingen nadat de vader (vol gens het stel onterecht) beschul digd was van seksueel misbruik. De ouders waren met het kind on dergedoken in Frankrijk. HULST - Vorst heeft een behoorlijke tijd roet in het eten gegooid, maar maandag kon er ten westen van Hulst ein delijk weer volop worden geasfalteerd. Twee rotondes zijn daar aangelegd, en een derde - bij tuincentrum Life Garden - wordt ruimer gemaakt Het moet de doorstro ming van het verkeer verbeteren. Sinds september vorig jaar wordt er al aan gewerkt Alles moet eind april af zijn. Automobilisten en fietsers moeten dus nog even opletten hoe de omleidingen precies lopen, maar ze kunnen nu al goed zien wat ze ervoor terug krijgen, foto Peter Nicolai MIDDELBURG - Het buurtbusproject van Connexxion en Veolia moet worden aangepast, vindt de PvdA-fractie in Provinciale Staten. De inzet van achtpersoonsbusjes bestuurd door vrijwilligers op on rendabele dorpslijnen gaat ten koste van gewone werkgelegen heid en dat is ongewenst, stelt de partij. Bij dorpsraden bestaat ook weerstand, weet de PvdA. Zo wei gert de dorpsraad van het Zuid- -Beveland.s.e Oudelande mee te werken aan de werving van vrij willigers. De vraag is bovendien of de busjes wel voldoen. Ze blij ken niet altijd toegankelijk voor reizigers met een kinderwagen of koffers, of voor mindervaliden. Dat passagiers soms zelf de deur moeten openen en sluiten, geeft 'een onveilig gevoel'. Het project moet beter geregeld worden, stelt de PvdA richting het dagelijks pro vinciebestuur, bijvoorbeeld door de medewerkers onder de cao-per- sonenvervoer te laten vallen. Tip? redactie@pzc.nl De Vlissinger (13) had in de gids ge zien dat 's avonds een griezelfilm werd vertoond. Aangezien hij een stoere kerel is, vroeg hij of hij mocht kijken tot het bedtijd was. „Weet je het zeker?", vroegen ze hem. „Ja." En vertelde dat hij onlangs bij een vriendje ook nog twee griezelfilms had gezien. „Ik kan daar heel goed tegen." Dat bleek echter toch wat te gen te vallen. Na de eerste echte grie zelactie liet hij weten dat hij toch wat moe was. Zijn moeder bracht hem daarop glimlachend naar bed. Nadat ze hem had ingestopt klonk het vanonder de dekens. „Mamma, ik ben toch wel een beetje bang. Mag ik voor één keer bij jou slapen, dan kan pappa hier slapen..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37