W T 24 ZEELAND DIGITALE KAART Efijf 1 door René Schrier I n de Zeeuwse gemeentehuizen, bij Rijkswater- teem in gebruik kan worden genomen. Van Cranen- burgh is bij het waterschap de man die voor het BGT verantwoordelijk is. Het principe van de BGT is dat die grootschalige kaart opgebouwd is uit talrijke vlakjes. Die zijn te vergelij ken met pixels op een foto die sterk uitvergroot zijn. staat, het waterschap Scheldestromen, de provin- Eigenlijk was er al een soortgelijk systeem in ontwikke- Elk van die vlakjes heeft een nummer en aan dat num- cie, verschillende ministeries, maar ook bij net werkbeheerders, groenbeheerders en spoorweg beheerders zitten mensen momenteel te zweten op de nieuwe Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT). Dat is een grote kaart van Nederland waarop heel veel details zichtbaar zijn. Uiteindelijk moet iede re Nederlandse burger toegang tot die kaart krijgen. Maar voorlopig moeten alle gegevens van die instellin gen aan de kaart worden toegevoegd en dat is - om ling. Dat was de Grootschalige Basis Kaart Nederland. mer kunnen allerlei overheden en instanties via hun Maar die is een stille dood gestorven en de BGT kan als computers informatie koppelen. Zo zou bijvoorbeeld een doorstart beschouwd worden. Omdat alle overheden er aan meewerken kan aan de nieuwe BGT ook een zekere juridische status ontleend worden. Dus als iemand zijn huis uit wil breiden met een garage of een extra ruimte, dan kan die straks ge bruikmaken van de BGT en dan mag de gemeente in de procedure voor de bouwvergunning die kaart ook gebruik kunnen worden gemaakt van de luchtfoto's die ondertussen van heel Nederland gemaakt zijn. Het zijn foto's op een schaal die veel nauwkeuriger is dan die van de luchtfoto's van Google op internet. En die informatie moet regelmatig bijgewerkt worden, zodat de kaart actueel blijft. Van Cranenburgh vertelt dat voor de geïnteresseerde met Johan van Cranenburgh van het waterschap Schel- niet weigeren. Het voordeel is verder dat de hele Neder- burger momenteel via internet al heel wat kaartmateri- destromen te spreken - een monsterlijk karwei. Van daar dat het nog wel enkele jaren duurt eer het sys- landse overheid straks gebruikmaakt van dezelfde ba sisgegevens. aal beschikbaar is. Alleen moet je het wel weten te vin den. Datzelfde geldt een beetje voor de deelnemers aan iftrwzi Walcheren V '-Ï-. *4» ff* "s 'S. -s: -i* 5^5 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30