Barcelona-fans laten Messi keihard vallen na verlengen contract Kagawa steelt de show bij Manchester United Arjan de Bruin (65) uit Kortgene is al vijf weken invalkracht bij Rotterdam. 10 SPORT INTERIM-COACH 'Er moet niet de indruk ont staan dat ik aan het pluche wil blijven kleven. Ik ben hier alleen om de dub tijde lijk uit de brand te helpen' MA door Wilber Hack DEN BOSCH - Hoe vreemd het ook klinkt, Lionel Messi ligt in Catalo- nië onder vuur. Vorige week schol den fans van Barcelona het Argen tijnse wonderkind tijdens een ra dio-uitzending de huid vol. Met als voornaamste kritiek dat Messi - sinds hij zijn contract tot 2018 ver lengde en daarvoor 126 miljoen eu ro op zal strijken - alleen nog maar over het veld wandelt. Diego Maradona - die zaterdag Real alweer een klassieker met 2-1 zag winnen - deed daar nog een schepje bovenop. „Messi is gewel dig, maar lang niet zo goed als ik ooit geweest ben", zei hij. Messi scoorde in Bernabeu voor de zes tiende keer op rij in een competi tieduel, maar leed ook in de twee strijd met Ronaldo een zware ne derlaag. Real Madrid liet aanvankelijk een zestal sterren aan de kant. Met de komst van Cristiano Ronaldo een klein kwartier na de rust begon de wedstrijd eigenlijk pas. En van af dat moment kwam Messi niet meer in het stuk voor. De Argen tijn werd overvleugeld door zijn eeuwige concurrent met diens enorme winnaarsmentaliteit. Ro naldo scoorde niet, maar tilde de Koninklijke naar een hoog ni veau. De winnende treffer van Ra mos - hij kopte een corner van Modric binnen - was verdiend. De wedstrijd eindigde tumultu eus. Barcelona verdiende in de extra tijd een strafschop toen Ra mos even het been van Adriano aantikte. Scheidsrechter Pérez La- sa wilde het niet zien en floot vrij wel meteen af. Barcelona-doel- man Valdes protesteerde zo fel dat hij tweemaal in een paar se conden tijd geel kreeg. Hem wacht een forse straf. Voor Barcelona was de klassieker een kans op rehabilitatie na de be kernederlaag. Real leek het duel te beschouwen als een tussen doortje op weg naar de return in de Champions League, morgen in Manchester. Om die reden wilde coach Mourinho op hetzelfde tijd stip aftrappen als de Engelse oppo nent. Hij spaarde - behalve Ronal do - ook spelers als Ozil, Khedira en Xabi Alonso. Met het zoge naamde B-team kwam Real al vlot op voorsprong. Benzema knikte raak uit een voorzet van Ronaldo-vervanger Morata. Na de gelijkmaker van Messi - die nu net als Di Stefano op achttien tref fers in de klassieker staat - was er sprake van evenwicht. Het tempo en de passie die Ronaldo binnen de lijnen bracht werd Barcelona fataal. Bij de Catalaanse club is plots niets meer zeker. In een maand tijd is de onaantastbaarheid totaal verdwenen. De nederlaag in de be ker vorige week dinsdag leidde al tot paniek. De directie ging in New York op bezoek bij trainer Ti to Vilanova die daar tegen kanker behandeld wordt. Een terugkeer voor de return tegen AC Milan in de Champions League zit er niet in. Vilanova moet omwille van zijn gezondheid nog zeker tot be gin april in Amerika blijven. Jordi Roura, vorig seizoen nog vi deo-assistent, heeft weinig geluk sinds hij noodgedwongen het roer over moest nemen. Het is de vraag of de directie van Barcelona het aandurft om met Roura de problemen te lijf te gaan. De club overweegt op zoek te gaan naar een coach die Vilanova kan ver vangen. MANCHESTER - Niet Robin van Per- sie, maar Shinji Kagawa was zater dag de grote man bij Manchester United. De Japanse middenvelder leidde de 'Mancunians' met drie doelpunten langs Norwich City: 4-0. De ploeg van manager Alex Ferguson heeft aan kop van de Pre mier League een voorsprong van liefst 15 punten op Manchester Ci ty, dat vandaag nog tegen Aston Villa speelt. ManUnited richt zich nu op Real Madrid, dat dinsdag naar Old Trafford komt voor de re turn in de achtste finale van de Champions League. Met het oog op die topontmoe ting was Ferguson zaterdag voor zichtig met Van Persie, zijn top schutter die vorige week een heupblessure had opgelopen. De Nederlandse aanvaller mocht na een uur gaan douchen. Van Persie zag hoe Kagawa de hoofdrol ver tolkte op Old Trafford. Bij het eer ste doelpunt van de Japanner, de eerste Aziaat met een hattrick in de Premier League, deed Van Per sie het voorbereidende werk. „Shinji was briljant", zei Fer guson, die ook Wayne Rooney nog zag scoren. „Hij heeft er dit seizoen door een blessure een tijd je naast gestaan en is nu op de weg terug. Volgend seizoen zal hij pas echt goed zijn." Kagawa was niet de enige die dit weekeinde een hattrick maakte. Ook Luis Suarez had het weer eens op zijn heupen. De oud-Aja- cied maakte er zaterdag drie voor Liverpool op bezoek bij Wigan Athletic (0-4). Met 21 treffers heeft Suarez inmiddels Van Persie afgelost als topscorer.