Zaamslag maakt korte metten met Volharding nJm M Titelstrijd lijkt alleen nog tussen Breskens en Schoondijke te gaan I I I II Ruime marge Scheldesport 12 SPORT TRIMLOPEN iLjLCMTs 1 Erwin van den Broeke laat zich zien in de Omloop van Axel. De voormalig voetballer finisht als zevende. 599- door JaapJan Ritsema terneuzen - De korfballers van Zaamslag rekenden eenvoudig af met Volharding (18-9). De thuis ploeg had nog geen minuut nodig om de toon te zetten. Binnen zes tig tellen prijkten al twee treffers op het scorebord. „Volharding begon heel slap aan de wedstrijd. En wij speelden een sterke eerste helft", verwoordde aanvoerder Marco van Reeuwijk het goede gevoel dat Zaamslag aan de winstpartij overhield. Dat Volharding pas na ruim twintig minuten aan een treffer toekwam (7-1) zei alles over de dominantie van Zaamslag. De 11-4-ruststand maakte duidelijk dat het vertrou wen in eigen kunnen terug is. In een gezapige tweede helft - met veel blessurebehandelingen - liep Zaamslag naar een 18-9-zege. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Marco van Reeuwijk 4, Erwin Verhelst 3, Marnix de Bat 2, Linda Hamelink 2, Karin Verheifte en Janick de Bat 1. BKC 1-Luctor 2 14-8. Scores BKC: Jan-Willem de Croote 3, Myrthe Faro, Mariëlle Faes, Anne de Koster en Mar- tijn Maljaars 2, Ruben van de Sande, David van der Plicht, Sandra de Reu 1 terneuzen - De basketbalsters van Scheldesport deden uitstekende za ken in de overgangsklasse. ELBC werd met 52-29 verslagen. In de Zeeuwse klasse verloren de man nen van Voorwaarts in Vlissingen met 47-41 van Marathon 2. Vrouwen. Scheldesport-ELBC 52-29 (24-15): De Terneuzense bas ketbalsters namen vanaf het be gin het initiatief en bouwden aan een ruime voorsprong. De genade klap werd in de derde periode uit gedeeld. De marge werd vergroot tot twintig punten: 41-21. „We BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 1 overnachting in Zuid-Duitsland 6 overnachtingen in hotel Bezdez in Starè Splavy, kamers met faciliteiten Gehele reis o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Nederlandstalige gids in Praag Goed verzorgd afscheidsbuffet Vertrekdata: ii enz. Vertrekdata: 22 april 6, 20 mei 3, 17 juni BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 2 nachten omgeving Zuid-Duitsland f o.b.v. halfpension 7 nachten in een goed middenklasse hotel, comfortabele kamer, bad/douche I en toilet o.b.v. halfpension Dagelijks ontbijt en 3-gangendiner Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar 1 Goed verzorgd afscheidsbuffet Vertrekdata: 15, 22, 29 april 6, 13, 20, 27 mei 3, 10, 17, 24 juni enz. 10 DAGEN TOSCANE UMBRIË 10 DAGEN ONGEREPT IERLAND V.A StÉCWTS BU DE PRIJS INBEGREPEN 2 nachten in Z-Duitsland 7 nachten in het comfortabele hotel Ali Sul Lag, comfortabele kamer met douche en toilet Verzorging o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet Vertrekdata: 15, 29 april 13, 27 mei 10, 24 juni enz. t I rllttrJeffjTjf], BIJ DE PRIJS INBEGREPEN Overtocht Calais - Dover v.v. 2 overnachtingen omgeving Rugby Overtocht Hollyhead - Dublin v.v. 2 overnachtingen omgeving Drogheda Gehele reis o.b.v. halfpension 5 overnachtingen in ***Grand Central hotel, jpï comfortabele kamer met douche en toilet gj|B Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet Vertrekdata: 6 mei 3 juni enz. