Gehavend Vlissingen slikt vijfde nederlaag Nieuwe zeperd Hoek 2 Aardenburg zit in heel zwaar weer SPORT 9 MAANDAG 4 MAART 2013 door Bob Maes MIDDELBURG - Een gehavend VC Vlissingen leed zondag een verras sende nederlaag op bezoek bij Jeka. De hekkensluiter was met 2-0 te sterk voor de eersteklasser. Dennis Peragon maakte de beide Bredase doelpunten. Vlissingen wacht nu al drie wedstrijden op een zege. De formatie van trainer Karl Ver gouwen miste in Breda acht spe lers. Jonathan Constancia, Tho mas Ragut, Khalid El Hattach, Fer ry Alfons, Hoessein Bouzambou, Benjamin Verwest, Sylvion Ura- nie en Bas Rijkeboer waren om uiteenlopende redenen niet be schikbaar. Vergouwen verschool zich niet achter de enorme absen tielijst. „We voetballen met de spelers die we hebben, dus het is geen excuus voor de nederlaag. Wel heb ik wat omzettingen moe ten doen. Normaal spelen we 4-3-3, tegen Jeka was dat 4-4-2." De Walchenaren begonnen sterk aan de wedstrijd. Het eerste kwar tier speelde de ploeg geduldig en zocht het de opening. Toch miste Vlissingen aanvallend vermogen. Kansen werden niet gecreëerd, op een paar hachelijke situaties voor de Bredase goal na. Arjan Human en Lars de Voogd zagen echter geen kans het de doelman lastig te maken. Hekkensluiter Jeka ging na de pau ze driftig op zoek naar de drie punten. Na een discutabele hands bal van Tim van Hasselt kreeg het via een strafschop de kans daar toe. Dennis Peragon verzilverde het buitenkansje. Vlissingen ging vervolgens alles of niets spelen, maar maakte weinig aanspraak op een puntje. In de laatste minuut verdubbelde Peragon de score. De laatste overwinning van Vlis singen dateert van 16 december 2012, toen EFC verslagen werd. Een meevaller voor de Walchena ren is dat Dosko, dat tweede staat, zondag ook verloor. Vlissingen blijft daarom op plaats drie staan. De achterstand op koploper De Valk, dat een wedstrijd minder speelde, is wel tot acht punten op gelopen. HOEK - Voor de reserves van hoofd klasser Hoek lijkt degradatie onaf wendbaar na de ruime nederlaag van zaterdag tegen mededegrada tiekandidaat Hardinxveld 2. In Hardinxveld-Giessendam werd het na een 5-1-ruststand 6-1. De achterstand op Hardinxveld 2, de nummer tien van de ranglijst, liep daarmee op naar acht punten. Voor Hoek 2, dat al snel tegen een 2-0-achterstand aankeek, scoorde Marco Doens de 2-1. Nog voor de rust liep de score op naar 5-1, ook al omdat Gert Jan Hamelink bij 4-1 een strafschop onbenut liet door Jack Begijn AARDENBURG - Donkere wolken pakken zich samen boven Aarden burg. De trotse zondag-tweedeklas ser verloor gisteren met 2-4 van mededegradatiekandidaat Alliance. De Brabanders trokken aan het langste eind en namen door de overwinning afstand van de onder ste plaatsen. Aardenburg bleef in treurnis ach ter. De ploeg had gestreden, maar kwam tekort tegen de Roosenda lers, die technisch net iets meer in huis hadden. De Aardenbur gers hopen nu stiekem dat de KNVB, na het terugtrekken van Axel, slechts één ploeg recht streeks laat degraderen in plaats van twee. De beslissing van de bond wordt in spanning afge wacht. Maar spanning is er ook voor vol gend seizoen. Een uittocht dreigt en daar maakt men zich grote zor gen over. „Het rommelt", zei voor zitter Frans Reijniers gisteren van af zijn vakantieadres in de Domi nicaanse Republiek. Zo zou doel puntenmaker Niek van Sprundel naar Zelzate gaan. „Dat heb ik ook gehoord", reageerde Reijniers. „Vanavond vlieg ik terug naar Ne derland en deze week heb ik een gesprek met hem. Ook beslissen we deze week over de nieuwe trai ner. Voor de rest hopen we de ploeg toch enigszins in tact te kunnen houden, maar dat zal niet altijd lukken." De toch al smalle selectie wordt namelijk bevolkt door een aantal spelers die na hun studie in Bra bant willen wonen of zijn blijven wonen: Sander Tazelaar, Bart van den Hemel, Tijl Tournois, Thijs Ringoot en Giovanni de Bruijne. Nu reizen ze nog op en neer. Bij degradatie zal een aantal