>„Voor mij is er geen betere spits in de Premier League dan Suarez", zei manager Brendan Rodgers. „Voor mij is hij nu al de speler van het jaar." Tottenham Hotspur handhaafde zich op de derde plaats door de stadsderby tegen Arsenal te win nen: 2-1. Gareth Bale, die voor de vijfde competitiewedstrijd op rij scoorde, en Aaron Lennon waren in een tijdsbestek van amper 3 mi nuten trefzeker voor de Spurs. Per Mertesacker deed wat terug na mens de 'Gunners'. Chelsea won dankzij een doelpunt van Demba Ba met 1-0 van West Bromwich Albion. De Spurs staan derde met 54 punten, Chelsea heeft er 52. Stoomcursus ere< door Roeland van Vliet ROTTERDAM - In de kantine van het Topsportcentrum laat Arjan de Bruin zien wat hij heeft overge houden aan de bestudering van de video's van zowel Landstede als Den Helder, de twee tegen standers van Rotterdam Basketbal College in de afgelopen dagen. De interim-coach bladert door de ve le velletjes aantekeningen en toont tal van basketbal veldjes met loop- en ballij nen. „Van elke tegenstander kijk ik zes tot acht wedstrijden", vertelt De Bruin, die mede daardoor tien tot twaalf uur per dag met zijn nieu we baan bezig is. „Ik moet wel. Ik loop niet al jaren rond in de eredi visie. Ik ken de coaches en de spe lers nauwelijks en weet niet wat de vaste aanvalsplannen zijn. Ik moet dus alles nauwgezet bestu deren. Daar gaat heel veel tijd in zitten. Ik noem het een stoomcur sus eredivisiebasketbal." De inwoner van Kortgene staat sinds vijf weken voor de groep in Rotterdam. Hij is de vervanger van de 61-jarige Randy Wiel, die op 24 januari voor de televisie een hartstilstand kreeg en daarna vier dagen in coma werd gehou den. Inmiddels-is het in Curasao opgegroeide en in de Verenigde Staten geschoolde icoon aan de be terende hand. Hij is weer op de achtergrond aanwezig bij trainin gen en volgt de wedstrijden vanaf de tribune. De situatie met Wiels hart was ook niet zo ernstig als die zich aanvankelijk liet aanzien. Hij had de medicijnen voor zijn hoge bloeddruk, die hij vanuit Amerika toegestuurd kreeg, niet ontvan gen. Daardoor bleef hij er drie we ken van verstoken. Hij merkte niet aan zijn lichaam dat hij zijn pillen niet slikte, totdat hij tijdens een uitzending van Pauw Wit- teman in elkaar zakte. „Ik moet ze dus voortaan gewoon elke dag ne men", zei hij al broodnuchter te gen Radio Rijnmond. „Dan is er niets aan de hand." Wanneer Wiel weer officieel aan de slag mag als coach, is niet be kend. „Daarvoor is het wachten op groen licht van alle artsen", vertelt De Bruin. „Maar als dat maandag komt en hij mag dins dag weer beginnen, dan ben ik meteen weg. Zo hebben we het af gesproken en dat is ook prima. Er moet niet de indruk ontstaan dat ik hier aan het pluche wil blijven kleven. Ik ben hier alleen om de club tijdelijk uit de brand te hel- pen."hier De Bruin, die de vorige twee sei zoenen BC Vlissingen zat, wilde Coach Arjan de Bruin geeft zijn ploeg aanwijzingen tijdens de wedstrijd tegen Den Helde het dit seizoen eigenlijk rustig aan gaan doen. Na 41 jaar coachen, bij tal van clubs, was het tijd voor 'iets anders'. Hij had on der meer zijn vrouw beloofd met haar een reis naar Indonesië te maken. De reis werd ook ge maakt, maar die vormde slechts een onderbreking van wéér een seizoen op een bank. De Bruin begon het seizoen bij de 'Onder 20' van Rotterdam. De vo rige coach was gestopt en de inwo ner van Kortgene, die al in de technische commissie van de club zat, kon geen 'nee' zeggen toen hij werd gevraagd. En enkele maanden later, op een vrijdagmid dag in januari, promoveerde hij zomaar tot de coach van het eer ste mannenteam. „Ik had bood schappen gedaan en zat in de au to terug naar huis. De voorzitter, Dave de Held, belde op en vroeg of ik zaterdagavond wat te doen had. En als dat niet het geval was: of ik dan 'heren 1' wilde coachen? Ik zei nog: waarom vragen jullie niet de coach van het tweede team? Hij kende immers het spel letje beter dan ik. Maar die ploeg speelde tegelijkertijd. Toen heb ik maar 'ja' gezegd, nog voor ik thuis was." En zo keerde De Bruin terug in de eredivisie. In 1976, toen hij on verwachts de hoofdcoach werd van Rotterdam-Zuid, was hij de jongste coach op het hoogste ni veau. Nu is hij met zijn 65 jaar de oudste. Hij vindt het een grappig gegeven. „Maar leeftijd zegt niks",

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83