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Gratis brochure (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Van Guyse als eerste binnen door Wim de Vos zijn nooit in de problemen ge weest", zei coach Martin van Ham. Scheldesport is nu vrijwel zeker van lijfsbehoud. Marjolein Kruijsse (15' punten), Manuela Stokhof (14) en Danielle van den Heuvel (12) waren op dreef. Mannen. Marathon 2-Voor- waarts 47-41 (24-10): Voorwaarts kende een moeizame start en kon de achterstand ondanks een ster ke tweede helft niet meer goed maken. De jonge Axelse ploeg strandde op zes punten. Uitblin ker Marcel van Essen scoorde twintig punten voor Voorwaarts. axel/cadzand-bad - De Omloop van Axel was zaterdag een prooi voor Jordy van Guyse. De atleet uit het Belgische Stekene nam al vrij snel de benen in deze halve marathon en liep de concurrentie op serieuze achterstand. Zijn land genoot Alain Geerts finishte op iets meer dan tweeënhalve mi nuut achterstand als tweede, ter wijl Benjamin Gerrits uit Axel met een lange spurt de derde po diumplaats voor zich opeiste. Gerrits en zijn plaatsgenoot Er win van den Broeke waren de eni ge Zeeuwse lopers in de top tien. Voor het overige waren het louter Belgische atleten die zich voorin wisten te melden. Opvallend was die hoge klassering van Van den Broeke overigens wel, want hij is nog niet zo erg lang actief in de at- letieksport. De Axelaar heeft jaren lang gevoetbald. „Maar ik was de verplichtingen beu. Bij het voet ballen moet je je aan strikte tijd stippen houden wat trainen be treft. Bij het hardlopen is dat an ders. Daar kun je gaan trainen wanneer je zelf wil en bovendien was ik het ook beu om steeds een behoorlijke reis te moeten maken. Alleen als je in de regio moet spe len valt het nog mee. Toen heb ik besloten om te gaan lopen", vertel de de 33-jarige Zeeuws-Vlaming na afloop van de Omloop van Axel. Hij koos destijds voor het hardlo pen omdat hij wel eens een mara thon wilde lopen en dat ging hem meteen behoorlijk af. De Zeeuwse Kustmarathon liep Van den Broeke vorig jaar in drie uur en zeven minuten. „Toen kwam ik er achter dat het lopen me goed afging. Met name de langere af standen, want de lopen over tien kilometer liggen me niet zo. Dan loop ik mezelf kapot", stelde Van den Broeke, die zich steeds rede lijk voorin weet te handhaven. Ook zaterdag, in de halve mara thon in zijn woonplaats, lukte dat. „Het is een kwestie van goed opbouwen en dat gaat me uitste kend af. Ik heb nu meer plezier dan dat ik op het laatst in het voet bal had", zei Van den Broeke, die zich dus opnieuw goed staande wist te houden en uiteindelijk ze vende werd in 1.2141. Winnaar Jor dy van Guyse kwam na 1.1342 over de finish in het Axelse Bos. Bij de vrouwen eindigde Ingrid IJsebaert uit Hulst als derde, ach ter twee Belgische vrouwen. Voor IJsebaert betekende het een goede training in de aanloop naar de Ma rathon van Zeeuws-Vlaanderen. „Ik ben lopend vanuit Hulst geko men. Samen met de wedstrijd heb ik vandaag 33 kilometer gelo pen waarmee ik goed op weg ben", reageerde IJsebaert. Zondag stond in Cadzand-Bad de laatste Natuurloop op het pro gramma. Het draaide uit op een tweestrijd tussen Erik Cappon en Sjaak Luteijn. De twee atleten van De Wielingen waren zaterdag nog Zeeuws kampioen in hun leeftijdscategorie geworden en wilden daarom deze loop gebrui ken om uit te lopen. „Ik dacht rus tig van start te gaan en dat zo te houden. Toen ik steeds dichter bij Erik kwam heb ik in de slotkilo- meters toch nog veel gegeven. Door een losse veter kon ik hem niet meer achterhalen", verduide lijkte Luteijn. Cappon klokte na tien kilometer 43.30 minuten, voor Luteijn kwam 43.35 op de uit slagenlijsten. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Monique Nobus uit Aardenburg. door Eddy van der Hooft terneuzen - Breskens boekte in de vijfde klasse A van het zondag voetbal zijn tiende zege op rij. Ter hole werd met 5-0 verslagen. Schoondijke won met 3-2 van Vo gelwaarde en handhaafde zich daar mee op twee punten van de koplo per op de tweede plaats. In de strijd om de bovenste plaat sen haakte Corn Boys definitief af. De Sassenaren gingen op eigen veld met 0-2 onderuit tegen Hoofdplaat. Breskens-Terhole 5-0 (3-0): Bres kens had geen enkele moeite om het puntloos onderaanstaande Terhole naar zijn veertiende ne derlaag te spelen. De koploper leidde bij de rust al met 3-0 en won uiteindelijk met 5-0. Het was dat Breskens na de rust wat slordig met zijn kansen om sprong, anders was de uitslag nog hoger uitgevallen. Meivin Boone en Ned de Looze (2x) scoorden voor de rust. Na de hervatting wa ren Jimmy Jansen en Marcus On- genae de doelpuntenmakers. Schoondijke-Vogelwaarde 3-2 (2-0): Echt verdiend was de over winning van Schoondijke niet, omdat Vogelwaarde zeker het laat ste uur het beste van het spel had en de meeste kansen kreeg. Qua effectiviteit was de thuisclub ech ter de bovenliggende partij. Door twee doelpunten van Andrew Wesbeek was de ruststand 2-0. In de tweede helft kwam Vogelwaar de door twee treffers van Dennis van Passel (waarvan één uit een strafschop) nog wel terug tot 2-2, maar het was Jaccö Seen die Schoondijke in de 85e minuut de zege bezorgde: 3-2. Corn Boys-Hoofdplaat 0-2 (0-1): Corn Boys had de hele wedstrijd een overwicht, maar kon ondanks de veldmeerderheid weinig kan sen creëren. Al vroeg in de wed strijd opende Sonny Eggermont voor de bezoekers de score, maar het offensief dat Corn Boys daar na ontketende bleef zonder resul taat. Kort voor het eind van de wedstrijd besliste Loek Thomaes het duel met een rake kopbal defi nitief in het voordeel van Hoofd plaat: 0-2. Kwadendamme-Koewacht 0-1 (0-1): Kwadendamme had bijna het gehele duel een overwicht, maar slaagde er ondanks een veel heid aan doelkansen niet in om tot scoren te komen. Koewacht had het geluk bovendien aan zijn zijde toen de verdediging in de 35e minuut blunderde en Wout Rozijn de stand naar 0-1 kon til len. Na de rust werd de druk op het doel van Koewacht steeds gro ter, maar wat Kwadendamme ook probeerde, tot de - verdiende - ge lijkmaker kwam het niet: 0-1. Groede-SDO'63 2-0 (1-0): Groede boekte een even regelmatige als verdiende 2-0-zege op SDO'63, dat nauwelijks voor gevaar kon zorgen en daarom ook op weinig aanspraak kon maken. Ilyaz Yavuz opende in de eerste helft de score. Na de hervatting was het Maxime Wille die voor 2-0 zorgde en de wedstrijd daar mee in het slot gooide. Graauw-Sluis 6-0 (3-0): Graauw had geen enkele moeite om Sluis van zich af te schudden en met een ruime nederlaag naar huis te sturen. Uit een strafschop opende Dominique de Burger in de veer tiende minuut de score, waarna Merijn Taelman de ruststand met twee doelpunten op 3-0 bepaalde. In de tweede helft ging Graauw onverdroten voort. Taelman scoor de nog eens twee keer (4-0 en 6-0). Tüssendoor was het De Bur ger die 5-0 liet aantekenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85