nep GEZOND 3 mm DINSDAG 5 MAART 2013 Workshop Tui Na massage in lokaal Lotus in Middelburg Bij het Chinees gezondheidscentrum Rep Lentze aan de Verwerijstraat 51a in Middelburg worden work shops Tui Na (Chinese massage) gege ven op 13, 20 en 27 maart en op 3, 10 en 17 april. Deelnemers leren technieken aan waarmee ze 'in huise lijk verband' kunnen masseren. De massage kan volgens Mieke Rep, Tui Na therapeut, de weerstand verho gen en zo kwalen voorkomen. Informatie en inschrijven: www.cgc- zeeland.nl of 0118-636054. Meer dan honderd tips om het beste uit diagnose ADHD te halen Frank van Strijen schreef een boek met de veelzeggende titel 'Hoera! Ik heb ADHD'. Het boek rekent af met negatieve aannames over ADHD. Bij voorbeeld dat het een stoornis is en een ziekte. ADHD, stelt de schrijver, kan je juist in staat stellen tot het lei den van een uniek en uitdagend le ven. Dankzij de ADHD. Meer dan hon derd tips helpen de ADHD'er het maximale uit zijn diagnose te halen, ook voor zijn omgeving. ISBN: 978 9088 503597 Griepepidemie houdt aan, Zeeland aan kop met zieken Met negentien per 10.000 Zeeuwen die ziek in bed liggen vanwege de griep, loopt Zeeland aan kop in de in- fluenza-epidemie die maar blijft aan houden. De laatste keer dat de griep zo toesloeg, was in 2009. Gemiddeld waren in week 9 iets meer dan der tien Nederlanders per 10.000 inwo ners ziek. Bijzonder is ook het uitzon derlijk hoge aantal virussen dat dit jaar bij het Erasmus Medisch Cen trum wordt aangemeld, laat het Na tionaal Influenza Centrum weten. Minisymposium over jongeren met chronische pijn of moeheid In scholengemeenschap Nehalennia (Breeweg) in Middelburg is donder dag 11 april een minisymposium over 'ketenzorg' voor jongeren met chronische pijn of vermoeidheid. Van 18.45 uur tot 21.30 uur spreken on der meer kinderarts Eric Sulkers (ADRZ), herstel-expert Irene van de Giessen en ambulant begeleidster Helene de Winter. Een moeder en dochter delen hun persoonlijke erva ring. Aanmelden bij de organisatie, Dok 018, op info@dok018.nl Open huis op nieuwe locatie dagbesteding Weerwerk in Goes De dagbesteding van Weerwerk in Goes is verhuisd naar de Houtkade 22. Op de Open dag van de zorg, za terdag 16 maart, kunnen belangstel lenden komen kijken bij Weerwerk, dat gericht is op mensen met psychi sche klachten en autisme. Van 13 tot 16 uur kunnen ze zien wat de cliën ten op de dagbesteding precies doen, zoals het inscannen van dia's en negatieven en het demonteren van oude apparaten. Bezoekers wor den getrakteerd op koffie met gebak. Voor een dagje ski- of snowboard- pret hoefje niet naar La Plagne. Je beleeft het ook gewoon hier, in het bergarme Zeeland, bij Skidöme in Terneuzen. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19