Strafschoppen lijken dit seizoen niet echt besteed aan HW'24 Buijsse maakt er vijf voor IJzendijke Terneuzen onderuit op veld van WSC Bart Rijckaert redt nog een punt voor Axel 8 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG Zeeland DEAL VAN DE DAG Hontenisse wint de topper tegen Philippine met 1-3. De ploeg uit Kloosterzande is meteen koploper. Dit is eens wat anders. Geniét met 2 per sonen van het rijsttafelbuffet Authentiek. Proef de rijkelijke Oud-Indische Oost- Javaanse snjaak bij Restaurant Surabaya in Middelburg. Inclusief nagerecht. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Koploper Zeelandia Middelburg liep zondag in de der de klasse A dankzij een 3-1-over winning bij Unitas'30 twee punten uit op de voornaamste concurrent Rood Wit. HW'24 hield een punt over aan een doelpuntloze wed strijd bij Virtus, waarin beide teams een strafschop onbenut lie ten. jong Ambon kwam uit bij Cluzo- na nog wel snel op een 1-0-voor sprong, maar verloor de wedstrijd in Wouw uiteindelijk toch met 3-1. Virtus-HW'24 0-0: De beste kan sen waren in deze wedstrijd dui delijk voor de bezoekers. Toch werd de ploeg van Luc Audenaert kort voor rust bijna op een achter stand gezet. De inzet van Michael Oomen vanaf elf meter was ech ter dermate slap ingeschoten dat doelman Tim Siersema redding kon brengen. Halverwege de tweede helft kreeg HW'24 een strafschop toege kend. Nadat eerder dit seizoen Ja- ri Vyaene en Jaimy de Visser al een penalty hadden gemist, was het nu de beurt aan Michal Szcza- winski. Zijn inzet werd echter ge stopt door Rik Luykx. Ook in de slotfase, waarin de bezoekers op nieuw maar ditmaal tevergeefs een strafschop claimden, bleven de beste kansen voor de ploeg uit Hulst, die echter niet tot scoren wist te komen. Unitas'30-Zeelandia Middelburg 1-3 (1-2): Jerfy Booy 0-1, Dennis Kovace- vic 1 -2 en 1 -3. - Cluzona-Jong Ambon 3-1 (1-1): Levi Waisapy 0-1, Barry Perk 1-1, Jeroen van Linden 2-1, Barry Perk 3-1. door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN Karen Buijsse had za terdag in de tweede klasse B van het vrouwenvoetbal met vijf goals voor IJzendijke een groot aandeel in de 6-0-zege op MZC'11. In het zondagvoetbal verloor Terneuzen thuis met 0-2 van Beerse Boys. Zaterdagvoetbal. Tweede klasse MZCTi-Ijzendijke 0-6 (0-2): IJ zendijke was een maatje te groot voor de ploeg uit Zierikzee. Karen Buijsse zette IJzendijke met twee treffers op een 2-0-voorsprong. Na rust zorgde Kylie van de Velde voor 0-3. Daarna maakte Buijsse het halve dozijn vol. Vijfde klasse. De Meeuwen-IJzendij- ke 2 3-2 (0-2): Brigith de Waele 0-1, Dewi Karelse 0-2. Nieuwdorp-Koewacht 2-2 (1-1): Deb- by van Regenmortel 1-1, Maaike den Hartog 2-2. Patrijzen-Zaamslag 1-0 (0-0). Zondagvoetbal. Tweede klasse. Terneuzen-Beerse Boys 0-2 (0-2): Terneuzen haalde tegen de nummer vijf van de ranglijst een aanvaardbaar niveau, maar kon sweetdeal'.nii C Dubbelslag Hontenisse door Jos van Belzen geen succes boeken. De Zeeuws- Vlamingen staken veel energie in de wedstrijd. Toch kwam Beerse Boys na vijftien minuten op voor sprong. Pas tien minuten voor tijd werd de score verdubbeld: 0-2. Vierde klasse, poule 2: Axel-Dosko 3-0 (2-0). Scoreverloop: Sandra Beun 1-0, Annelies Baauw 2-0, Alicia Huijs- man 3-0. Vijfde klasse, poule 1: Halsteren-Vo- gelwaarde 0-0 (0-0). Poule 2: Hulster- loo-Vivoo 2 3-0 (2-0). Scoreverloop: Natasja Praet 1-0, Anniek Boënne 2-0, Natasja Praet 3-0. WAALWIJK - Terneuzen was op be zoek bij WSC, de nummer twee van de ranglijst, zeker niet kans loos maar de ploeg van trainer Alexander van Keulen verloor wel. In Waalwijk kwam een 2-0-eind- stand op het scorebord. Na tien minuten leidde een dek- kingsfout achterin ertoe dat de be zoekers al snel achter de feiten aanliepen: ï-o. Toch herstelde de ploeg zich gaandeweg de eerste helft en wist de wedstrijd optisch in handen te nemen. Pal voor rust had Terneuzen pech toen de bal uit een inzet van Remco van Leeu wen tegen de paal eindigde. Ook in de tweede helft probeer den de bezoekers de bakens te ver zetten tegen een slim WSC. De thuisploeg hield het veld groot wat de spelers van Terneuzen veel loopwerk opleverde. Echt veel gevaar wisten de gasten dan ook niet voor het doel van de ploeg uit Waalwijk te stichten. Tegen het einde van de wedstrijd bleek de speelwijze van de Zeeuws-Vlamingen ook veel kracht bij de spelers te hebben ge kost. Vijf minuten voor tijd beslis te WSC de