spelers zeker stoppen. „Tel daarbij op dat een aantal spelers op leeftijd is en er geen jonge aanwas is. We pro beren al drie jaar lang talenten uit de streek naar Aardenburg te ha len, maar het haalt niets uit. Voor een paar euro's gaan ze ergens an ders spelen. Bovendien zijn som mige spelers bang dat ze het ni veau van de tweede klasse niet aankunnen." Het bericht dat Dwight van Hulle in zijn woonplaats IJzendijke gaat voetballen, doet de voorzitter af als 'een gerucht'. „Daarvoor is Dwight teveel voetballer." Diezelf de Van Hulle kreeg in het duel met Alliance in de tweede helft rood. Bij een vrije trap sloeg hij de bal uit het doel. Het typeerde een beetje de onmacht van de thuisploeg, die ook in het score verloop op een barslecht bespeel baar veld achter de feiten aanhob belde. Voor de rust kon Aarden burg de tegenstander nog bijbe nen. Maar in tien knotsgekke mi nuten - waarin vier doelpunten vielen - verloor Aardenburg zich zelf en de wedstrijd. Na het doel punt van Steven de Croock voor de rust tikte Niek van Sprundel bij een 1-3-achterstand de aanslui- tingstreffer binnen. Het beetje hoop dat opleefde verdween snel na de genadeklap die Guilliano Wierikx uitdeelde: 2-4. Aardenburg-Alliance 2-4 (1-1). 7. Wesley Smits 0-1, 32. Steven de Croo ck 1-1, 55. Wesley Smits 1-2 (straf schop), 57. Jan Konings 1-3, 62. Niek van Sprundel 2-3, 65. Guilliano Wie rikx 2-4. Scheidsrechter: A. Hessel- mans (Esbeek). Rode kaart: Dwight van Hulle (Aardenburg). Gele kaart: Bert de Bruyckere, Bart van den He mel (beiden Aardenburg) en Guilliano Wierikx (Alliance). Aantal toeschou wers: 100. fase enkele keren goed wegkwam bij doelrijpe situaties. Een fel Oostburg kwam pas na een half uur op 0-1 via een treffer van Da vy Maes en verzuimde verder af stand te nemen. In de tweede helft kreeg de ploeg hiervoor bijna de rekening gepresenteerd toen de thuisploeg het initiatief overnam. Een schot van Pascal Zoeteweij stuitte via de onder kant van de lat terug het veld in, waarna'Edwin Capello de bal uit de rebound opnieuw tussen de pa len kopte. Deze inzet was echter te zacht waardoor de doelman de bal uit de hoek kon plukken. Clinge-Sluiskil 3-1: Een tevreden Clinge-trainer Marco van Vlier- berghe zag hoe zijn ploeg voor rust een prima partij op de mat legde. „Enig minpunt is dat dit slechts twee doelpunten oplever de", aldus de winnende coach na afloop. Percy Verlinden en Chris Seghers waren de spelers die deze treffers op hun naam brachten. In de tweede helft verslapte de thuis ploeg en kwam Sluiskil terug in de wedstrijd door Jos Westerhout die er 2-1 van maakte. Kort hierna kreeg Mourad rood wegens na trappen en was het elf tegen tien. Met zijn tweede treffer, ditmaal op aangeven van Davy van Puijvel- de, bracht Percy Verlinden de 3-1 op het bord. Toen even later Veli Eryuruk na zijn tweede gele kaart ook vroegtijdig kon gaan douchen was het elf tegen negen en was de wedstrijd zeker definitief beslist. Hulsterloo-RIA W. 3-2: Na de snelle openingstreffer van Mi chael van Quathem (ó-i) bracht Christoph Praet in de achttiende minuut uit een schitterende vrije trap de gelijkmaker op het bord: 1-1. De beste kansen waren voor rust voor de thuisploeg, maar des ondanks bracht David van Passel RIA W. halverwege de eerste helft opnieuw aan de leiding: 1-2. De tweede helft begon met enke le goede mogelijkheden voor de bezoekers, die zij niet wisten te benutten. Hierdoor kon Eric Goos- sens in de 73e minuut de gelijkma ker aantekenen: 2-2. Twee minu ten later zorgde Ruben Gelder land voor grote vreugde bij Hul- sterloo door de stand op 3-2 te brengen. De bezoekers drongen in de slotfase fel aan, maar wisten de bal niet mee voorbij doelman Jelle van Damme te krijgen. Patrijzen-Oostburg 0-1: Voor rust leek er nauwelijks sprake van bezieling bij Patrijzen, dat in deze Hontenisse-verdediger Michel Colpaert (rechts) probeert Dennis de Nooijer af te stoppen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82