Mijlpaal bereikt op IVveede Maasvlakte Benenfit-concert voor Bru's Running Team Muziek op Bruse Jachthaven 20 SCHOUWEN-DUIVELAND KOPEN EN VERKOPEN VIA SOCIAL MEDIA Vlissinger veroordeeld voor betasten stagiaire EF MUZIEKTENT De zolder opruimen DEN BOSCH - Een Vlissingse onder nemer en oud-raadslid voor de LPV is door het gerechtshof in Den Bosch veroordeeld tot een cel straf van drie maanden voorwaar delijk en een taakstraf van 120 uur. Volgens de drie raadsheren van het Bossche gerechtshof staat vast dat de man in zijn winkel een stagiaire onzedelijk heeft be tast. De Vlissinger moet het slachtoffer ook een schadevergoe ding van 500 euro betalen en krijgt een proeftijd van twee jaar. Als hij gedurende die periode weer in de fout gaat, moet hij als nog die drie maanden in een cel doorbrengen. door Piet Kleemans BRUINISSE - Het Bru's Running Team zet alles op alles om haar fi nanciële doel voor 2013 - een gift van 25.000 aan de Roparun - te ha len. Vrijdag 15 maart wordt in sa menwerking met jeugdsoos De Pul een 'Benenfit'-concert gehouden in De Pul. De Roparun is een estafetteloop van meer dan 500 kilometer van Parijs en Hamburg naar Rotter dam waarbij mensen, in teamver band, een sportieve prestatie leve ren om op die manier geld op te halen voor mensen met kanker. Het Bru's Running Team heeft al meerdere malen meegedaan aan de estafetteloop. Tijdens het Be- nenfitconcert - geen typefout maar een samentrekking van ben efietconcert en benen die fit ge houden moeten worden - spelen de bands Bostma uit Bruinisse, de Desparado's uit Sirjansland, zan ger Frank Polak en het Bruse zang duo Jeelz. De bands en entertai ners hebben allemaal op de een of andere manier een link met het Running Team. De entree voor het Benenfit-concert is gratis. De giften die bezoekers doneren, ko men volledig ten bate van de Ro parun. Aanvang 21.30 uur. BRUINISSE - De muziektent in het centrum van Bruinisse verdwijnt binnen kort, maar in de jachthaven komt er juist één bij. Nog voor het seizoen verrijst op het midden het nieuwe plein het modern vormgegeven podium voor muzi kanten, dat ook als ontmoetingspunt voor watersporters en gasten fungeert door Piet Kleemans ROTTERDAM - Er is weer een nieu we mijlpaal bereikt op de Tweede Maasvlakte. Aannemerscombinatie TigeR heeft de eerste fase van de ondergrondse en bovengrondse in frastructuur voor de nieuwe contai- nerterminal afgerond. Halverwege deze maand worden de eerste ha venkranen aangevoerd. TigeR startte in mei vorig jaar met het aanleggen van infrastruc tuur op de Tweede Maasvlakte. Na wintermaanden waarin door veel sneeuw en vorst soms nauwe lijks te werken viel, werd de mijl paal gisteren bereikt. TigeR-projectmanager Marco Twigt: „Ik ben trots op het werk dat tot nu toe door onze medewer kers is verzet. In het bijzonder ben ik tevreden met de aandacht die onze mensen geven aan veilig werken. Hierdoor vieren we geza menlijk het veilig bereiken van een mijlpaal." Met de ingebruikname van de eer ste zogeheten 'stackgebieden' door APM Terminals is de weg vrij voor Hans Künz, leverancier van containerkranen, om met de opbouw van de stackkranen te be ginnen. De eerste transporten van de kranen naar Maasvlakte 2 vinden vanaf medio deze maand plaats. De nieuwe terminal van APM Ter minals wordt 180 hectare groot en kan uitgroeien naar een capaciteit van 4,5 miljoen containers. De terminal wordt gefaseerd aan gelegd. De eerste gronduitgifte omvat 86 hectare. De terminal krijgt 2800 meter diepzeekade waarvan duizend me ter in de eerste fase wordt opgele verd. De kade heeft een diepte van twintig meter. Ook wordt er nog een vijfhonderd meter lange feederkade bij gebouwd. De nieuwe terminal krijgt een di recte aansluiting op het spoor van de Betuweroute. De terminal moet eind volgend jaar operatio neel zijn. Met deze uitbreiding is de groei van APM Terminals en Maersk Line in de haven van Rot terdam ook op lange termijn ge waarborgd. Ciska Steenhorst is oprichter en beheerster van de Koopjeshoek 0111 op Facebook. „Er ontstaat ook wel eens onenigheid over een koop of een adverten tie. Dat heeft zelfs bijna tot bedreigingen geleid. Ik probeer dan altijd zo neutraal mogelijk te bemiddelen." foto Dirk-Jan Cjeltema HOE WERKT DE KOOPJESHOEK OP FACEBOOK? Ook je overbodige spullen verko pen via de Koopjeshoek 0111? Hier lees je hoe het werkt. Log in op Facebook met een ac count. Zoek op 'Koopjeshoek 0111' en klik op 'lid worden'. Plaats een advertentie door een fo to van je spullen die je wil verko pen toe te voegen aan de groep. De foto moet voorzien worden van een korte beschrijving. Sommi ge leden schrijven er ook bij waar het artikel op te halen is. Spullen kunnen worden aangebo den met een vaste prijs of met de optie 'bieden (vanaf...)' Nadat de foto met beschrijving en prijsinformatie is gepost, komt de ze bovenaan de lijst te staan. Eén week na plaatsing wordt de fo to automatisch verwijderd. Wie gedurende de week meer aan dacht op zijn of haar advertentie wil richten, kan het bericht weer bovenaan zetten door in de reac tiemogelijkheid 'up' te schrijven. Kopers melden zich door onder de foto een reactie te plaatsen. Bij ar tikelen met een vaste prijs heeft degene die als eerste reageert het eerste recht heeft om met de ver koper tot een deal te komen. Bij artikelen waar op geboden kan worden, is het aan de verkoper om te bepalen of het hoogste bod goed genoeg is. De Koopjeshoek 0111 is alleen be doeld voor particulieren. Een Zeeuws alternatief voor gratis spullen is de groep 'VeeVoeNiks'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26