wedstrijd definitief in zijn voordeel: 2-0. Bij Terneuzen ontbraken onder anderen Dennis de Kraker (ziek) en Bert den Ha mer. De laatste zit nog bijna vier weken in het gips, vanwege een scheurtje in een enkelband. TERNEUZEN - De topper in de vier de klasse A tussen de lijstaanvoer ders Philippine en Hontenisse ein digde zondag in een 3-1-zege voor de bezoekers uit Kloosterzande, die nu alleen aan de leiding gaan. Steen bleef dankzij een 4-2-over- winning op hekkensluiter IJzen dijke derde, op vier punten van de koploper, maar met nog een wedstrijd tegoed. Onderaan de ranglijst pakten Clin- ge en Hulsterloo belangrijke pun ten via thuiszeges op respectieve lijk Sluiskil (3-1) en RIA W. (3-1). Philippine-Hontenisse 1-3: De be zoekers kwamen fel uit de start blokken, iets dat hen al na twee minuten een voorsprong oplever de toen Björn de Hamer uit een hoekschop van Thomas de Waal ongelukkig zijn eigen doelman passeerde: 0-1. Na ruim een kwar tier nam de thuisploeg het heft in handen, maar desondanks liep Hontenisse in de 28e minuut door Michel Colpaert verder uit naar 0-2. Philippine had hierna tot aan de thee pech met een bal tegen de lat en een inzet van Maarten van Hecke die van de lijn werd getrapt. In de 62e minuut kwam dan alsnog de verdiende aansluitingstreffer voor de thuis ploeg op het bord via Kevin Nie- len: 1-2. Kort hierna bracht Kris van Meele uit een voorzet van Tom Rijk de marge echter weer op twee treffers: 1-3. Steen-IJzendijke 4-2: De thuis ploeg leek op rozen te zitten na dat er binnen het halfuur een 3-0-stand op het bord stond via treffers van Sander van Remorte- le (2x) en Serge Merckx. IJzendij ke bleef echter knokken voor een goed resultaat waardoor de ploeg nog voor rust terugkwam tot 3-1 door Martij n Rijckaert. Kort na rust maakte Serge Merckx er met zijn tweede treffer van de middag 4-1 van. Een in prima vorm ste kende Kjell Verdurmen (18) zorg de er met enkele goede reddingen voor dat de bezoekers niet verder terugkwamen in de wedstrijd. Pas twintig minuten voor het ein de moest de jeugdige doelman na een inzet van Lodewijk van Keeken voor de tweede keer de bal uit het net halen: 4-2. Biervliet-Luctor'88 0-2: In een eerste helft waarin de ploegen re delijk aan elkaar gewaagd waren, had de thuisploeg de beste moge lijkheden om de score te openen. Zo was het Derek de Booij die al na vijf minuten in kansrijke posi tie de bal voorlangs het doel schoot in plaats van tussen de pa len. Na een doelpuntloze eerste helft waren er direct na de rust twee goede kansen voor Biervliet, maar ook deze bleven onbenut. Hierdoor was het in de vijftigste minuut aan de andere kant Jeroen Kedde die wel de score wist te openen: 0-1. Biervliet drong hier na nog meer aan, claimde tever geefs een strafschop, maar werd ook steeds gestuit door doelman Ron Tempelaars. Mede daardoor kon Rutger van Rossum het duel in de slotfase definitief in het voordeel van Luctor'88 beslissen: 0-2. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De speelronde in de tweede klasse E van het zondag voetbal leverde de vier Zeeuwse ploegen slechts één schamel punt op. Zowel RCS als Aardenburg ging onderuit op eigen bodem tegen respectievelijk BSC (2-3) en Allian ce (2-4). Axel speelde thuis tegen RKJW vooral in de beginfase een prima partij, maar wist uiteindelijk pas door een doelpunt in de slotmi nuut een punt te pakken: 3-3. Axel-RKJW 3-3: De thuisploeg was in de eerste 25 minuten van het eerste bedrijf heer en meester en nam door een fraaie vrije trap van Maik de Wolf dan ook al snel verdiend de leiding: 1-0. Uit één van de schaarse tegenaan vallen kregen de bezoekers een strafschop. Doelman Michael Schaep wist deze te keren, maar was kansloos in de rebound: 1-1. Vijf minuten later torende Omar Malagic boven iedereen uit en kopte de bal uit een voorzet van de rechterflank fraai in: 2-1. Net als tegen het eind van de eer ste helft, gaf de thuisploeg ook na de thee de wedstrijd langzaam uit handen. Persoonlijke duels wer den verloren en de ploeg stond niet goed in de organisatie. RKJW profiteerde door de stand om te buigen tot 2-3 in de tachtig ste minuut. Met twee verse krachten en enke le omzettingen persten de Axel aars er nog een slotoffensief uit, dat in de laatste minuut de gelijk maker van Bart Rijckaert oplever de: 3-3. RCS-BSC 2-3 (1-1). Nicky van Mer- riënboer 1-1, Davy Ernest 2-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81