Hoofdstad populair Nonnen bidden bij toerbeurt tijdens conclaaf kardinalen BUITENLAND 7 Kroes boos op hoofdstad Brussel IJ- Italiaanse pastoor verbrandt foto paus Egypte getroffen door sprinkhanenplaag Doden bij onlusten Familiedrama Baby met hiv genezen van virus door onze redactie buitenland CHICAGO - Het lijkt erop dat voor het eerst een baby met hiv gene zen is van het virus. Dat maakten Amerikaanse onderzoekers zondag bekend. De genezing gebeurde na een zeer vroege behandeling met standaardmedicijnen tegen hiv. Het meisje is inmiddels 2,5 en krijgt al een jaar geen medicatie meer. De moeder van het meisje testte vlak voor de bevalling positief voor hiv. Zo'n 30 uur na de ge boorte kreeg het kind al een cock tail van hiv-remmers toegediend, hoewel pas later werd bevestigd dat de baby inderdaad besmet was met hiv. Meer onderzoek is nodig om te zien of de behandeling hetzelfde effect kan hebben bij andere kin deren. Als het meisje gezond blijft, is het pas de tweede keer dat iemand geneest van hiv. Bij Ti mothy Ray Brown, een volwassen man, verdween het virus ook uit zijn bloed. Hij onderging in 2007 een beenmergtransplantatie. De onderzoekers waarschuwen dat jonge kinderen die nu hiv-remmers slikken, die vooral moeten blijven nemen. „We moe ten eerst uitzoeken wat er bij dit kind gebeurde voor we weten wat we voor anderen in de toekomst kunnen betekenen", zegt behan delend arts Hannah Gay. Dat het meisje zou kunnen genezen van hiv werd pas duidelijk toen moe der en kind na achttien maanden om onduidelijke redenen wegble ven van doktersafspraken. Pas na tien maanden verschenen ze weer in het ziekenhuis in Missis sippi. Al die tijd had het meisje geen medicatie ontvangen. Kin derarts Gay testte het bloed van de peuter en kon tot haar verba zing geen hiv of sporen daarvan vinden. Het hiv-virus kan zich goed verstoppen, maar de arts kon het niet terugvinden in het bloed. Bij volwassenen duikt het hiv-virus meteen weer op zodra de patiënt stopt met zijn medicij nen. De artsen zijn nu op zoek naar een ethische manier om te testen of meer zuigelingen kun nen genezen van het virus dat aids veroorzaakt. Wereldwijd zijn 34,2 miljoen mensen besmet met hiv, in 2011 overleden er 1,7 miljoen mensen aan aids. Het aantal baby's dat met hiv wordt geboren is sterk gedaald, na dat onderzoekers ontdekten dat het risico van besmetting van moeder op kind tot 2 procent daalt als al tijdens de zwanger schap de behandeling met hiv-remmers wordt gestart. In 2011 waren 330.000 kinderen be smet met hiv, 40 procent minder besmette kinderen dan in 2001. BRUSSEL - Europees commissaris Neelie Kroes is boos op de hoofd stad Brussel omdat daar niet su persnel mobiel kan worden geïnternet. In een brief laakt Kroes het uitblijven van het beno digde 4G-netwerk. De bestuur ders van Brussel wijzen op hun strenge stralingsnormen. Maar zij gaan daarmee veel verder dan de internationale normen van de Wereldgezondheidsorganisatie en de Europese Unie zelf, meldden Vlaamse kranten maandag. In Vlaanderen en Wallonië is 4G wel mogelijk. DINSDAG 5 MAART 2013 structuur in de oude wijken be dreigen en autochtone Berlijners uit hun huizen jagen. Husted is opgelucht dat zijn dries te besluit om te emigreren naar Berlijn, zonder dat hij vooruit zicht had op een baan, goed heeft uitgepakt. „Dankzij de hui zen-boom." En Boeles ziet alweer nieuwe kansen