Groot gegroeid en geprofessionaliseerd, maar kern van het werk is onveranderd gebleven Parkeergeld betalen Plantenshop de Rijke biedt brede kan met het mobieltje mix aan tuin- en kamerplanten SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Ondernemersplein t Testdag elektrische fietsen Jan de Jonge Inburgeren en taal via cursus Scalda Scaldis Jazz Band bij Westenwind DINSDAG 5 MAART 2013 Betty en Maarten van der Weele-Kramer voor hun bedrijf aan De Lelie in Scharendijke. De naam van het bedrijf is samengesteld uit de eerste drie letters van beide namen, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman SCHARENDIJKE - Hun bedrijf is sinds de oprichting groot gegroeid en het vak geprofessionaliseerd, maar de kern van Weekra Schoonmaak in Scharendijke is volgens eigena ren Betty en Maarten van der Wee- Ie onveranderd gebleven. Vrijdag 15 maart opent Weekra het uitge breide en vernieuwde bedrijfspand in Scharendijke. Schoonmaken is een dienstbaar beroep, lichten de Van der Wee- les die onveranderlijkheid toe. „Met het product dat je levert, pro beer je mensen te ontlasten." En, eveneens van alle tijden: „Men sen willen, of het nu om een be drijf of een school gaat, gewoon schoon en fris." Met veertig men sen in dienst (zomers dijt dat aan tal uit richting vijftig) en twaalf bedrijfsauto's op de weg levert Weekra daar een flinke bijdrage aan. Het begon allemaal ooit heel klein. „Vanuit een woonwijk", blikt Betty terug. Ze ging, nadat ze kinderen had gekregen, zo nu en dan eens met een vriendin mee om vakantiehuisjes te poet sen. Tot die tijd waren het vooral dames uit de Westhoek geweest die die huisjes verzorgden. „Toen zij stopten, wilde de jongere gene ratie het niet overnemen. Het was tijd om te professionaliseren", schetst ze de kentering destijds. Het Scharendijkse echtpaar stapte in dat gat en richtte in 1995 Wee kra Schoonmaak op. Na vier jaar verkasten gezin en bedrijf naar het bedrijventerrein. Het bedrijfs pand daar is recent met 325 vier- Naast vakantiehuizen en -parken is Weekra Schoon maak onder meer actief bij bedrijven en op scholen. kante meter aan vloeroppervlakte uitgebreid. Daarmee is ruimte ge creëerd .voor de uitbreiding van de linnengoedverhuur. Ook is nu volop plek voor kantoor, opslag, opleiding en er is een sfeervolle kantine. Maarten: „Je wilt als be drijf wat uitstralen. Niet alleen naar je klanten toe, maar ook naar je personeel. Zij zijn je 'handjes'." De opening van het nieuwe bedrijfspand wordt verricht door Hans Simons, voorzitter van de branchevereniging van de werkge vers in de schoonmaak OSB. Tij dens het feest wordt tevens het behaalde OSB-keurmerk aan Wee kra uitgeréikt. ZIERIKZEE Bij Jan de Jonge Fietsen in Zierikzee wordt zaterdag 16 maart een testdag gehouden voor elektrische fietsen. Ver schillende modellen van ver schillende merken (Batavus, Gazelle, Giant, Sparta, TDR, Raleigh en Flyer) kunnen gratis worden uitgepro beerd. Reformwinkel De Zonnehoed zorgt voor een lekker hapje. De testdag be gint om 10.00 uur. ZIERIKZEE Scalda, voorheen ROC Zee land, verzorgt het hele jaar door inburgeringscursussen en verschillende Nederland se taalcursussen voor buiten landers in het MFC in Zierik- zée. Tussendoor instromen is mogelijk en er zijn lessen voor beginners en gevorder den en al dan niet gesubsidi eerd. Meer info via Anita van den Dries: 0118-558635 of avandendries@scalda.nl. SCHARENDIJKE De Scaldis Jazz Band treedt zondag 17 maart op bij Grand Café Westenwind in Scharendijke. Behalve van muziek kan er genoten wor den van tapas, vanaf 14.00 uur. Zaterdag 6 april staat een Filippijnse avond op het programma, met buffet en een karaoke- en dansavond. Informatie en reserveren kan via: www.grandcaféwes- tenwind.nl. door Theo Giele MIDDELBURG - De Loskade had maandag de primeur van de nieu we parkeerbetaalautomaten in Mid delburg. De komende weken wor den in heel de stad de oude auto maten vervangen door nieuwe. Belangrijkste voordeel voor de au tomobilist: je kan voortaan met je mobiele telefoon betalen. Aan melden, kenteken invoeren en klaar. Bij het wegrijden meld je je weer af. Het verschuldigde be drag wordt via automatische in casso of de creditcardmaatschap pij geïnd. De parkeerproviders Park-line en Parkmobile verzorgen deze dienst in Middelburg. Middelburg loopt bepaald niet voorop met deze vorm van beta len. Liefst 55 steden kennen het betalen met de gsm al. In de Rand stad is het gemeengoed en in West-Brabant gingen Bergen op Zoom, Roosendaal en Breda Mid delburg voor. Goes was in Zee land de eerste stad, Middelburg is tweede. Betalen met een mobiel tje kan goedkoper zijn voor de au tomobilist. Wie niet met zijn mo bieltje wil betalen, kan met munt geld, de chipknip en - binnenkort - een creditcard gebruiken. Een kaartje met overgebleven parkeer tijd doorgeven is er niet meer bij. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Tot eind 1999 was Mar co de Rijke met zijn kwekerij actief aan de Zandweg in Zierikzee. Don derdag 7 maart opent hij, met zijn vrouw Thea, Plantenshop de Rijke aan de Zierikzeese Nieuwe Bogerd- straat 2B. De zaak biedt een mix aan tuin en kamerplanten en wat snijbloe men. Het pand (waar voorheen miniatuurbouwpakketten wer den verkocht) is niet al te groot. „Maar in principe is alles te bestel len", geeft Thea de Rijke aan. Drie keer in de week rijdt Marco de Rijke naar de veilingen in Aalsmeer, Boskoop en Naaldwijk. „In Aalsmeer en Boskoop heb ik een boxje. Als ik iets bestel, zet ten ze dat daar voor me neer." De Plantenshop beschikt daar naast over een eigen depot in de buurt en kiest ook voor een vers en gevarieerd assortiment in de winkel. Daarbij wordt doorlo pend ingespeeld op trends. „Dat zijn nu bijvoorbeeld Anthuriums en dan vooral die, die de namen van de prinsessen dragen, zoals Prinses Amalia", licht Thea toe. Maar ook olijfbomen en vetplan- ten doen het volgens haar op dit moment goed. Naast de Planten shop heeft Marco de Rijke een groenbedrijf en plant hij bloem bakken, terrassen en tuinen aan. Nadat de kwekerij dicht ging, is hij het grootste deel van de tijd in het groen blijven werken, bij an dere kwekerijen. In mei 2012 richt te hij een eigen groenbedrijf op. Mensen die hem bezig zagen, vroegen regelmatig of ze iets bij hem konden bestellen. „Dat bracht me op het idee. Zo is het balletje eigenlijk gaan rollen. Toen we een leuk tokootje von den, dachten we: doen." Volgens Thea was de Plantenshop een on ontkoombaar iets. „Die planten zitten in zijn bloed. Het is altijd blijven kriebelen. Maar ook de reacties zijn positief." De winkel opent 7 maart om 9.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29