opdoemen. Na de hausse in het oosten van de stad, is nu het westen van Berlijn aan de beurt, zegt hij. „Daar vind je nog prachtige woningen. En voor een mooie prijs." Nergens in Duitsland stijgen de huizenprijzen zo sterk als in Ber lijn. De belangstelling voor wonin gen in de hoofdstad is bijna twee keer zo groot als in steden als München, Hamburg of Düssel- dorf. Sinds 2007 stegen de huizen prijzen in Berlijn met gemiddeld 45 procent. In sommige gewilde wijken bedraagt de stijging zelfs 75 procent. Vorig jaar ging 1,7 mil jard euro om in transacties op de Berlijnse woningmarkt. In Ham burg ging het om 375 miljoen eu ro, in München 290 miljoen en het Roergebied 270 miljoen euro. Bron: Ernst Young VATICAANSTAD CASTEL VITTORIO De pastoor van het Italiaanse dorp Castel Vittorio heeft zondag zijn gelovigen geschokt door tijdens de mis een foto van de afgetreden paus Bene- dictus XVI te verbranden. „Een herder laat zijn schapen niet in de steek", zo zei Andrea Maggi (67). Na de mis kreeg hij ruzie met gelovigen en vergeleek hij Joseph Ratzinger met Frances co Schettino, de kapitein van het cruiseschip Costa Concor dia die het schip verliet voor de passagiers waren geëvacu eerd. Dorpelingen omschreven de pastoor als ultra-orthodox en een beetje depressief Volgens de doorgaans goed over Vaticaanse zaken ingelichte Italiaanse krant II Messaggero zijn er vier 'papabili', kandidaten die hoge ogen gooien om tot paus te worden gekozen: de Canadees Mare Ouellet, de Hongaar Péter Erde, de Braziliaan Odilo Pedro Scherer en de Italiaan Angelo Scola. In de Sint-Pietersbasiliek bidden drie Mexicaanse nonnen 24 uur per dag bij toerbeurt om Gods zegen voor de pausverkie zing. De in Rome aanwezige kardina len zijn gisteren voor het eerst sinds het aftreden van Benedictus XVI bijeengekomen in een zogeheten congregatie om de verkiezing van een nieuwe paus voor te bereiden. Pas wanneer alle 115 kardinalen aanwezig zijn die aan de verkiezing deelnemen, besluiten ze of die wordt vervroegd. Vooralsnog staat het begin van het conclaaf gepland voor 15 maart. Aan de congregatie mogen alle kardinalen meedoen, aan het conclaaf dat het nieuwe hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk zal kiezen, alleen kardinalen die nog geen 80 jaar zijn. CAÏRO Egypte wordt geteisterd door een sprinkhanenplaag van 'bijbelse proporties'. De hoeveelheid doet volgens verscheidene media den ken aan een van de tien plagen uit de Bijbel, die voorafgingen aan de joodse uittocht uit Egypte. Volgens Israëlische en Arabische media gaat het om meer dan 30 miljoen sprinkhanen, veel meer dan gebruikelijk. De insecten zitten nu in Gizeh, een voorstad van de Egyptische hoofdstad Caïro. De beestjes, die jaarlijks over het land trekken, zijn een grote bedreiging voor de oogst. Egypte is met man en macht be zig de sprinkhanen te bestrijden. PORT SAID Bij onlusten in het Egyptische Port Said zijn zeker vijf men sen omgekomen en vijfhon derd gewond geraakt. Veel ge wonden hebben schotwonden. Gisteren gingen honderden be togers de straat op. Sinds janua ri is het onrustig. LUIK Een moeder uit Luik heeft haar twee gehandicapte kinderen van 25 en 26 jaar om het leven gebracht en geprobeerd zelf moord te plegen. In een brief zei ze kwaad te zijn op de me dische wereld, die haar kinde ren niet kon helpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 94